Polecane posty

piotrusik    0

Witam wszystkich i proszę o porade 

Z premii mam zamiar kupić ciągnik rolniczy wartość ciągnika przewyższa wartość premii i tu pytanie czy na brakującą część mogę wziąć finansowanie fabryczne jak agencja będzie to tolerowała

Z góry dzięki za odpowiedz Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

Witam panowie mam ogromną prośbę czy ktoś mógłby wrzucić skan podania o rezygnację z planu nawozowego i przygotowania do sprzedaży? Bo chcę zrezygnować z tego a nie mam pojęcia jak to ma wyglądać a byłem pytać się w agencji to jedyna informacja jaką otrzymałem to że osoba która prowadzi mój wniosek jest na urlopie. Osoba która pisała mi wniosek do tej pory mnie odwlekała a teraz też poszła na urlop i się martw. Więc jakby ktoś mógł wrzucić skan takiego podania to będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

17 maja ale w tym czasie system źle działał i poprawnie przesłany został pod konic czerwca, 2 tygodnie byłoby w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8

   nie było pytania

Edytowano przez elux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

elux, a umiesz liczyć? 72 dni czekał na przelew.

 

Dobrze że ruszają z przelewami. Mi minęło 68 dni, może da w tym tygodniu :)


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Nie wiem czy tak ciężko przeczytać kilka postów? Wtedy byś wiedział że wniosek złożyłem 76dni temu czyli w kwietniu.

Heh dzikidaniel mnie ubiegł z odpowiedzią.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a czy ja nie mówiłem że w tym tygodniu będą lać kasą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Najciekawsze jest to że już dziś jej nie będzie. Ale nowy sprzęt jest:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

maxi93, jeśli masz dzierżawę z datą pewną (10lat) to musisz pisać zmianę do biznesplanu o powiększoną powierzchnię upraw, jeśli zaś nie masz z datą pewną to tego nowego pola nie możesz rozpisać w biznesplanie i jeśli dalej chcesz zostawić to tak jak rozpisałeś i tak musisz zrobić zmianę.

 

wladko119, w naborze 2015 punktacja została na poziomie 15 punktów i to się nie zmieniło. 12p obowiązuje od 2016.

Z tym wykształceniem to w starym prow by jej wystarczył świadectwa ukończenia szkoły rolniczej, teraz bez zdanego egzaminu zawodowego nie przejdzie. Pozostaje jej się odwołać od decyzji. Szkoda tylko że ludzie nie dali sobie czasu przeczytać rozporządzenia, choćby po łepkach tych fragmentów które ich mają dotyczyć.

 

byłem u nich pogadać, osoba co im robiła wniosek nieźle ich załatwiła, w kwestii wykształcenia tłumaczy się, że myślał, że się nic nie zmieniło w tym PROW i myślał, że świadectwo wystarczy, jak by tego było mało, to im nie napisał, że przejmuje całe gospodarstwo, choć ona przejmuje i ona nie dostała, za to punktów, jak by to miała to by nie spadła poniżej 15pkt, napisali jakieś pismo do powiatówki, żeby im te punkty uznali, ale pewnie jest tak jak zawsze, że pkt można tylko ująć a nie dodać, nawet tak zamiennie za te punkty które straci za brak wykształcenia, ogólnie w biurze powiatowym nie chcę już z nimi bardzo rozmawiać, bo ten prowadzący wniosek się poprztykał z osobą z powiatówki która się zajmuje wnioskiem, bo obaj zawinili i żaden, nie chce żeby było na niego, z tego co wiem, to poszło już do warszawy pismo o wszczęciu postępowania o uchyleniu decyzji o przyznaniu premii, to poszło do centrali czy do oddziału wojewódzkiego? widzi ktoś dla nich jaką linie obrony, czy błąd agencji, że nie zauważyli odrazu braku wykształcenia i przyznali premię, może coś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Odwoływać się. Niech znajoma próbuję pisać odwołania. Jak przyjdzie decyzja odmowna to kolejne pismo i więcej argumentów podać. Najbardziej uczepić się tego że urzędnik wprowadził w błąd i gdyby od razu otrzymała decyzję negatywną to znajoma mogła by dzięki temu w tegorocznym naborze składać.

 

Waldii1, widzę że nie tylko ja czekam na kasę by zabawki do domu sprowadzić ;) co wziąłeś za sprzęty?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Rozsiewacz nawozów rauch axis30.2 emc i do tego nawigacje track gide II do sterowania dawką i sekcjami roboczymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Rozsiewacz nawozów rauch axis30.2 emc i do tego nawigacje track gide II do sterowania dawką i sekcjami roboczymi.

To miłej pracy życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlgaBorova    0

Nasza firma się zajmuje prasami do tłoczenia oleju różnych rodzajów, interesuję mi takie pytanie, co czyta rolnik?, albo czym się korzysta,  czasopismami, albo Internet?Przepraszam, ze tu napisałam, nie potrafi mi napisać, jako nowy temat, nie wiem dlaczego. Pozdrawiam  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

byłem u nich pogadać, osoba co im robiła wniosek nieźle ich załatwiła, w kwestii wykształcenia tłumaczy się, że myślał, że się nic nie zmieniło w tym PROW i myślał, że świadectwo wystarczy, jak by tego było mało, to im nie napisał, że przejmuje całe gospodarstwo, choć ona przejmuje i ona nie dostała, za to punktów, jak by to miała to by nie spadła poniżej 15pkt, napisali jakieś pismo do powiatówki, żeby im te punkty uznali, ale pewnie jest tak jak zawsze, że pkt można tylko ująć a nie dodać, nawet tak zamiennie za te punkty które straci za brak wykształcenia, ogólnie w biurze powiatowym nie chcę już z nimi bardzo rozmawiać, bo ten prowadzący wniosek się poprztykał z osobą z powiatówki która się zajmuje wnioskiem, bo obaj zawinili i żaden, nie chce żeby było na niego, z tego co wiem, to poszło już do warszawy pismo o wszczęciu postępowania o uchyleniu decyzji o przyznaniu premii, to poszło do centrali czy do oddziału wojewódzkiego? widzi ktoś dla nich jaką linie obrony, czy błąd agencji, że nie zauważyli odrazu braku wykształcenia i przyznali premię, może coś pomóc?

Niech znajoma napisze skargę na prowadzącego jej sprawę i na typa z powiatu do kierowników biur czy do przełożonych tych osób i najpierw niech te pisma zobaczą skarzone osoby i zobaczy ich reakcję. Może podziała to wtedy same będą chciały jakoś to rozwiązać. Jak będzie opór to niech zniesie je na biurka przełożonych i niech dołoży pytanie: Czy chcecie tu telewizję ??

Odwołania nie wiem czy pomogą bo wyższa instancji może podtrzymać decyzję. Z tego co piszesz wynika, że Twojej koleżance premia się już nie należy, przez ludzki błąd urzędnika ale już niestety nie.

 

Przeczytałem wcześniejsze posty i wynika, że firma od wypełniania wniosku też ma swoje za uszami w tym zamieszaniu. Napisz co to za firma i czy poczuwa się do winy.

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Czy może ktos pomóc jakimś linkiem aby zrobić rachunkowość w gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

To wystarczy zrobić tabelki jak w rozporządzeniu. A jak nie to gdzieś w temacie wcześniej ktoś podawał link do takiego programu do prowadzenia uproszczonej rachunkowości. Musisz przeglądać wstecz tematu i znajdziesz.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie.do freetaxi. jak to z.tymi zmianami biznesplanu. chciał bym zmienić wartości w plonie głównym i dodać jedną działkę, którą dostane w.dzierżawę długoterminowa. jak to teraz trzeba pisać podanie do kierownika regionalnego? nabór 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak zrób zmianę z podaniem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

Witam pany i gratulacje wkońcu się doczekaliscie...


Mam do Was 2 pytania i czekam na fachową odpowiedź.

Czy jak dostanę pieniądze tzn te 80 tyś i mam czas na wydanie ich 3 lata czy mógł bym zrobić coś takiego ,że wziął bym belarke na raty A te 50 tyś na coś innego by poszlo i czy sie czepna ,że wziąłem ja na raty ??




A i niedawno złożyłem wniosek ok 2tyg I tak pirazy drzwi kiedy możne przyjść przelew ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Temat wielokrotnie wałkowany: agencje nie interesuje jakie pieniądze przeznaczysz na inwestycje do puki masz faktury na zakup i możesz nimi potwierdzić sfinalizowanie inwestycji. Jednak raczej nie na raty a na kredyt by zapłacić całą sumą za inwestycję.

Co do czasu oczekiwania to 76 dni czekał waldii1. A jak to będzie później to się okaże. U mnie minęło 71 dni i jeszcze nie ma przelewu więc wnioski sam możesz wyciągnąć.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj