Polecane posty

dzikidaniel    227

Powyżej 30% musisz pytać się o zgodę na zmianę biznesplanu. Zasiewy powinny zgadzać się w BP i w wniosku o dopłaty.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to niech wysła u mnie była i wyszło na moje a 30 % to może być ale w 7-13 a tutaj 14 -20  niema sie wpisywane co jest na polu co rok tylko co jest w 3 roku a trzeci rok z 2015 roku to chyba 17/18 lub 18/19 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Tyle że przypuszczam że oni są z poprzedniego naboru a nie z naszego.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Biznesplan i wniosek o dopłaty muszą zgadzać się do do joty? Gdzieniegdzie mam różnice dosłownie 2-3 arów i prowadząca powiedziała, że jeśli nie zmienie biznesplanu to wysyła kontrole. 

Chodziło mi tu o nabór 2016, przepraszam, że nie doprecyzowałem. 

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yangi    0

czyli podsumowujac, w biznesplanie powinny byc wymienione wszystkie dzialki ktore posiadamy i uprawiamy nawet te na umowe ustną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ja jak składałem wniosek w 2015 to interpretacja przepisów była że tylko własności i umowy długoterminowe z datą pewną. Tych ustnych i nawet długoterminowych ale bez poświadczenia notariusza lub samorządu nie wpisywali doradcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Panowie ja złożyłem wniosek 29 KWIETNIA i też czekam na pieniądze :) Nie ma się co denerwować tylko prosić Najwyższego żeby problemów później nie było :) Jeśli w rozporządzeniu jest czas 90 to administracyjnie muszą go dotrzymać. Wiem coś o tym aż zbyt dobrze że 1 dzień spóźnienia bardzo boli :( Tak że poczekajmy zdążymy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

Maks już tylko miesiąc poczekacie :)

podpowie mi ktoś czy młody rolnik może studiować dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladko119    0

Mam pytanie jeżeli średni powierzchni gruntów rolnych 2015 w moim województwie wynoś 4,71ha (podkarpackie) a ja mam 5,50 ha to dostałbym MR chodzi mi o ople tylko bo resztę wymogi spełniam :D

A i czy ktoś wie jaka jest powierzchnia gruntów rolnych na 2016 rok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Nie do końca tak jest jak powyżej zostało to napisane. Musi mieć na własność 70% średniej krajowej co wynosi 7,34 ha, pozostałe ha do średniej krajowej może już mieć w dzierżawie.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie słuchaj.. ściągnij rozporządzenie i przeczytaj dokładnie. Musisz mieć średnia wojewódzka tylko i wyłącznie, nie musisz dochodzić do średniej krajowej. U mnie w świętokrzyskim jest 5.48 chyba i z podobną powierzchnia składałem w 2015r. i wszystko pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Dobrze Michał powiada (mi się zaś pomieszało ze starym naborem). Cytując rozporządzenie:

 

6) po dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy rozpoczęła jako kierujący prowadzenie gospodarstwa: a) o powierzchni użytków rolnych w rozumieniu ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz. U. z 2012 r. poz. 803) w brzmieniu obowiązującym w dniu 12 grudnia 2014 r., równej powierzchni minimalnej, którą stanowi co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, a w przypadku gdy gospodarstwo jest położone w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest niższa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju – co najmniej średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie w województwie oraz nie większej niż 300 ha.

 

Tak więc trzeba spełnić średnią krajową, zaś w województwie z niższą średnią niż wojewódzka średnią wojewódzką. Jeszcze zostaje uzbierać punkty i osiągnąć wielkość ekonomiczną i można składać.

 


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no co jest panowie niema co tu czytać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a no tak przez ten % to zapomniałem że dziś już niedziela a jutro poniedziałek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A co jutro ciekawego się wydarzy? Trzeba rzepak prysnąć, sianokiszonkę zrobić a do tego burza jest nie wskazana:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak co bedzie poniedziałek 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To wiem że poniedziałek. Myślałem że wiecie coś o czym ja nie wiem, np że dostanę wypłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj