Polecane posty

waldii1    122

A ja właśnie się dowiedziałem że inwestycji z przed wypłaty nie będę mógł rozliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrusik    0

A ja właśnie się dowiedziałem że inwestycji z przed wypłaty nie będę mógł rozliczyć.

 

Witam Skąd takie informacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tak, wpłaciłem zaliczkę na rozsiewacz i teraz albo BP rozliczy mi o 5tys mniej albo wpłacę całą kwotę po otrzymaniu premii i muszę liczyć że dealer mi zwróci tą zaliczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej a nawet na pewno powinien ci zwrócić u mnie zawsze tak było ze placilo sie zaliczke a potem diler przy zakupie wystawil fakturę na cala kwote i zaliczke wracal sam juz zamówiłem sprzęt a jeszcze wniosku o płatność nie złożyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Ja wczoraj bylem w agencji i przy okazji zapytałem o mr to facet powiedział ze zajmują się dopłatami i mr tylko jak już musza robia czyli wszystko pod koniec terminow. Ja dziś miałem kontrolę bydła do doplat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kontrole  to oni potrafią  wysłać wczesniej jak kasę tylko fakfaktem  BP niema wpływu na wypłatę ale za to BR już ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Panowie nie srajcie żarem tak mają terminy to kasa spłynie ;) A każdy by chciał na hura, więcej luzu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

kontrole to oni potrafią wysłać wczesniej jak kasę tylko fakfaktem BP niema wpływu na wypłatę ale za to BR już ma

Maniek a jaki wpływ ma na wypłatę BR? Zadzwoniłeś do nich, przestraszyli się TV. Ale kasy jak nie miałeś tak dalej nie masz. Chyba że wiesz coś więcej o czym nie piszesz tu na forum.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

prawdo podobnie nie wkleiłem tu jednej odpowiedzi od BR za co odpowiada BP a za co reszta a BR niestety maja władze nad BP i o wszystkim wiedzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To BR tylko w sytuacji gdy nasz wniosek leży nierozpatrzony w BP coś pomoże bo gdy już pójdzie do centrali to już nic nie zrobią aby pospieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Każdy się modli o opamiętanie dla osób odpowiedzialnych za wypłaty. Bo to się dzieje to jakaś farsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekacie juz tylko na pieniądze a ja co mam powiedzieć jak czekam na przejęcie tych zobowiązań jak sobie pomyśle jak to sie wszystko wlecze i juz prawie rok miną to mmie chce szlak trafić od nas wymagają terminów a sami robia jak chcą i do tego jeszcze kłamią w żywe oczy przed kamerami po prostu tragedia. Przy składaniu wniosku o płatność wystarczy akt notarialny czy muszą byc księgi wieczyste ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomitko    2

Witam, czy kwalifikacja zawodowa T.07 czyli prowadzenie dzialalnosci turystycznej na obszarach wiejski daje mi wyksztalcenie rolnicze pozawalajace uzyskac 5 pkt za wyksztalcenie w procesie rekrutacji na mlodego rolnika? Bardzo proszę o odpowiedz gdyz nie moge nigdze znalezc odp na to.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Bo to jest cisza przed burzą. Pewnie na dniach Maniek rozpęta piekło.

Kto jest w stanie powiedzieć w jakim banku agencja ma konto z którego wykonuje przelewy mr?

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie no na piekło jeszcze mają czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie w tym tygodniu powinniście dostać juz przelewy ilez można czekać ;) z tego co pisaly osoby ładnych pare stron wstecz to w starych naborach tez przelew dostawali do po 2 miesiącach od złożenia wniosku o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tylko że w starych naborach był czas maksymalny 60 dni a teraz niestety mają 90. Ale może akurat coś się ruszy bo dopłaty kończą i powinni się zająć mr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Witam, czy kwalifikacja zawodowa T.07 czyli prowadzenie dzialalnosci turystycznej na obszarach wiejski daje mi wyksztalcenie rolnicze pozawalajace uzyskac 5 pkt za wyksztalcenie w procesie rekrutacji na mlodego rolnika? Bardzo proszę o odpowiedz gdyz nie moge nigdze znalezc odp na to.

 

 

Nie, musisz jeszcze zdać T.08 (czytaj rozporządzenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj