Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Macias    0

Ja tam nie narzekam trochę się pośmieliśmy wiadomo pierwsze wnioski na 2016r zawsze się coś zmienia. kobitki nie były poinformowane ale szypo ie zorientowały co i jak  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A wzór decyzji jest taki sam dla wszystkich? Bo ostatnio słyszałem, że w umowie są wyszczególnione punkty ile i za co. Każdy mówi coś innego i ciężko uzyskać konkretne informacje a co powiat to inne informacje z BP. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i decyzja jest tylko okazuję się ze teraz musi być jeszczę zaświadczenię z krus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Czego ma dotyczyć to zaświadczenie? O podleganiu ubezpieczeniu? Maniek może napiszesz czego jeszcze wymagają aby złożyć wniosek o płatność?

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jaki masz dokument potwierdzający rozpoczęcie realizację biznes planu?

zaświaczenie z krus a tak serio to sam odr niewie co to ma być 

Czego ma dotyczyć to zaświadczenie? O podleganiu ubezpieczeniu? Maniek może napiszesz czego jeszcze wymagają aby złożyć wniosek o płatność?

że się jest w krus jako rolnik już a co ine to akty notarialne dzierżawy przychody rozchody uproszczona wersja dla ryczaltu grunt ze niewiem jaka to jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jakoś trzeba sobie z tym wszystkim poradzić, tyle czasu czekaliśmy na decyzje tyle załatwiania to trzeba wytrwale dążyć do celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

jestem z naboru 2014 w tym roku doszlo mi kilka dzierzaw 12ha wiec napisalem pismo do arimr o zmiane zalozen z tym ze nie uwzglednialem nowych dzierzaw w prg brak daty pewnej oraz mozliwosc polrocznego wypowiedzenia umowy. dostalem pismo z arimr ze jednak mam dolaczyc te grunty do prg. co mam zrobic? czy mozna takie dzierzawy wlaczac do prg? arimr otrzymala ksera tych umow. rozmawialem z osoba prowadzaca i mi mowila ze nie bedzie z tym problemu. jednak mi to sie nie podoba bo pewnie pozniej zechca wykaz z starostwa a jak bp za rok nie bede mial tych dzierzaw? w pismie argumentowalem dlaczego nie chce nowych dzierzaw wlaczac do prg ale osoba prowadzaca wniosek sie mowi ze musze je wlaczyc jakies rady? na pismie mam tez ze jesli w ciagu 7 dni sie nie ustosunkuje to moj wniosek nie zosyanie rozpatrzony. moze nic nie robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Przecież w rozporządzeniu jest wyraźnie napisane jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o płatność. Nie czytałeś rozporządzenia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Czytałem ale tam np nie ma zaświadczenia z krus a wymagają. Wiec pytam czy jeszcze coś wymyślili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko jeden problem we wniosku o platność niema mowy o krus wiec ja to zrobię inaczej pierw odwiedzę ich a potem sie zobaczy oco chodzi czy ma byc juz ten krus czy jak

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Ale o KRUS jest mowa w paragrafie 19, ustęp 2, pkt 1, litera c. Z paragrafu dziewiętnastego wynika paragraf dwudziesty.

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Z tego co się orientuję to krus ma 7 dni na wydanie takiego zaświadczenia, chociaż w wielu przypadkach jest od ręki lub na następny dzień. A dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu to np umowa z dealerem na maszynę lub jeden z wielu kroków rozpoczęcia budowy, zależy na co chcemy przeznaczyć premie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po 1 primo  żaden diler nie podpisze z toba bez zaliczki a po 2 primo ktos moze nie chce kupowac odrazu maszyn tylko za 2 lata i co w tedy musi być jakis myk żeby było tak jak się chcę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Umowa na sztukę. Ale w rozporządzeniu jest wyraźnie napisane co jest rozpoczęciem realizacji biznesplanu. Wszystko to dziwne jest. Zrobili tak żeby nie było tłoku po wypłatę tylko sukcesywnie.

Zapomniałbym jest też coś takiego jak umowa przedwstępna która nie zobowiązuje Ciebie ani dealera.
Ale najpierw to ja bym chciał dostać decyzje a później będę się martwił resztą.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jest jedno ale tu piszę ze ma się to zrobić w ciągu 9 miesięcy od otrzymani decyzji to to by znaczyło ze razem z wnioskiem nie musi się skałdac tego zaswiadczenia z krus tylko akty a biznes paln rozpoczyna nawet sam akt własności czyli przeniesięnie gruntów ornych na mlodego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Chyba do końca nie rozumiesz. Jest napisane ze masz 9 miesięcy ale na złożenie kompletnego wniosku razem ze wszystkimi załącznikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Nie składasz zaświadczenia z wnioskiem tylko przy okazji wniosku o płatność pokazujesz, że się ubezpieczyles. Możesz a nawet chyba powinieneś zrobić to wcześniej np zaraz po przejęciu ziemi i ubezpieczeniu się w pełnym zakresie jako rolnik. Nie pokażesz zaświadczenia z KRUS to nie przyjmą Twojego wniosku o płatność, bo nie spelniles jednego z warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To jeszcze byś napisał czy wystarczy ten druczek na którym mamy składki na krus czy konieczne jest zaświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Źle to określiłem. Należy pokazać zaświadczenie w sensie dostarczyć do Agencji konkretny dokument, który który zostanie dołączony do waszej dokumentacji w urzędzie. Także blankiety, druki itp nie wchodzą w grę.
Zresztą ja dopiero będę składał wniosek na ten nabór to mogę nie znać procedur, jakie są po otrzymaniu decyzji. Koniec języka za przewodnika. Albo telefon do ARiMR albo do KRUS i się dowiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

decyzja wczoraj wysłana jeszcze dziś nie doszła a już telefon z agencji że będzie unieważniona ponieważ w ochronę środowisk wpisałem pług tylko że zagonowy a liczą się tylko dłutowe. Wczoraj mieli szkolenie i takie ptaszki jeszcze wychodzą i znów trzeba robić zmianę do biznes planu i znów czekać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

decyzja wczoraj wysłana jeszcze dziś nie doszła a już telefon z agencji że będzie unieważniona ponieważ w ochronę środowisk wpisałem pług tylko że zagonowy a liczą się tylko dłutowe. Wczoraj mieli szkolenie i takie ptaszki jeszcze wychodzą i znów trzeba robić zmianę do biznes planu i znów czekać..

 

Do mnie już doszła , ale przed nią był telefon w tej samej sprawie tylko ja miałem obrotowy wpisany.Ciekawe co jeszcze wymyślą nowego?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Mi babka wypełniająca wniosek powiedziała że pług (również obracany) nie przejdzie na ochronę środowiska, dlatego musiałem wpisać go w pozostałych inwestycjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek12345    15

dzisiaj doszla decyzja.. mam prawie zalatwione ubezpieczenie, numer gospodarstwa i zapis ziemi.. z tego co wiem do wniosku o platnosc wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Orientuje się ktoś ile faktycznie potrwa wyplata premi? Ustawowo jest to 3 miesiące a tak faktycznie czy może to być wcześniej?


Do wniosku jeszcze ewidencji potrzebujesz.

Złożył ktoś już wniosek o płatność?

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj