Polecane posty

Ninja    12

W momencie gdy przejdziesz na Vat po ojcu i tym samym on zaprzestanie być płatnikiem Vat ( zmiana podmiotu Vat) będzie musiał zwrócić część Vatu jaki odzyskał po zakupie środków trwałych które zakupił ostatnio a dokładnie do 5 lat. Zależy jak dawno były kupione... 2,3 czy 4,5 roku temu. Jeżeli nie minęło 5 lat od ich zakupu będzie musiał oddać odpowiednio procentowo jakąś część tego Vatu. Tak mi powiedziano bo trochę też się za tym kręcę a  nie stać mnie na to aby gdzieś popełnić błąd a potem becylować nie potrzebnie. Kolego ja Cię nie straszę, dziele się tylko moimi wiadomościami które nabyłem w terenie. Po to jest to forum aby sobie pomagać, doradzać i przestrzegać aby nikt nas nie wydymał dodatkowo. Ale wiadomo każdy przypadek jest inny i trzeba go sprawdzać wg siebie i swojego przypadku. Nie mniej jednak uważam że lepiej 10 razy coś sprawdzić jak raz się dotkliwie pomylić.

 Pozdrawiam

Brednie kolego, Młodego rolnika rozliczasz na podstawie faktury za zakup danego sprzętu. Robią ksero tej faktury podbijają za zgodność z oryginałem i oddają Ci fakturę  a Ty sobie pomykasz z nią do US aby odzyskać 23% Vat-u. Do młodego rolnika liczy się kwota brutto a nie netto jak do MGR. To dodatkowy plus.

Człowieku jakie jałówki?! Co Wy robicie? Przez takich napaleńców cena mleka spada na łeb! Najgorsze co mogli zrobić to zlikwidować KWOTOWANIE MLEKA. Była stabilność i cena a teraz co? Przez takich jak Ty właśnie ceny padły!

A kupcie sobie i po 200 jałówek a za pół roku będziecie sprzedawać mleko po 50 groszy i zapierda*lać 24h/dobę. 

Ot myślenie!

 

Zgodzę się z tobą że kwoty utrzymywały cene mleka na w miare wysokim poziomie ale zostały zniesione więc tu nie ma nad czym dyskutować. Myśle że wyprodukowania 1l mleka będzie tańsze w większym gospodarstwie niż w mniejszym i tym samym gdy bedzie niska cena mleka większy gospodarz dłużej się utrzyma

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

To co Twoim zdaniem ma zrobić rolnik który jest na kierunkowany na produkcję mleka i po odciągnięciu kosztów zostaje my 400 zł na życie?? Chce przetrwać więc zwiększa produkcje. To samo jest z produkcją zbóż, jakby była rozsądna cena, to nikt nie ładowałby nawozu ile sie da żeby wyciągać po 8 t/ha... Jakby była taka sytuacja że byłaby racjonalna cena, to każdy by sobie trzymał 30 krów a nie 300 i z tego godnie żył. A ci w rządzie myślą że jak cena spadnie to każdy zacznie likwidować stado... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Myśl tak dalej... :-) Brak słów, jak Ci będzie mało to pisz sprzedam Ci swoje stado. A tak a pro po Jaką masz chodowco bydła mlecznego wydajność od sztuki i okres użytkowania ? Ile laktacji?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

kolega wyzej ma racje zgodze sie z nim w 100% a mianowicie w ubieglym roku nosilem mniej mleka , i mialem wieksza wyplate co teraz teraz nosze od h&a mleka a wyplata gówno zapieprzam tak samo jak w ubiegłym roku i zero satyswakcji , jak tu sie modernizowac z czego kredyty splacac a w miejscu stac to sie cofasz . Za tuska byla polityka stabilna a teraz cyrk z tym pisem tylko z ruskimi sie klucic a rolnik po d*pie dostaje . Rosja jest studnia bez dna tam wsio idzie , nie lubie ruskich ale w interesach niema miejsca na skrupuly .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Myśl tak dalej... :-) Brak słów, jak Ci będzie mało to pisz sprzedam Ci swoje stado. A tak a pro po Jaką masz chodowco bydła mlecznego wydajność od sztuki i okres użytkowania ? Ile laktacji?

Średnia wydajność 7200, okres użytkowania 7-8 laktacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Pytanie o ciągnik 200KM na 26ha to jakiś żart czy tak serio ? Jeśli serio to niezła fantazja. Masz tabele jakie maszyny przysługują na dany areał i ja na 20ha zastanawiałem się czy 82-86KM przejdzie, to i tak chyba trochę ponad próg w tabeli ale zawsze trochę na plus przy dobrym uzasadnieniu można utargować tylko myślę że w takim przypadku będzie to ilość bliższa 100 KM lub ewentualnie nieco ponad. Z drugiej strony po co taki ciągnik na tak mało ziemi ? U mnie MTZ-82 od nowości (21 lat) nie ma co robić bo jeszcze nawet 3 tyś mth nie zrobił chyba że chcesz wziąć i sprzedać za 5 lat ale na tym sporo stracisz i nie wiem czy warto się tak bawić choć wielu próbowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To gdzie maniek dzwonimy do centrali? Bo koledzy tu piszą że z informacji z bp wiedzą ze od przyszłego tygodnia będą decyzje.

przez te pogodę to nawet niemam kiedy tu zaglondać bo czas goni a nadrobić trzeba wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

W momencie gdy przejdziesz na Vat po ojcu i tym samym on zaprzestanie być płatnikiem Vat ( zmiana podmiotu Vat) będzie musiał zwrócić część Vatu jaki odzyskał po zakupie środków trwałych które zakupił ostatnio a dokładnie do 5 lat. Zależy jak dawno były kupione... 2,3 czy 4,5 roku temu. Jeżeli nie minęło 5 lat od ich zakupu będzie musiał oddać odpowiednio procent...

Dokładnie, póki nie minie okres korekty trzeba zwracać część vat-u, w przypadku środków trwałych typu maszyny i urządzenia faktycznie okres ten wynosi 5 lat czyli rezygnując z Vat-u po 4 latach od kupna maszyny musimy zwrócić 20% odliczonego podatku z danej maszyny.

Należało by dodać, że w przypadku budynków, silosów (ogólnie nieruchomości służących produkcji rolnej) okres korekty wynosi aż 10 lat, reszta analogicznie jak z maszynami tyle, że każdy rok to 10% odpisanego podatku do zwrotu.

Nasze państwo głupie nie jest, oskubać się nie da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Za tuska byla polityka stabilna a teraz cyrk z tym pisem tylko z ruskimi sie klucic a rolnik po d*pie dostaje . Rosja jest studnia bez dna tam wsio idzie , nie lubie ruskich ale w interesach niema miejsca na skrupuly .

A to przypadkiem za tuska czy tam kopacz nie zostały nałożone sankcje na ruskich i to od tego czasu jest obniżka cen mleka? Teraz jest ta wolność rynkowa która jest na rynku wołowiny i trzody od dawna i teraz mleczarze ja odczują. Nie wiem co jarek ci zrobił i kiedy się z tymi ruskimi kłócili (a jakoś nie przypominam sobie o czymś takim od kiedy sprawują władzę w PL) ale możesz podziękować matce UE że jest tak a nie inaczej. X lat temu cena truskawek byłą świetna, na następny rok uprawa wzrosła ponad 2 razy i cena poszybowała na łeb na szyje, chyba jeszcze cena nie wróciła do tamtego poziomu. Teraz będzie tak z mlekiem i twoje psioczenie nic na to nie poradzi, każdy zwiększał produkcję surowca coraz więcej a konsumpcja puki co stoi w miejscu. Właściwie rolnik sam sobie jest winien...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

z ziemniakami i warzywami będzie w tym roku tak samo polikwidowali tytonie i buraki cukrowe i zasadzili ziemniaki, ja wam koledzy zazdrościłem że macie kwoty mleczne i rynek uregulowany, w tamtym roku worek 15kg ziemniaka w świętokrzyskim kosztował 1 zł gdzie sam worek 30gr, z mlekiem znieśli kwoty i chyba tak samo wszystko poszło w dół, każdy zwiększa coraz bardziej i myśli że dochód będzie miał większy ale też ma więcej kosztów i pracy, za chwile rolnictwo stanie się pracą chyba tylko dla pasjonatów bo mało kto wytrzyma tego tempa pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

a czemu miałbyś nie dostac? kasa wplywa na konto, kupujesz maszyne i zwaracasz vat, a kiedy rozluczysz sie z agencja to nie ma znaczenia, masz trzy lata ;)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

Panowie wyżej wiadomo że każdemu z nas najbardziej podobałoby się gdyby mleko było po 1.50 zł czy 1.70 zł każdy by sie cieszył gdyby było nawet po 5 zł ale nie jest takie sa realia
Ten temat to młody rolnik więc nie będziemy tu pisać o polityce. Jak chcecie o tym podyskutować to załóżcie nowy temat i podlinkujcie to będziemy sobie rozmawiać :)



moje pytanie to: czy potrzebuje mieć jakąkolwiek maszynę aby skorzystać z programu młody rolnik? (będę miał 20 hektarów i będzie to produkcja zwierzęca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

kris94 ... 26 mam na siebie a lacznie z rodzicami ponad 80 i sprzet też wiekszy ogolnie takze miałby roboty :) czyli co bym musial zrobiz zeby kupic te 200 koni i bylo okej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

kamil1985 wprowadzasz ludzi w błąd, na jakiej podstawie twierdzisz że trzeba będzie robić korektę podatku vat? Polecam poczytać np. http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-na-wsi/142420,2,Darowizna-gospodarstwa-rolnego-skutki-w-VAT.html Moim zdaniem jeśli maszyny zostaną w gospodarstwie i będą wykorzystywane do tych samych czynności to nic zwracać nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Dzwoniłem właśnie do BP osoba obsługującą mój wniosek powiedziała że dziś drukuje decyzje i daje kierownikowi do podpisu a jutro wysyła. Wiec w poniedziałek będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

lazik11441 - tutaj masz ogólne zasady co do doboru ciągnika i ogólnie maszyn w nowym PROWie. https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf

Zobacz stronę 26 tam masz tabelę z ciągnikami. Ale tak czy inaczej jak na siebie masz 26ha to do tylu będą liczyć a nie że na gospodarstwie rodziców też będzie pracować chociaż tutaj dokładnie wypytaj w agencji. Na 26ha masz 65-67 kW czyli jakieś 90KM a nawet jakby zaliczyli te 80ha to jest 100kW - 136KM. Jak wspominałem można trochę nadrobić np. odległością pół od domu, ciężkimi w uprawie ziemiami itd. ale na pewno nie aż tyle więc wg mnie nie ma szans, ale też i trochę sensu bo 80ha to też znowu nie aż taki ogrom żeby potrzebować 200km, wg mnie trochę przesada.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8311    1

Witajcie. Chciałem wydzierżawić od wujka kilka hektarów na 10 lat przez notariusza. Wujek pracuje i jest ubezpieczony w ZUS. Czy ktoś może wie czy wujek będzie musiał odprowadzać podatek dochodowy od czynszu dzierżawnego do Urzędu Skarbowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy robił ktoś z was zmiany w biznesplanie dotyczące struktury produkcji a mające wpływ na zmianę biznesplanu powyżej 10% ? Chodzi mi o wywalenie z biznesplanu roślin wysokobiałkowych na poczet nasadzeń w miejsce tego 1 ha drzewek owocowych. W BP dziś dostałem informacje , że jeżeli zmiana dotyczy powyżej 10 % to nie mam co wysyłać prośby o zmianę bo i tak dostane decyzje odmowna. Miał ktoś taki przypadek i wie jak go rozwiązać?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj