Polecane posty

Turbomatiq    5

Panowie skorzystałem z młodego rolnika rok temu (przesunięcie zielonej listy) i mam pytanie odnośnie egzaminu zawodowego.Czy jest on potrzebny?Zdałęm faktury oraz dyplom ukończenia Technika Rolnika i więcej o nic nie prosili.Jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Złożyłem zmiany do biznesplanu MR2015, obciąłem 1,51 pkt, a na nowej liście jestem o 12 miejsc wyżej w stosunku do pierwszej listy. Dla mnie to zaskoczenie. Czyżby wszyscy składali zmiany i pospadali z punktami?

W końcu doczekałem się i dostałem pismo z Agencji, że wyrażają zgodę na zmiany w biznesplanie.

Od złożenia wniosku ze zmianami do otrzymania zgody upłynęło 42 dni. Także nie zachowali terminu 30 dni na odpowiedź, ale najważniejsze, że wyrazili zgodę na wszystko.

We wtorek złożyłem wniosek o płatność i przyjęli bez problemu. Trochę mieli wątpliwości co do zaświadczenia z Krusu,ale i je przyjęli. W razie problemów będziemy wyjaśniać w trakcie. Teraz tylko czekać na przelew i rozglądać się za nowym ciągnikiem.

Mam pytanie do wszystkich którzy zobowiązali się do przygotowania planu nawozowego. Czy możemy go sami napisać, czy musi to robić tylko i wyłącznie doradca, który ma na to papiery?

Plan nawozowy ma odpowiadać pakietowi rolni środowiskowo klimatycznemu a tam jest napisane że musi być wykonany przez kompetentną osobę z uprawnieniami i mysi się pod tym podpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweladam    0

Witam,

czy mogę złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie w tym sezonie jeśli w sierpniu planuję złożyć korektę wniosku MR ze względu na zmianę działki? Czy dopłaty mogą spowodować jakieś problemu w młodym rolniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jutro wielka konferencja w arimr ciekawe czy poruszą temat młodego rolnika i wypłaty premii? A może ktoś już dostał premie żeby mogli się pochwalić że już wypłacają:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

poruszą i ja już oto zadbałem zeby zadli im takie pytanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tylko ciekawe czy to przyniesie jakiekolwiek efekty. Bo pogadać sobie mogą, naobiecywać a później i tak będzie jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

spokojnie juz im zostało mniej jak połowa czasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrlubelskie    0

sprawdź konto, przelew otrzymałem wczoraj dokładnie 1,5 miesiąca po złożeniu wniosku, może rzeczywiście agencja chce się dzisiaj pochwalić sukcesami przed tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

No niestety u mnie jest mniej na koncie jak było wczoraj:-) ale może któregoś pięknego dnia dostanę wypłatę. Mam nadzieję że w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

NARESZCIE !!!  1,5 m-ca od złożenia wniosku przelew dotarł na konto

kolego jakie biuro cie obsługuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To pewnie gdzieś nie daleko mnie. U mnie cisza ale sesja jest o 11.30 to może coś wpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

południe lubelskiego, szczegółów wole nie podawać bo  jeszcze mi odbiorą, a kontrola to już na 100 % ;)

jak masz to ci nie zabiorą może zamojski powiat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tomaszowski jest jeszcze bardziej na południe:-) a Ty Maniek do znajomego się odezwij to może poda Ci jakiś konkret:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na wakacje pojechał  i niema go w pracy takim to dobrze  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Fajnie mu i to za nasze pieniądze. Mam nadzieję że już na dniach dostaniemy przelewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no jeszcze maja 42 dni potem ide po odsetki

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1912    43

kolego mrlubelskie czekałeś 1,5 miesiąca od złożenia wniosku czy jak juz papiery poszły do warszawy? Bo ja już miesiąc czekam od momentu jak papiery zostały wysłane do warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

1.5 miesiąca temu to decyzje kończyli wydawać więc kolegi wniosek pewnie od razu trafił do centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj