Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
plusz    0

u mnie bedzie 50 dni jutro od złozenia wniosku o płatnosc i nic a ty kolego co dostałes to kiedy poszedł wniosek o przelew bo wiecie ze złozenie wnisku a zlecenie pezelewu to dwie rózne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ja się w%&8# m i zrobiłem trochę ruch już w BR a tych wystarczyło trochę postraszyć tv żeby ruszyli 4 litery i jeżeli to prawda co powiedział to kasa ma być szybciej jak te 90 dni 


i dostałem info od kobiety z tv że dziś dostał info ze niby już wypłacili premię to ja sie pytam gdzie gdzie jest ta kasa jak nic niema 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1912    43

Ja jak dzwonilem do warszawy to nie dość że nie przekierowała mnie do osoby odpowiedzialnej za wypłate to nie potrafiła odpowiedziec na żadne pytanie . Ale stwierdzila ze jeżeli wniosek wpłyną do warszawy to od 2 tygodni do miesiąca maja wypłacic . w czwartek mija miesiąc jak nie wpłynie to bede dzwonił dlaczego mnie okłamała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego to mi powiedział warszaw że do 2 tygodni maja czas na wypłatę od zlecenia poprostu wszyscy kłamią i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Mój wniosek jest już miesiąc w centrali a podobno wcześniej system nie działał. Z kim nie rozmawiamy to każdy nam tłumaczy tak żeby prawda była po jego stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a chachary żyją zobaczymy ile im jeszcze potrzeba czasu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Mój wniosek leży od 29 kwietna... kasy nie widać. W piątek dopiero odezwała się osoba prowadząca żeby donieść jakieś zasmarkane oświadczenie i księgę rejestracji zwierząt..... żenada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o konferencji dopiero jutro powiedza jak coś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

faktycznie nic niejest napisane ale nie wiadomo czy wszystko jest napisane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To byłoby coś dziwnego żeby wszystkie polityczne media powiedziały coś o sprawach niewygodnych. Trzeba liczyć na info z niezależnego źródła. Tylko że oni też wszystkiego się nie dowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

Witam jestem z naboru 2015 I jadę jutro złożyć papiery na dopłaty mam zadeklarowany lubin żółty na tym 1 ha a mam posiany jęczmień , lista była pod koniec kwietnia więc musiałem coś robić i co mam wpisać ? Babka co robiła mój wniosek ipewniala mnie żebym wpisał jęczmień dzwoniła do biura i powiedzieli że nie będą brać pod uwagę tego jęczmienia więc się Was pytam co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Witam jestem z naboru 2015 I jadę jutro złożyć papiery na dopłaty mam zadeklarowany lubin żółty na tym 1 ha a mam posiany jęczmień , lista była pod koniec kwietnia więc musiałem coś robić i co mam wpisać ? Babka co robiła mój wniosek ipewniala mnie żebym wpisał jęczmień dzwoniła do biura i powiedzieli że nie będą brać pod uwagę tego jęczmienia więc się Was pytam co robić ?

 

Miałem ten sam problem.

Strączkowe mogą być wysiewane od przyszłego roku. W tym sezonie nie musisz ich wysiewać, mimo że we wniosku masz za to dodatkowe punkty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ja już posiałem i mam ich gdzieś potem powiedzą ze nie było albo coś inego wymyślą raz zasiałem i mam na 5 latek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

Wpisz to co rośnie. Wcześniej nie wiedziałeś co deklarowałeś?

 

Wiedziałem co mam siac ale lista było późno . To bym wg nic nie posiał

Edytowano przez kocur666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbomatiq    5

Ponawiam pytanie.Czy potrzebny jest zdany egzamin zawodowy do MR z wcześniejszego naboru(przesunięcie zielonej listy) czy wystarczy dyplom ukończenia Technika Rolnika?

Edytowano przez Turbomatiq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Freetaxi a Ty kolego nie wiesz co się dzieje z naszymi pieniędzmi? Mój wniosek jest już miesiąc w centrali a kasy jak nie było tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Forumowicze mam do was pytanie
Czy po zawodówce rolniczej moge starać sie od dopłaty Młodego Rolnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz4rn7    27

Panowie miał ktoś samo R.3 podczas składania wniosku? mam ten kurs i nie wiem czy muszę robić R16 czy samo to daje pkt. ( Chodzi mi o ew. następny nabór ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobiczek    1

Panowie po pozwoleniu na zmiany w biznesplanie jaki jest następny krok?  Składamy do Agencji płytkę z tą wprowadzoną zmianą czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie złożyłem wniosek w tegorocznym naborze (29.04.2016) no i.... No właśnie co dalej? Mam się spodziewać jakiegoś telefonu, listu?  Kiedy będzie wiadomo czy się załapie? 


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj