Polecane posty

Potrzebuje informacji ile czasu jest na dokonanie zmiany w biznesplanie od dnia zakończenia naboru bez pisania zbędnych wniosków do kierownika arimr pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

ja zmiane bd składał dopiero po złożeniu wniosku o płatność, tak mi doradziła prowadząca mój wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
Napisano (edytowany)

20 dni od zakończenia naboru masz na zmianę nawet punkty pójdą w górę jak zmiany dotyczą kwestii za które można mieć więcej punktów.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzwonić czy nie dzwonić do BP ostatnio jak dzwoniłem to telefon spotkał sie z decyzją po drodzę a jak ktoś juz tu powiedział że kasa ma być po 2 tygodniach to może na dniach wpłynie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

Na pierwszą ratę dostajemy 80 tys, maszyny mam wpisane za 97 tys. Czy po wypłacie I raty mogę kupić maszyny za 97 tys czy tylko za 80 tys, a resztę po wypłacie II raty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

dzwonić czy nie dzwonić do BP ostatnio jak dzwoniłem to telefon spotkał sie z decyzją po drodzę a jak ktoś juz tu powiedział że kasa ma być po 2 tygodniach to może na dniach wpłynie

Dzwoń Maniek może dowiesz się czegoś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

i jest odpowiedzi BP nie jestem wstanie panu powiedzieć kiedy dostanie pan kase ale wniosek do systemu wprowadzony jest  i jak bede wiedziała kiedy pan moze dostac  to panu powiem jak bym wiedział że usłyszę taka odpowiedzi to odrazu bym dzwonił do BR oni to chociasz coś wiedzą 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To dowidziałeś się tyle co ja w poprzedni piątek. Teraz to tylko od centrali zależy ile jeszcze będziemy czekać i będą łaskawi przelać pieniądze. A z tego co wiem to wnioski o dostępność środków do centrali były wysyłane już w styczniu poza osobami prowadzącymi gospodarstwo. Teoretycznie po niedzieli powinny być przelewy a jak będzie faktycznie to czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

moze w poniedziałek zadzwonię do BR zobacze co powiedzą 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
Napisano (edytowany)

A tak wogóle to BR ma coś w nowym PROW do MR. Wszystkim zajmuje się przecież BP a centrala wypłaca premie.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

pytanie do freetaxi !!!
w bp pan prowadzący moj wniosek powiedział mi a nawet uczulił mnie ze ...od inwestycji które poczynie nie moge odliczyc podatku vat pokazał mi zapis w rozporządzeniu . brzmi mniej wiecej tak
nie mozna finansowac inwestycji z dodatkowych srodków publicznych...
nie dało mi to spokoju postanowiłem drążyc zadzwiniłem do arimr krak. i tam mnie tez utwierdzono w tym co mój prowadzący  zapytałem pani jakie mnie czekają konsekwencje po zwrocie podatku vat ... powiedziała ze z arimr na dzien dzisiejszy zadnych konsekwenci chyba ze centrala sie ustosunkuje dokładnie do tej kwesti pozostaje jeszcze u.skarbowy. i pytanie moje jest takie co robic rozliczas czy nie ? dodam ze moje inwestyjce to około 185 tys. (ciągnik i opryskiwacz)


a i ogólni co wy wszyscy na forum o tym myslicie >>??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BP Ci tak powiedzieli? Moim zdaniem to jakaś ściema. Dostajemy premię 100 i mamy z agencja rozliczyć się z zakupów w kwotach brutto. Jeżeli rozliczamy się US na zasadach ogólnych VAT to tak czy siak z zakupów zostanie nam podatek naliczony (chyba ze nie wykażemy tych zakupów). Nie rozumiem tego zapisu "nie można finansować inwestycji z dodatkowych środków publicznych".  Co to ma wspólnego z VAT? moim zdaniem odnosi się to do braku możliwości załóżmy budowy  budynków z dwóch odrębnych programów pomocowych lub innych dofinansowań. 

Takie jest moje zdanie, ale może niech wypowie się na ten temat ktoś kto zna temat. Jestem na VAT i pierwsze słyszę takie rzeczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

powiem Ci michabieniek ze tak to wyglada i sam jestem w szoku niestety chodzi im o vat własnie sam sie dziwie ze nikt o tym nie wie i nikt wczesniej to tym nie mówił inaczej bym sobie rozpisał inwestycje pani z arimr powiedziała mi ze dostaje 100 tys. i w tym jest vat a jak powiedziałem ze mam inwestycje ponad 100 tys to pow. ze nie beda dzielic na tych co do 100 i ci co powyzej 100tys. miej y nadzieje ze sie tu ktos wypowie co jest w temacie !!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś sobie dziwnie to wytłumaczyli moim zdaniem.. Może Pani miała "zły dzień" :) http://vatdlarolnikow.pl/vat-a-prow-lub-program-mlodego-rolnika/

Moim zdaniem VAT z młodego rolnika dla osób rozliczających się na zasadach ogólnych jest dodatkowym bonusem. Przecież i tak zawsze płacimy brutto a naliczony podatek jest rozliczany z US względem podatku należnego. To jak rodzice dali by nam po 100% albo ktoś jakąś inną darowiznę to też nie możemy odliczyć VAT? Nie mogę znaleźć jak do tej pory takiego zastrzeżenia w rozporządzeniu MR. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

tz ja rozmawiałem ze panem prowadzącym moj wniosek i on mnie uczulił ze nie mozemy rozliczyc tych faktur w us.. nie dałem mu wiary po zadzwoniłem ze arimr wojewodzkiego i jak pisałem wczesniej to samo mi powiedziałą ale zaznaczyła ze sama nie jest pewna tej kwesti do konca bo contrala nie odniosła sie do tego logicznie i sankcji jako takich tez nie ma. pisze co mi powiedziano teraz jest kwestia czy skarbówka bedzie miała jakis opór czy nie zapytajcie wszyscy w swoich bp. i prowadzących wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

pytanie do freetaxi !!!

w bp pan prowadzący moj wniosek powiedział mi a nawet uczulił mnie ze ...od inwestycji które poczynie nie moge odliczyc podatku vat pokazał mi zapis w rozporządzeniu . brzmi mniej wiecej tak

nie mozna finansowac inwestycji z dodatkowych srodków publicznych...

nie dało mi to spokoju postanowiłem drążyc zadzwiniłem do arimr krak. i tam mnie tez utwierdzono w tym co mój prowadzący  zapytałem pani jakie mnie czekają konsekwencje po zwrocie podatku vat ... powiedziała ze z arimr na dzien dzisiejszy zadnych konsekwenci chyba ze centrala sie ustosunkuje dokładnie do tej kwesti pozostaje jeszcze u.skarbowy. i pytanie moje jest takie co robic rozliczas czy nie ? dodam ze moje inwestyjce to około 185 tys. (ciągnik i opryskiwacz)

a i ogólni co wy wszyscy na forum o tym myslicie >>??????

Freetaxi odpowiesz na to pytanie? Bo też będę chciał cofnąć  Vat z ciągnika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na zdrowy rozsądek to chyba ktoś namieszał w tym BP. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

Też mam taką nadzieję bo to trochę chore  by było  że trzeba prowadzić uproszczoną rachunkowość bądź Vat a nie zrobic zwrotu z dużej inwestycji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

słuchajcie ja sobie tego nie wymysliłem w bp prowadzący mi tak powiedział i to potwierdziła babka z biura wojewódzkiego dla mnie to jest chore dlatego was pytam freetaxi mam nadzieje ze w poniedziałek ogarniesz temat i nas oswiecisz ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj