Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
waldii1    122

Więc powinieneś dostać kasę w piątek a ja zaraz po niedzieli. Tylko właśnie czy wprowadzenie wniosku do systemu to jednocześnie polecenie przelewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no wlasnie niewiem na jakiej zasadzie to jest bo kobieta mówila o jakis dokumentach które musza donich dojść tylko niewiem czy chodzilo o wklepanie o sytem wniosku czy oco ine

 


ale ciekawe co chcieli od ciebie że dzwonili

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
Napisano (edytowany)

Więc powinieneś dostać kasę w piątek a ja zaraz po niedzieli. Tylko właśnie czy wprowadzenie wniosku do systemu to jednocześnie polecenie przelewu?

Właśnie też mnie to ciekawi, bo w sumie tłumaczyłem kobiecie że zaliczkę muszę wpłacić do 28 żeby mieć gwarancję ceny i terminu realizacji. Miała sprawdzić procedury i czy da radę z tym przelewem. Wiem też że do wypłaty jestem pierwszy na liście i jako pierwszy z powiatu dostanę kasę.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hah to tak jak ja 

 


pierwszy z powiatu jeszczę zdziwienie co tak szybko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
Napisano (edytowany)

Może nawet pierwszy z Województwa byłeś. W sumie to wszyscy krzyczeli gdzie lista i decyzja a teraz to jakoś niewiele osób pisze że wnioski o płatność złożyło. Z tego co tu widać na forum to tylko Tobie i mi zależy na szybkiej wypłacie. Może jeszcze z jednej osobie.


Przyznać się kto złożył wniosek o płatność. A może ktoś już ma kasę tylko nie chce się pochwalić?

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszystko możliwe bo nawet BR musialo sie na mnie uczyć co ma byc do wniosku o płatność 


hah pierwszy do wypłaty i pierwszy do kontroli 

 


hah pierwszy do wypłaty i pierwszy do kontroli 

 


bo pozbierac wszystkie wnioski dokumenty to nie tak szybko a zwłaszcza jak sa dzierzawy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

Wniosek o płatność złożony na początku poprzedniego tygodnia :) razem z prośbą o możliwość zmian założeń biznesplanu ..teraz a czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

JA będę robił jak i kolege, wniosek o płatnośc i zmiana biznesplanu :) 

czy zaświadczenie z KRUS jest potrzebne przy składaniu wniosku o płatność czy mogę donieść za jakiś czas?

i co konkretnie potrzebne na złożenie wniosku, bo słyszałem że tylko nr. gospodarstwa i siedziby stada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaświadczenie z KRUS nie było potrzebne. Kopia ewidencji przychodów i rozchodów i akt notarialny tyle wymagali w moim BP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek714    0

Witam pany. Właśnie dzwonił do mnie gościu prowadzący wniosek i mam tylko 1 poprawkę zrobić. Mówił, że mam 19.6p.

3 tyg i już rozpatrują mój wniosek to chyba jakieś ostre tempo:D jak tam u was, macie już jakieś info czy jestem pierwszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyli nikt jeszcze nie dostał kasy na konto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

czyli nikt jeszcze nie dostał kasy na konto 

Z tą kasą to jeszcze poczekamy, ja też wniosek o płatność mam złożony 2 maja i cisza. Tak jak koledzy piszą biura powiatowe się na nas uczą i dlatego niektórzy pewnie sporo poczekają, a teraz przecież rozpatrują drugi nabór MR to już w ogóle tego nie ogarną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie spodziewajcie się przelewów w tydzień, dwa. Trochę to pewnie potrwa. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no tydzień juz dawno miną 2 też a teraz już 3 ale krus róno po 30 dniach dostałem z ubezpieczniem od grudnia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Moj wniosek jest już w dziale finansowym i czeka na wykonanie przelewu. Tego się dowiedziałem po telefonie do agencji. Podobno maksymalny czas to 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pytanie od kiedy tam czeka juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Moj wniosek jest już w dziale finansowym i czeka na wykonanie przelewu. Tego się dowiedziałem po telefonie do agencji. Podobno maksymalny czas to 2 tygodnie.

 

a którego złożyłeś wniosek o płatność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

ja złozyłem wniosek o płatnosc 26 kwietnia pierwszy w małopolsce i cisza jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

28 kwietnia. Tylko wniosek przesłany do centrali został wczoraj i ma status oczekującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Dlaczego w czerwcu? Jak im zależy to nie będą czekać do 2 tygodni tylko zrobią w najbliższych dniach a może nawet i dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

28 kwietnia. Tylko wniosek przesłany do centrali został wczoraj i ma status oczekującego.

a dlaczego dopiero wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Podobno mają na to ponad 2 miesiące. Dzwoń Maniek do swojego BP i dopytaj czy już wysłany i kiedy można się spodziewać przelewu. Porównamy informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale to jest wniosek czy wklepanie do sytemu tego wniosku co sie skladało do platność

 


boze wniosek jest wklepany i czeka w systemi to mi juz powiedział kobieta w piątek jak dobrze pamietam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj