Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bercik92    2201

Ot wielki problem zaorać hektar jakiegoś hu*jowego pszenżyta lub pszenicy....  Najlepiej to byście chcieli dostać 1 100 tyś i i na Hawaje pojechać. Żenada... Człowieku wyorałem łącznie ze 20 ha ozimin i wsiałem jare a Ty kuźwa masz problem bo trzeba 1 ha wsiać ? Ja pitole

 

ktos kto ma np kilka ha pola 1 ha to jest duzo niz ktos kto ma np 200ha i odsiewa 20ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kamil1985 to musisz dobrać 1 ha z dopłatą i na tym zasiać jakieś białkowe np koniczynę i też będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Pytanie do osób które dostały decyzje, czy złożył ktoś z Was wniosek o płatność? Czepiają się czegoś w BP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
platzek    0

Mam pytanie ile można wziąć sztuk bydła na MR dodam że będę miał 22 ha .Czy jest jakiś limit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Skąd wy bierzecie takie bzdety? Jedyne limity to esu i obszar, innych limitów produkcji nie ma.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweladam    0

Witam, mam pytanie dotyczące dopłat bezpośrednich.

Czy po złożeniu dokumentów na MR mogę starać się o dopłaty w tym roku?

Czy po złożeniu wniosku o dopłaty będę miał możliwość korekty złożonego wniosku/biznesplanu MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicek    9

Prawdą jest to że kontrola gospodarstwa stwierdzając uchybienia odejmuje punkty i może się zdarzyć iż mając podstawową ilość punktów po odjęciu nie spełniamy warunków i 100000 tysięcy do zwrotu?. W końcu kontrole mogą nas nękać przez 5 lat , to ryzyko jest duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A myślisz że jak np wpiszesz plan nawozowy, zrobisz analizy gleby a później nie będziesz go stosował to przejdzie bez echa? Wszystko co wpisane będzie w biznesplan masz realizować i nie ma przebacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Pasowałoby w starostwie w gminie i w krus bo musisz płacić za to podatek i mieć naliczone składki na krus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zależy czy pracujesz gdzieś na umowę czy nie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jaką powierzchnię przejąłeś?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witajcie. Czy umowę zawartą u notariusza na 10 lat trzeba od razu gdzieś rejestrować?

zależy czy masz jakieś własne czy nie bo jeśli masz to dzierżaw nie musisz nigdzie zgłaszać bo po co masz płaci jak płacisz komusi dzierżawę a on opłaca podatek to nik nie musi wiedzieć iny ze masz czyjeś pole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8311    1

Nie mam jeszcze na siebie żadnego pola. Dopiero jak bym się załapał na premię to przejął bym całe gospodarstwo. I właśnie nie wiem jak zrobić z tą umową czy agencja nie będzie się czepiała że od dzisiaj jest umowa dzierżawy a w umowie wpisać że przekazanie gruntu nastąpi np: 20 sierpnia po zbiorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie można takich rzeczy wpisywać w umowę dzierżawy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Ja ze szkoleń wpisałem: BHP, VAT w Rolnictwie(ponieważ jestem vatowcem), Nowoczesna chodowla trzody chlewnej, integrowana ochrona roślin, i już mamy 2pkt,  tylko pamiętaj że szkolenia raczej powinny dotyczyć profilu produkcji gospodarstwa czyli jak np nie masz trzody chlewnej to szkolenie odnośnie nowoczesnej chodowli trzody dla ciebie będzie zbędne. Poszukaj sobie szkoleń na stronie CDRu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

zapytam dla pewnośći

MR 2015

Struktura zasiewów deklarowana jest dla roku bazowego (2015, który już minął) oraz docelowego

Pytanie : czy w latach pomiędzy rokiem bazowym, a docelowym muszę stosować taką sama procentową strukturę zasiewów?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

WAŻNE PYTANIE:

 

czy dzierżawa spisana pomiędzy mną na ojcem pozwalająca na udział w naborze musi być zgłoszona w geodezji?? proszę o pewną odpowiedź, gdyż zostało niewiele dni do złożenia wniosku a nie wiem czy zdążę jeśli trzeba zgłosić w geodezji, starostwie powiatowym czy też w gminie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Ja ze szkoleń wpisałem: BHP, VAT w Rolnictwie(ponieważ jestem vatowcem), Nowoczesna chodowla trzody chlewnej, integrowana ochrona roślin, i już mamy 2pkt,  tylko pamiętaj że szkolenia raczej powinny dotyczyć profilu produkcji gospodarstwa czyli jak np nie masz trzody chlewnej to szkolenie odnośnie nowoczesnej chodowli trzody dla ciebie będzie zbędne. Poszukaj sobie szkoleń na stronie CDRu.

Każde szkolenie trzeba udokumentować, ze je odbyłeś. Nie wystarczy sama lista obecności. Musi być certyfikat/dyplom ukończenia takiego szkolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś dostane decyzję prawdopodobnię zostały w piątek wysłane info z bp to i może dziś będą mieli wniosek o platność

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj