Polecane posty

W naborze od marca do 29 kwietnia 2016 złożyło młodych rolników 2,7 tyś opublikowała to agencja ale możne być więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Z ciekawości zapytałem ile w tym roku jest wniosków i o ile we wrześniu było 10 to teraz jest 20 w powiecie, tak więc te 3p mniej coś dały.

 

Jasne...W naborze 2015 ilość wniosków wyniosła 3313 wg najnowszych danych, a obecnie-nabór 2016 mamy info o 2971 wniosków. Na pewno ta ilość zwiększy się, ale jak już widać te 3 pkt można powiedzieć nic nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Te 3 pubkty wiele dało właśnie. Na nabór 2015 czekało mnóstwo osób które mogły przejąć ziemię wcześniej- sam do takich zaliczam się. W chwili obecnej było mało osób oczekujących i właśnie te 3p i zmiana rozporządzenia nakręciły trochę liczbę. Tak to by pewnie nawet do 2 tys nie doszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bycy111    0

Witam Kolegów mam pytanie muszę zmienić pług na inna maszynę punktowaną żeby nie spaść poniżej 15pnk wybór padł na bronę talerzową ale chciałbym  zakupić bronę o szerokości 4m a w biznes planie mam tylko 30ha jak uzasadnić ten zakup żeby to się udało ma ktoś jakiś pomysł mile widziana pomoc kolegi freetaxi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonek80    1

@bycy111 tez mam w planie zakup brony ale 3m z tym że ona waży ponad 2 tony i przeszła bez problemu, agro masz btc30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Witam Kolegów mam pytanie muszę zmienić pług na inna maszynę punktowaną żeby nie spaść poniżej 15pnk wybór padł na bronę talerzową ale chciałbym  zakupić bronę o szerokości 4m a w biznes planie mam tylko 30ha jak uzasadnić ten zakup żeby to się udało ma ktoś jakiś pomysł mile widziana pomoc kolegi freetaxi pozdrawiam

Piszesz oświadczenie że brona będzie robić więcej przejazdów po polu. Też miałem ten sam problem bo ornych mam niecałe 15 ha a do 3m talerzówki trzeba wg agencji 30 ha.

 

mieszko-123, dołączyłem ksero księgi i ksero umowy-zaliczki na talerzówkę. Akty notarialne i wypisy z geodezji mięli wcześniej bo w dniu składaniu wniosku (składałem jako kierujący).


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie ile jest na młodego rolnika środków na 2016r i ile z tej pul dostanie rolników wiem ze jest około 3tyś coś wiec powinien dostać każdy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
Napisano (edytowany)

Osoby które będą miały wszystko ok we wnioskach i zdobędą minimum 12pkt to dostaną bo kasy na cały prow 2014-2020 jest dla około 30tys. osób.


Jak tam osoby z naboru 2015 dostajecie decyzje? Składał ktoś jeszcze wniosek o płatność? A jak ze zmianami do wniosku? Robicie jakieś czy zostawiacie po staremu?
Ja złożyłem wniosek o płatność i zmiany z podaniem tydzień temu i narazie cisza.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Byłem wczoraj przenieść obrotówkę z inwestycji w ochronę środowiska do pozostałych. Pani powiedziała, że decyzja powinna być do piątku ewentualnie na początku przyszłego tygodnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

Takie pytanie czy obszar deklarowany w PRG jako powierzchnia użytków rolnych poszczególnych działek musi się zgadzać  ze wnioskiem o dopłaty co do ara bo w pegach co poprzedni właściciel podawał do dopłat sporo zaniżał a ja w prg podałem faktyczny stan który jest wyższy i co z tym robić (MR 2014)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Witam, a ja mam pytanie z innej beczki, czekam sobie cały czas na decyzję i nie przychodzi, a tu wczoraj spotykam pracownika BP i mi mówi że decyzje już są wysłane i ja nie dostanę bo moja poszła bezpośrednio do osoby która mi przygotowywała wniosek (posiada pełnomocnictwo). Ale nikt z firmy nie był łaskaw o tym fakcie mnie poinformować, dodzwonić się do nich to graniczy z cudem. Miał ktoś taki przypadek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tak jest jeśli masz wpisane pełnomocnictwo. Jak nie możesz się dodzwonić to jedz do nich i ciągnij sprawę do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam . wiozłem młodego rolnika w 2015 roku i teraz chce dobrać pole w dzierżawę to muszę wnosić zmiany w biznesplanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1887    0

Witam Kolegów. Mam pytanie czy posiada ktos napisana umowe dzierzawy na budynki gospodarcze bo chciał bym od ojca wydzierzawic 2 budynki. Z gory dziekuje i Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

jeśli chcesz składać na nie dopłaty to tak

 

skąd takie info? jak do dopłat mam umowy ustne to co mam jej uprawiać i nie składać na nie dopłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grazyna1987    0

Witam. Jestem nowa na forum i mam pytanie odnośnie ostatniego naboru na MR 2016. Czy po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy mogę już przejąć na siebie grunty które miała zadeklarowane w biznes planie oraz zwierzęta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Dostałem pozytywna decyzje na mlodego rolnika i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Wniosek o płatność jak tylko przejmiesz ziemię, zarejestrujesz się w krus, zaczniesz prowadzić ewidencję przychodów i rozchodów, zaczniesz realizację BP itd. W decyzji wszystko masz - wystarczy przeczytać.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj