Polecane posty

waldii1    122

Jeśli wniosek jest zweryfikowany i poszedł do centrali to w jakim czasie można spodziewać się wypłaty? Freetaxi napisz nam jakąś konstruktywną odpowiedź bo chyba tylko Ty ogarniasz ten stan co panuje w agencji(nie chciałem brzydko napisać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Od zlecenia płatności nie powinno upłynąć więcej jak 14 dni roboczych do przelewu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To od 17 maja mój wniosek jest w centrali więc teoretycznie 14 dni roboczych będzie 7 czerwca. Ciekawe, ciekawe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie przerabiam na bieżąco tematu płatności w nowym PROW. Dopiero ze 2 tygodnie temu poszedł mi pierwszy wniosek o płatność. Wtedy będę na bieżąco w praktyce :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

do mnie dziś dzwonili z agencji i mam dostarczyć umowę na przedsprzedaż maszyny jako dowód rozpoczęcia biznesplanu i od razu wysyłają wniosek o płatność do centrali. Potem warszawa ma 20 dni na przelew ale podobno robią to wcześniej . Dowiedziałem się też że centrala zaszczegła sobie możliwość kontroli do końca przyszłego tygodnia . Mam jechać w poniedziałek to może dowiem się coś jeszcze. Mam nadzieję że będzie to moja ostatnia wizyta w BP przed wypłątą pierwszej raty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

20dni to mniej więcej 14 dni roboczych i jak narazie chyba trzeba brać pod uwagę te 14 dni roboczych nie wcześniej. Ja narazie kontroli nie miałem ale jeszcze kilka dni im zostało to wszystko możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

w to co mówią to ja już nie wieże po tym wszystkim .  mam nadzieje że się coś ruszyło ale jak to mówią nadzieja matką głupich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie zmienia to faktu, że mają 90 dni na wypłatę. W poprzedniej kopercie finansowej miałem rekordzistę z łódzkiego, który złożył zmianę do wniosku i

oraz wniosek o płatność i po 10 dniach miał pieniądze na koncie. Sam nie wierzyłem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

powiedzieli żeby umowa była z datą złożenia wnioskuj o płatność to może termin zachowają a nie wydłużą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

w to co mówią to ja już nie wieże po tym wszystkim . mam nadzieje że się coś ruszyło ale jak to mówią nadzieja matką głupich :)

Każda matka kocha swoje dzieci:-)

Widzisz Freetaxi ten termin 90 dni to dla mnie delikatne przegięcie. My jak coś zamawiamy i kupujemy to z reguły mamy 14 dni w wyjątkowych sytuacjach bez wzrostu ceny dają na 30 dni. Tak samo przy umowie przedwstępnej miałem termin na wpłatę zaliczki miesiąc czasu później cena by się zmieniła.

A właśnie jak to jest bo zrobiłem wpłatę tej zaliczki ale na potwierdzeniu mam poprzedni adres pod którym mieszkałem bo zapomniałem zmienić, czy takie potwierdzenie przejdzie? Czy będą z tym problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do mnie dziś dzwonili z agencji i mam dostarczyć umowę na przedsprzedaż maszyny jako dowód rozpoczęcia biznesplanu i od razu wysyłają wniosek o płatność do centrali. Potem warszawa ma 20 dni na przelew ale podobno robią to wcześniej . Dowiedziałem się też że centrala zaszczegła sobie możliwość kontroli do końca przyszłego tygodnia . Mam jechać w poniedziałek to może dowiem się coś jeszcze. Mam nadzieję że będzie to moja ostatnia wizyta w BP przed wypłątą pierwszej raty :)

to ja sie pytam co to za barany ktore chca robic kontrole jak nawet kasy nie wyplacili niech tylko ktos zadzwoni z kontrola to im powiem na wakacjach jestem za 2 tygodnie zapraszam pierw kasa potem pogadamy  

a po drugie jak chcą zrobić ci zlecnie jak system nie dziala a raczej nie działa chyba ze juz naprawili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

System który nie działa to ściema. Pewnie znajomemu było głupio bo obiecał Ci wypłatę do końca maja a 20 dni to będzie w połowie czerwca i dlatego tak powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

System który nie działa to ściema. Pewnie znajomemu było głupio bo obiecał Ci wypłatę do końca maja a 20 dni to będzie w połowie czerwca i dlatego tak powiedział.

 

żadnego znajomego nie mam a co będzie to się okaże . Ja się będe cieszył jak do końca czerwca kasa będzie na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

wziąłem młodego rolnika w 2014 roku, teraz składam o dopłaty bezpośrednie do dodatkowych 10 ha ziemii, na które nie mam umowy pisemnej. Czy muszę robić zmianę w biznesplanie w MR? Czy tam tylko dzierżawy długotrwałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie musisz robić zmian. Możesz mieć co najwyżej wezwanie do wyjaśnień odnośnie tych dodatkowych hektarów. Aczkolwiek też niekoniecznie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

mam takie pytanie czy ja moge wydzierzawiac ziemie od człowieka który nie jest włascicielem  <rodzice jego byli> a on płaci podatek na ten grunt  chodzi mi o wciągnice tej działiki do biznesplanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Panowie dostałem pozytywną decyzje na MR i co dalej, jakie dokumenty uzbierać aby złożyć wniosek o płatność?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zacznij od tytułu prawnego na działki wskazane w biznesplanie i wyrobienia numeru ewidencyjnego gospodarstwa. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Freetaxi to wszystko jest w decyzji jakie warunki trzeba spełnić. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem decyzje a koledze Kelton najwyraźniej się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Wszystko przeczytałem chodziło mi dokładniej o to czy trzeba znowu składać jakiś wniosek czy tylko uzbierać dokumenty i je dostarczyć?

Zaświadczenie z KRUSu mogę donieść w późniejszym terminie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na stronie ARiMR znajdziesz wniosek o płatność I raty premii oraz instrukcję. Znajdziesz tam informacje na temat załączników.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panie ale tyś pierwszy na województwie  złożył wniosek o wypłatę i kasa powina być a niema i jednak system w moim BP nie działa dlatego mnie zastanawia jak to jest w inych biurach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Maniek ja już nie wiem o co tu chodzi. Każde BP powinno mieć to samo i powinno działać. U mnie w BP podobno wszystko działa a jak jest naprawdę to nie zgadniesz. Kasy jak nie było tak nie ma.

A nie wiesz kiedy system będzie działał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj