Polecane posty

daremw    128

Wydaje mi się że nie musisz wnioski będziesz pisal jak dostaniesz młodego i będziesz miał nr gospodarstwa.

A przypadkiem nie weszła zmiana w rozporządzeniu o kierującym (czy prowadzącym czy jak to się zwie)? :) przecież to na jedno wychodzi, tyle, że zmieni się nazwa z urządzającego na kierującego gospodarstwem a poza tym to żadnych konsekwencji nie ma.

 

Co do przyszłości mleczarstwa... Ja też nie mam zabójczo dużego stada (podobna ilość), w chwili obecnej przy obecnej co tu wiele mówić nie zachwycającej cenie mleka dalej będę to ciągnął i na razie da się odłożyć, wchodzę w każdy program unijny, na razie MR i OSN, chcę uporządkować papiery z tych dwóch i ruszyć z modernizacją- aby tylko z rozsądkiem i da się wyżyć oraz powoli rozwijać. Jak ktoś liczy na kokosy to niestety w tej chwili pozostaje zrezygnować z rolnictwa w sensie globalnym tj z wszystkich kierunków. Są czasy lepsze i gorsze, koniunktura co kilka lat zmienia się, rolnictwo nie jest dla niecierpliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

Też od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kwestią poruszona przez @troker1979 i cos w tym napewno jest. Jednak @daremw w bardzo przystępny sposób rozwinął ten problem..i zgadzam sie2 z nim w każdym zdaniu.wóz albo przewóz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

młody 2014 inwestycja za 170 tys wystarczy ze rozliczę sie z 70 tys a reszta może być kredyt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Abyś 70 tyś. rozliczył reszta może być kredyt.

A jak dobrze pamiętam to przed 15 marca każdy krzyczał gdzie lista co robią i wogole a teraz zastanawiają się czy nie zrezygnować. Trzeba uparcie dążyć do celu, kombinować i robić wszystko aby wyjść na swoje. Czasem jest gorzej ale musi kiedyś być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

Abyś 70 tyś. rozliczył reszta może być kredyt.

 

A jak dobrze pamiętam to przed 15 marca każdy krzyczał gdzie lista co robią i wogole a teraz zastanawiają się czy nie zrezygnować. Trzeba uparcie dążyć do celu, kombinować i robić wszystko aby wyjść na swoje. Czasem jest gorzej ale musi kiedyś być lepiej.

 

trzeba iść po swoje :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

obecnie czekam na decyzję o MR, i mam mały dylemat, muszę złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie ponieważ posiadam już pole, czy we wniosku mogę wpisać również działki dzierżawione które były podane również w biznesplanie MR przed podpisaniem umowy dzierżawy? Umowę dzierżawy z pewnych względów będę mógł podpisać końcem maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

Witam. Moje pytanie. Czy mogę podjąć pracę na umowę o działalność korzystając z premii dla młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przez 12 miesięcy od wypłaty I raty premii musisz podlegać ubezpieczeniu jako rolnik. Gryzie się to z umową o pracę i działalnością gospodarczą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

A jak to mogę zrobić, że by mieć pracę i nie stracić premii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

Polecam wybrać albo premię albo pracę. Pozostaje albo dobrze sformuowana umowa o dzieło albo umowa zlecenie do połowy najniższego wynagrodzenia. Więcej poczytasz na stronie krus albo tu http://prow2014-2020.pl/2015/01/03/zusowskie-umowy-latwiej-traktowane-przez-krus/

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Na umowę zlecenie bym nie ryzykował. Chyba że dostaniesz umowę zlecenie na konkretnie na kwotę w miesiącu. Kwota do 925 zł brutto. Ja pracuję na zlecenie na godziny. Teoretycznie mógłbym pracować tyle godzin ile można ale jak się pracodawca pomyli w rozliczeniu to wylatuje z krusu i po premii zostaje tylko 80 tys długu. Chyba nie warto ryzykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dlatego każdemu proponowałem te 12 miesięcy odpoczynku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

A ta umowa o dzieło? Czyli jakbym miał umowę o dzieło w której była by zawsze kwota nie większa niż 925zł to nikt by się nie doczepił? Chodzi mi o prace jako przedstawiciel terenowy lub doradca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proal    0

Witam

 

21 kwietnia składałem wniosek na MR a kilka dni temu tata dokupił byka przez co zmieniła mi się rok wielkość stada w roku bazowym o tą jedną sztukę. Moje pytanie brzmi czy jechać jutro do ARiMR i robić zmianę czy i tak w roku może coś ulec zmianie więc zrobić to później z innym rzeczami co wyjdą w ciągu roku? ARiMR jak by pierwsza zauważyła tą niezgodność to mogą mnie wzywać i będę miał z tego tytułu jakieś problemy? Mam 16 % wartości ekonomicznej więc spadek poniżej 10% i tak mi nie grozi. Z góry wielkie dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Witam. Proponował bym aby sprawy dotyczące MR 2016 były opisywane w innym temacie. Ten najlepiej niech zostanie do MR15, bo tak będzie się to mieszało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0
Napisano (edytowany)

wszyscy dostaliście już decyzje ?

Edytowano przez mario504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Maniek tylko u mnie zmieniła się cena maszyny z ochrony środowiska, w sumie to złożyłem wniosek o płatność ale jak zobaczyła ze na umowie przedwstępnej mam kwotę niższa od 70tys to od razu kazała mi złożyć zmiany więc w czwartek po południu dowiozłem zmiany. Więc nie wiem w czym masz problem? Chcieli zmiany to im je zrobiłem i już mam z głowy. A masz może jakieś info bo w sumie złożyłeś wniosek dzień wcześniej ode mnie.

to zmienia postać sprawy myślalem ze sam robiles zmiany z własnej woli a czy mam jakies info nie bo poprostu niemam czasu teraz tym się zajmować  a nikt nic nie dzwoni to chyba jest ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bob124a    3

Panowie mam 1 hektar pola ten co był potrzebny do składania papierów na młodego i teraz mam problem bo nie wiem jak składać papiery na dopłaty.CZy ma składać tata razem ze swoimi  czy ja mam zakładać numer gospodarstwa i składać na ten 1 hektar czy w końcu ja mam złożyć na wszystko pole ale znów muszą mi rodzice przepisywać bydło itd bo przecież teraz też do zwierząt sa dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no i kasy na koncie nadal niema 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Wiesz Maniek wydaje mi się że jak tak dalej będzie to wszystko iść jak sprawdzanie wniosków i tworzenie listy to jeszcze w lipcu będziemy pisać że kasy nie ma. Przecież im wcale nie zależy aby szybko wypłacić, z samego procentu się nazbiera 500+:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

akurat liste to oni zrobi szybko w porównaniu do sprawdzania wniosków ale to też troche dziwne było bo musieli czekać na te ustawe dla 407 wniosków 

 


no dobra a takie pytanie gdzie mogę sprawdzić czy juz poszlo zlecenie przelewu od BP 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Chyba tylko w BP. Ale czy udzielą takich informacji to nie wiem, mi odpowiadają że na wypłatę mają 90 dni i żeby czekać. A z tego co wiem to musiało minąć te 14 dni od doręczenia decyzji które masz na odwołanie aby mogli się zająć dalej wnioskiem. Bo decyzja o przyznaniu premii musi być prawomocna i w ten sposób wszystko się w czasie odwleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na decyzje tez mieli do 13 maja a dostałem ja 25  kwietnia chyba 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Wiesz jakbyś miał jak to zadzwoń jutro do swojego BP i spytaj na jakim etapie jest Twój wniosek o płatność i podziel się z nami tym czego się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj