Polecane posty

xzibit0000    14

Witam, czy w waszych biurach powiatowych system działał normalnie? Bo w moim dziś składałem wniosek o 1 ratę i nawet nie mogła mi wydrukować potwierdzenia.

Ja dziś byłem złożyć przemieszczenie to też system nie działał i musze jechać jeszcze raz.

 

 

 

a propo MR, jeżeli mój tato jest VATowcem, brał z prow 2007-2013 maszyny, a teraz ja przepisuje na Siebie gospodarstwo i również będe na Vacie, to będzie trzeba oddać jakiś podatek czy coś takiego? bo gdzieś tak właśnie słyszałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

WIE KTOS gdzie w biznesplanie jest rubryka na produkcję wysokobiałkową? nie mogę tego znaleźć a brakuje 2 pktów?? please.. :-)

 

musisz w strukturze zasiewów w roku docelowym wpisać minimum 1 ha upraw wysokobiałkowych i wtedy automatycznie Ci to zaznaczy w zestawieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

Ja dziś byłem złożyć przemieszczenie to też system nie działał i musze jechać jeszcze raz.

 

 

 

a propo MR, jeżeli mój tato jest VATowcem, brał z prow 2007-2013 maszyny, a teraz ja przepisuje na Siebie gospodarstwo i również będe na Vacie, to będzie trzeba oddać jakiś podatek czy coś takiego? bo gdzieś tak właśnie słyszałem...

 

ja mam taką samą sytuacje z tym Vatem :)

zależy co i kiedy twój tato kupował i odliczał z tego vat - chodzi o środki trwałe czyli maszyny na przykład

z tego co wiem jeśli kupował coś 5 lat temu to może przekazać ci to aktem notarialnym bez żadnego podatku a jak mniej niż 5 lat to trzeba coś płacić tak mi księgowy mówił

ale da się to obejść bo jak wejdziesz na Vat to ojciec ci moze sprzedać i zapłacić Vat a ty odzyskasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Masakra z tym podaniem o pierwszą ratę kasy, dziś mnie babka wróciła bo nie miałem zaświadczenia z krusu o pełnym ubezpieczeniu jako rolnik bo dziś jestem jeszcze jako domownik. Nie chciałem się już z nią kłócić bo to bez sensu, lepiej zmienić ten krus i dać sobie z nimi spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masakra z tym podaniem o pierwszą ratę kasy, dziś mnie babka wróciła bo nie miałem zaświadczenia z krusu o pełnym ubezpieczeniu jako rolnik bo dziś jestem jeszcze jako domownik. Nie chciałem się już z nią kłócić bo to bez sensu, lepiej zmienić ten krus i dać sobie z nimi spokój

to trzeba było się jej spytać gdzie ma taki załącznik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

ja mam taką samą sytuacje z tym Vatem :)

zależy co i kiedy twój tato kupował i odliczał z tego vat - chodzi o środki trwałe czyli maszyny na przykład

z tego co wiem jeśli kupował coś 5 lat temu to może przekazać ci to aktem notarialnym bez żadnego podatku a jak mniej niż 5 lat to trzeba coś płacić tak mi księgowy mówił

ale da się to obejść bo jak wejdziesz na Vat to ojciec ci moze sprzedać i zapłacić Vat a ty odzyskasz

 

Też tak mi księgowy mówił że będzie duży podatek, ale maszyny (ciągnik+tur, beczka, prasa) brał w 2010r. więc 5 lat mineło, ale w 2013r była zakładana kostka, w tamtym roku kupiliśmy rozsiewacz do nawozu i żmijki do zboża. czy z takich rzeczy będzie trzeba oddać pełen VAT czy jeżeli tato by dał mi to w darowiżnie to by nic nie trzeba było płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

to trzeba było się jej spytać gdzie ma taki załącznik

 

Słyszałem że wypłata premii ma być bardzo szybko wiec może Pani bała się przyjmować wniosek żeby później nie było że nam brakuje kilku dni do 12 miesięcy ubezpieczenia od otrzymania premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Też tak mi księgowy mówił że będzie duży podatek, ale maszyny (ciągnik+tur, beczka, prasa) brał w 2010r. więc 5 lat mineło, ale w 2013r była zakładana kostka, w tamtym roku kupiliśmy rozsiewacz do nawozu i żmijki do zboża. czy z takich rzeczy będzie trzeba oddać pełen VAT czy jeżeli tato by dał mi to w darowiżnie to by nic nie trzeba było płacić?

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-na-wsi/142420,Darowizna-gospodarstwa-rolnego-skutki-w-VAT.html

Poczytajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

@xzibit0000

z tego co wiem to by musiał płacić mimo tego że to darowizna ponieważ nie minęło jeszcze 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Krótko mówiąc nowy właściciel jeśli będzie na VAT to niejako przejmuje zobowiązania poprzednika i nie ma mowy o zwracaniu podatku do US (jeśli całe gospodarstwo lub ziemia plus maszyny i ewentualnie zwierzęta). Jeśli nabywca (obdarowany) byłby na ryczałcie to wtedy trzeba brać pod uwagę korektę podatku i odpowiednio pomniejszoną (po korekcie) sumę od pełnej stawki podatku zwrócić do US.
Tak napisałem bo zaraz pewnie padałyby pytania i że ktoś czegoś nie rozumie a w rzyczywistości nie chce się poczytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mam pytanie odnośnie takiej sprawy mam dzierżawę ziemi 3,5 ha ustną chcę złożyć wniosek o dopłatę na siebie lub żonę nie mam jeszcze nr gospodarstwa i tu cały problem bo będę chciał się ubiegać o MR tyle że za rok czy nawet dwa a z tego co się orientuję to nie mogę do tego czasu zaistnieć w agencji ani krus czy jak żona zrobi na siebie nr gospodarstwa to czy to wpłynie na moją przyszłość co do MR? proszę o konkrety bo już nie wiele czasu na tę sprawę zostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Mam pytanie odnośnie takiej sprawy mam dzierżawę ziemi 3,5 ha ustną chcę złożyć wniosek o dopłatę na siebie lub żonę nie mam jeszcze nr gospodarstwa i tu cały problem bo będę chciał się ubiegać o MR tyle że za rok czy nawet dwa a z tego co się orientuję to nie mogę do tego czasu zaistnieć w agencji ani krus czy jak żona zrobi na siebie nr gospodarstwa to czy to wpłynie na moją przyszłość co do MR? proszę o konkrety bo już nie wiele czasu na tę sprawę zostalo

Za dwa lata to wątpię  aby na jakiekolwiek programy pomocowe jeszcze były pieniążki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słyszałem że wypłata premii ma być bardzo szybko wiec może Pani bała się przyjmować wniosek żeby później nie było że nam brakuje kilku dni do 12 miesięcy ubezpieczenia od otrzymania premii.

ja się oto nie boję bo ubezpieczenie będę miał juz od grudnia bo wtedy nabyłem pierwszy ha i niestety prawdo podobnie zapłacę 2 skladki za jednym razem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Pewnie jeszcze cześć składki z grudnia. Ja musiałem za wrzesień i jeden dzień sierpnia zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie jeszcze cześć składki z grudnia. Ja musiałem za wrzesień i jeden dzień sierpnia zapłacić.

oni to co do dnia wyliczą ale za grudzień to będzię tylko 8 dni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No tak tylko rodzicom nie na rękę bo przekroczy 10ha i zaczną się schodki z wypełnianiem wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

... lub ze strukturą zasiewow. Rok czy dwa rodzice nie mogą wsiac czegoś na to całe "zazielenienie" czy jak to tam obowiązuje od 10 ha ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Mam pytanko jestem po szkole średniej (LO) teraz jako bezrobotny. Czy moge sie ubezpieczyc w KRUS jako domownik i np za 2-3 lata skorzystac z młodego rolnika czy jak sie ubezpiecze teraz w Krus to potem nie bede mogł skorzystac z MR ??Ziemi zadnej na siebie nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Witam mam pytanko z poprzedniego naboru. Chcem sie rozliczyc z Ciagnika tylko czy do faktury potrzebne jest jeszcze potwierdzenie przelewu ? Robilem przelew przez internet i mam potwierdzenie na koncie w internecie i mailu a wiec jak mam go przedlozyc ? Wystarczy wydrukowac czy w banku powinni mi wydac jakies potwierdzenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Mam pytanko jestem po szkole średniej (LO) teraz jako bezrobotny. Czy moge sie ubezpieczyc w KRUS jako domownik i np za 2-3 lata skorzystac z młodego rolnika czy jak sie ubezpiecze teraz w Krus to potem nie bede mogł skorzystac z MR ??Ziemi zadnej na siebie nie mam

Możesz, a po 4 latach ubezpieczenia jako domownik będziesz traktowany jak wykwalifikowany rolnik i jeśli po tym okresie byś składał wniosek to otrzymasz punkty wykształcenie.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam mam pytanie odnośnie krusu, jak to jest z tym zaświadczeniem z krusu 60 dni po upływie wypłaty. Czy oddał ktos to zaswiadczenie po terminie? i czy miał jakieś sankcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Kolego. Jak nie złożysz zaświadczenia to dostaniesz sankcję. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc nowy właściciel jeśli będzie na VAT to niejako przejmuje zobowiązania poprzednika i nie ma mowy o zwracaniu podatku do US (jeśli całe gospodarstwo lub ziemia plus maszyny i ewentualnie zwierzęta). Jeśli nabywca (obdarowany) byłby na ryczałcie to wtedy trzeba brać pod uwagę korektę podatku i odpowiednio pomniejszoną (po korekcie) sumę od pełnej stawki podatku zwrócić do US.

Tak napisałem bo zaraz pewnie padałyby pytania i że ktoś czegoś nie rozumie a w rzyczywistości nie chce się poczytać ;)

 

Czyli w tej sytuacji przechodzę na vat i przejmuje wszystko cale gospodarstwo z maszynami od ojca i nie odprowadzam żadnego podatku vat a czy muszę informować o tym US bo słyszałem gdzieś ze wtedy trzeba pisać takie pismo o zgodę na przejęcie zobowiązań vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj