Polecane posty

Marcin1912    43

kolego ja złożyłem wniosek we wrześniu 2015 i do tej pory kasy nie mam więc musisz sie uzbroić w cierpliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Mam info z topagrar że arimr rozpoczyna wypłaty a w skali całego kraju zrealizowali 1 (słownie: Jeden) przelew. Mrlubelskie masz dużo szczęścia i rodzinę w arimr lub ministerstwie. Innej opcji nie widzę:-)

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrlubelskie    0

Mam info z topagrar że arimr rozpoczyna wypłaty a w skali całego kraju zrealizowali 1 (słownie: Jeden) przelew. Mrlubelskie masz dużo szczęścia i rodzinę w arimr lub ministerstwie. Innej opcji nie widzę:-)

 

Z rodziną to nie trafiłeś a ze szczęściem to zobaczymy - skreśliłem 6 w dużego to się okaże czy jest i zamiast 80 tys. 15 baniek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Nawet nie ściemniaj, są osoby które złożyły wnioski wcześniej od Ciebie a akurat Ty dostałeś jako jedyny w kraju. W dodatku powiedzieli to w agrobiznesie i poszło na całą Polskę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Przecież Pani zastępca prezesa arimr sama powiedziała że wypłacili premię jednej osobie ze to taka jaskółka w wypłatach zwiastująca resztę wypłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Jaskółka która ostatnia odleciała na ,,zime'' a na następne takie jaskółki zobaczymy za kilka miech na ,,wiosne'' :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tylko ciekawe kiedy ta przelewowa wiosna przyjdzie? BP twierdzi że przelewy są gotowe tylko chcą najpierw zakończyć dopłaty bezpośrednie.

Pewnie za mało osób pracuje w agencji aby się wyrobić z wszystkimi przelewami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

A na przykład jak ja będę  składał wniosek o płatność na początku sierpnia to może szybciej będą tą kasę wypłacać? a dostał już ktoś kasę  ? jak tak to po jakim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Czy szybciej to wątpię mają 90 dni a sierpień to okres urlopowy więc tym bardziej. Jak narazie to jednej osobie wypłacili po 1.5 miesiąca i narazie cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

zrobią z wypłacaniem tak samo jak z listami MR. czyli wyślą liścik że na podstawie uj wie jakiej wymyslonej wczoraj wydłużą termin wypłacania pieniędzy, cóż więcej oczekiwać, i pewnie z 90 dni zrobią 180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ta to są barany ludzie zaczęli ich męczyć to ruszyli d*py 


już im zostało 40 dni poczekam do 60 i sie wypowiem przed kamerą jak robia z ludzi barnów i że ich obiecanki to moga sobie wsadzić że nie potrwa to 90 dni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

prawda taka żeby się wyrobili to juz od dziś by musieli robić po 3 przelewy na dzień żeby im nie brakło tych 90 dni na te 100 zleceni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tak jak tu ktoś napisał to podobno robią przelewy od 2 tygodni do miesiąca od wystawienia zleceń. Zobaczymy do końca tygodnia czy to prawda.

A Twój wniosek Maniek to chyba pod koniec maja trafił do centrali z tego co pamiętam jak pisałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Od kiedy ma ten status oczekującego? Mój od 17maja i dziś mija 30dni, zobaczymy czy coś wpłynie na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

iść sobie mogło pytanie kiedy wogle maja zamiar coś robić bo tak naprawde liczy sie od dnia skladnia wniosku o płatność 90 dni 


 uprzejmie informuję, że Premie dla młodych rolników przyznaje się na mocy rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków
i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników” w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
(Dz. U. z 2015 r., poz. 982, z późn. zm.), zwanego dalej „rozporządzeniem”.

Zgodnie z przepisem § 21 ust. 1 ww. rozporządzenia, który przytacza Pan w swoim piśmie, wypłata pierwszej raty pomocy następuje w terminie 90 dni od dnia złożenia wniosku o płatność wraz z wymaganymi dokumentami.

Ze swej strony Agencja dołoży wszelkich starań, by pierwsza rata pomocy została wypłacona niezwłocznie po sprawdzeniu dokumentów złożonych przez beneficjentów łącznie z wnioskiem o wypłatę pierwszej raty pomocy.

 

 

 


to odpowiedzi od centrali śmiech na sali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1912    43

wniosków nie sprawdza centrala tylko powiatowe placówki do nich idzie juz decyzja o wypłate i tyle maja do roboty ale widac to za dużo na nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tylko ciekawe czy BP mówi nam prawdę o dniu wysłania wniosku do centrali. Bo teraz to każdy chroni swoją d*pe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz85    0

witam. robiłem zmianę w maju do biznes planu, wczoraj byłem w BP odebrać decyzję i podpisałem decyzję z dniem 31 maja bo w ten dzień kierownik wyraził zgodę na zmianę, wniosek złożyłem o płatność 2 tygodnie temu, pytałem się kiedy będą pieniądze to on odpowiedział że nie ma zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jak tam Marcin1912 dostałeś może przelew? Ja próbowałem się dodzwonić do ARIMR ale to chyba musiałby być jakiś cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1912    43

Nic ja już straciłem nadzieje musze zacisnać pasa i czekać bo juz poczyniłem inwestycje żeby były lepsze plony bo liczyłem że się uwiną z tą wypłata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj