Polecane posty

waldii1    122

Zrób skan usuń dane za pomocą painta i wklej na forum, wtedy wszyscy będziemy wiedzieć czego się spodziewać w decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Spodziewaj się tego pod czym się podpisywałeś we wniosku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

kamil1985 wprowadzasz ludzi w błąd, na jakiej podstawie twierdzisz że trzeba będzie robić korektę podatku vat? Polecam poczytać np. http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-na-wsi/142420,2,Darowizna-gospodarstwa-rolnego-skutki-w-VAT.html Moim zdaniem jeśli maszyny zostaną w gospodarstwie i będą wykorzystywane do tych samych czynności to nic zwracać nie trzeba.

To Pani  z biura księgowego wprowadziła mnie w błąd. Jak tak jest jak mówisz to lepiej :-) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymcio23    0

Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać młodego rolnika. Chodzi o mojego brata który ma 20 lat i w tym roku kończy technikum ,nie prowadził gospodarstwa ani nie był ubezpieczony . A ziemię ma 8 lat w spadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Nikt nie chce się pochwalić decyzją? Pewnie wszyscy świętują tak szybkie załatwienie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

już leją % a umnie nadal cisz nic nie doszło jeszczę 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bob124a    3

Wczoraj złożyłem wniosek do agencji i jestem pierwszy a mają być jeszcze 2 wnioski w naszym powiecie.Miałem 15 punktów  nie wpisywałem szkoleń ani planu nawozowego bo myślę ze mi tyle wystarczy.Teraz mam pytanie jak wygląda ta kontrola w gospodarstwie?Co sprawdzają?Czego się czepiają?Czy ta kontrola  jest wcześniej jakoś zapowiedziana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Też chętnie poczytam o kontrolach, jeśli już ktoś miał lub wie dokładniej jak one przebiegają to również proszę o informacje. Kiedy można się też ich spodziewać bo składałem wnioski we wrześniu, na liście jestem ale do tej pory nawet telefonu nie dostałem. Czy ktoś kto składał w poprzednim naborze mógł mieć już kontrole czy dopiero się zaczynają po decyzjach lub później ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Kontrole już były i to u wielu osób, najwięcej chyba pod koniec października-listopad.
Co ważne kontrole mogą robić jeśli tylko im się zechce, bierzecie 100 tys zł lecz jest to obwarowane pewnymi zobowiązaniami. Agencja jak zechce to może i codziennie kontrole robić, zwłaszcza po złożeniu papierów o płatność (tak mi się wydaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Moja się produkuje, woj. pomorskie.

 

Muszę napisać oświadczenie o tym że talerzówka będzie robić więcej niż mam ziemi ornej (czyli o większej ilości przejazdów po polu) i jak takie oświadczenie ma wyglądać?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    97

Zadeklarowałem rośliny strączkowe i chciałbym je wysiać na nowej działce, której nie ujmowałem w biznes planie. Okazuje się ze straczkowe MUSZA byc wysieane na ujetej w bp. działce. inne działki się nie liczą, Dodam tylko że działkę deklarowaną w bp mam już w całości obsianą czym innym

druga sprawa: Decyzję otrzymujemy praktycznie po zakończeniu zasiewów i nagle okazuje sie że powinniśmy miec juz zasiane owe straczkowe

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

A nie jest tak że dopóki nie zrealizujesz biznesplanu tzn do trzeciego roku od wypłaty pierwszej raty premii to nie masz obowiązku siać wysokobiałkowych (mimo że we wniosku je deklarowałeś), przecież w tym momencie dopiero będziesz realizował biznesplan, Gdzieś tak słyszałem, nie wiem czy to prawda, muszę jeszcze dopytać. A jeżeli tak nie można to zrób jak radzi kolega i wsiej gdzieś 1ha strączkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    97

MAm możliwość przesiana np pszenicy, ale jest to już opruskane lancetem - wiec strączkowe odpadają

 

Kolego matus2609 - na ludzka logikę tak by to wyglądało, ale agencja ma jak widać swoją.

Poza tym czekaliśmy pół roku na listę, a decyzję otrzymam prawdopodobnie w poniedziałek. Momim zdaniem nie logiczny jest fakt działania decyzji wstecz ( po zasiewach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To nie składaj teraz wniosku o płatność. Masz 9 miesięcy i w tym czasie nie mogą Ci nic zrobić bo możesz w tym czasie zrezygnować z kasy. Poczekaj do czerwca i wtedy nie mogą wymagać wysokobiałkowych bo to godzi w dobrą praktykę rolniczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj