Polecane posty

Gość   
Gość

Kolego dla kogoś kto nie dostał dobrze prosperujacego na duża skale gospodarstwa 100 tyś to bardzo dużo . Ja dzięki temu moge doinwestować produkcje w porządne srodki i nawozy plus kupić jakiś sprzęt a to bardzo dużo bo zamiast 4-5 ton zborza moge osiągnąć 8-9 a pieniadz robi pieniądz . Wiec jak chciałeś się pochwalić gospodarstwem to jestem pełen podziwu i życze ci opłacalności w produkcji i pozdrawiam :)

dobrze gada polać mu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Coś mi się wydaje że sporo osób zrezygnuje z premii. Ale jakim kosztem, większość zobowiązań i tak musimy spełnić. A taki plan nawozowy to dla własnej wiedzy o stanie działek się przyda bo może się okazać że zwiększając dawkę fosforu i potasu lub wapnując osiągniemy plon wyższy o kilka ładnych procent a to są dla nas dodatkowe pieniądze i wyjdziemy z tego na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Właśnie w tym problem że gospodarstwo jest w opłakanym stanie. Brakuje sprzętu i nowoczesnych budunków. Ziemia jest zubożała. 100 tys to kropla w morzu potrzeb. Wzięcie tych pieniędzy pociąga za sobą jeszcze droższe inwestycje a boję się że jak nie spełnie zobowiązań przyjdzie jeszcze oddać dotacje. A kontrolerzy mogą się do wszystkiego przyczepić np. dobrostan, wzajemna zgodność, gospodarka nawozami naturalnymi. Stąd moje obawy. Niczym innym nie osiągne wzrostu esu jak zrezygnuje z krów a i agencja zawsze stoi na strarzy zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

panowie dzisiaj dzwoniłem do BP i już 1,5 miesiąca weryfikujom mój wniosek o płatność a nie wysyłajom go do warszawy panowie czy to normalne? w tych biurach to tylko bąki zbijajom masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego czy tu czy tu i tak maj jeden czas a kiedy ci wyślą dalej

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

panowie dzisiaj dzwoniłem do BP i już 1,5 miesiąca weryfikujom mój wniosek o płatność a nie wysyłajom go do warszawy panowie czy to normalne? w tych biurach to tylko bąki zbijajom masakra

Bo młody rolnik to ma być w owych czasach inteligentnym, wykształconym młodym człowiekiem. Patrząc na to jak piszesz stwierdzili że z tym wykształceniem to jakiś przekręt i zastanawiają się co z tobą zrobić (też miałbym wątpliwości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Składam ankiete monitorująca upływa 5 lat od wypłaty premi w 2011- delikatnie struktura roslinna mi się rózni od tej z biznesplanu, przez co delikatnie inne ESU niz w biznesplanie ale wiadomo wiecej niz w pierwszym roku i pytanie :

 

czy mam złożyc z ankieta monitorująca oraz  poprawioną tabelke z biznesplanu z poprawioną struktura i wyliczeniem ndwyzek bezposrednichj jak i strone z wniosku z zmieninym esu w 5 roku czy czekac az agencje przysle wezwanie abym to złozył a moze po 5 latach juz nic nie przyslą?

 

Edytowano przez Poznaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A co Ci się zmieniło?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Freetaxi myślałem że odpoczywasz na teneryfie:-) że Cię tu wcale nie widać. Może masz jakieś info z arimr kiedy w końcu zaczną wypłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

freetaxi -- struktura roslina posiałem np 2ha jeczmienia jarego zamiast 0,5ha albo 8ha kuku zamiast 9ha przy powierzchni 55ha i duzej produkcji trzody esu zmieni sie minimalnie  moze o 1punkt  przy zakładanych 75ESU,  juz kilkakrotnie wczesniej zmieniałem te tabele z biznesplanu z struktura i wniosku z wyliczeniem nowego  esu o na ich wezwania, bo im sie niezgadzało z wnioskami z dopłat itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To zależy czy wniosku o płatność jeśli tak to wykonując połączenie na numer BP agencji i prosząc z osobą prowadzącą, która z reguły twierdzi że wszystko już zrobili i od centrali zależy kiedy wypłacą, a tam z kolei nie można się dodzwonić i tkwimy w martwym punkcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

coś się będzię działo już nie długo  spokojnie teraz czas na % a potem sie podenerwuję ich trochę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Nie obiecuj Maniek przecież sam dobrze wiesz że w naszym kraju są tylko dwie rzeczy pewne śmierć i podatki. Ja to nawet paznokci nie dał bym obciąć za agencję. Młodych mają daleko w głębokim poważaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale  ja nic nie obiecuję ale jedno wiem ze i tak wypłacą i 10 dni przed końcem tak jak dla krowiarzy i trzody i jeszcze się chwalą że im czasu nie brakło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Dla mnie to jest dziwne że w takiej instytucji pracuje tyle wyuczonych mądrych ludzi a brakuje osoby kompetentnej do odebrania telefonu i udzielenia informacji, która mogłaby być zawarta w jednym konstruktywnym zdaniu, każdy by wiedział kiedy otrzyma środki i mógłby coś zaplanować. A jeszcze lepiej było by gdyby stworzyli aplikację w której wpisując nr sprawy i np pesel w celu autoryzacji moglibyśmy sami sprawdzić na jakim etapie jest wniosek, terminy, zobowiązania, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

haha nie w tym życiu takie cuda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie do 80 bo wtedy pochwala się ze już wypłacili szybciej jak ich termin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz85    0

Witam. skorzystałem z premii MR, wiem że muszę załatwić w weterynarii numer paszowy ale czy jeszcze jest coś potrzebne od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

freeataxi - dzieki za zainteresowanie znam tą strone, nawet dostałem któregos roku od dyrekora zgode na zmiane załozen biznesplanu, a o nią nie wystepowałem  sami przysłali bo zdaniem pracownika zmieniło mi się powyzej 30% dla poszczegółnych gatunków zbóż a ja zboża traktowałem jako grupę i nadal bym sie upierał gdyby się wtedy doczepili bo z tego załacznika pdf moim zdaniem tak wynika.

 

Raczej oddam samą ankiete monitorująca i poczekam na ewentualne wezwanie i wtedy poprawie wniosek i biznesplan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

Witam panowie mam takie pytanko co z młodym rolnikiem 2016 wezmą się czy przyjęli i nic nie będą robić narazie może ktoś coś wie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pół roku od 29 kwietnia mają na wydanie decyzji. Póki co skończył się nabór wniosków o dopłaty więc mogą już powoli sprawdzać sobie wielkość ekonomiczną. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj