Polecane posty

fryciol    7

33 w kuj-pom

 

ile punktów? gratulacje:)

 

pytam z ciekawości gdyż ja dopiero będę składał i czy z 14 pkt w tym naborze będę miał jakieś szanse... kuj. pom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

ile punktów? gratulacje:)

 

pytam z ciekawości gdyż ja dopiero będę składał i czy z 14 pkt w tym naborze będę miał jakieś szanse... kuj. pom.

wnioski przyjmują od 12 a pieniędzy do rozdania jest dużo to na pewno się załapiesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Kolego punkty już w górę nie idą. Do 20 dni od zakończenia naboru mogłeś tylko zwiększać. 

 

no wlasnie ja mialem wpisany ten opryskiwacz ale w BP zle go zweryfikowali i nie policzyli nic wiec sam nie wiem co z tego wyniknie . a jezeli ja mialem te 15.5 pkt  i mam 149 miejsce to bardzo duzo osob mialo te 15 pkt


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

witam kolegów mam pytanie złożyłem wniosek na MR 2016 w tamtym tygodniu i tu moje pytanie czy mogę złożyć zmiane do tego wniosku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

witam kolegów mam pytanie złożyłem wniosek na MR 2016 w tamtym tygodniu i tu moje pytanie czy mogę złożyć zmiane do tego wniosku??

We wniosku MR2015 robiłem zmiany kilka razy, W lutym z 20 punktami na 17 (zmiany w biznesplanie) a teraz na 15 bo BP na siłe wymyśla pretekst aby jeszcze up***dolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można śmiało zmiany robić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mazowsze 219 miejsce, dziś byłem w BP decyzja już wysłana.

to na poniedziałek mówisz że dojdą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Maniek20 załapałeś się na listę w końcu?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Maniek20 załapałeś się na listę w końcu?

tak już ci gdzieś to wczoraj odpisałem że teraz czekam na decyzję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To nie zwróciłem uwagi w takim razie :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W momencie składania wniosku musisz mieć tytuł prawny do 1 ha użytków rolnych. Może to być umowa dzierżawy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

koledzy po fachu którzy dostali premię ;P doradźcie co ując w biznesplanie aby dostać dodatkowe punkty odnośnie:

 

postęp biologiczny (może wysiew kwalifikowanego materiału siewnego? to że mój ojciec również taki wysiewał otrzymam 1pkt?)

 

nowoczesne technologie produkcji?

 

organizacja produkcji?

 

innowacyjny produkt?

Edytowano przez fryciol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

Można śmiało zmiany robić. 

 

dzięki za informację jeszcze jedno pytanko po zakończeniu tego naboru MR 2016 po jakim czasie bedą wyniki bo jak składałem na 2014 to były szybko dosyć. dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do 180 dni od zakończenia naboru. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

Witam. Gdzie mogę znaleźć znak sprawy, że sprawdzić na liście czy otrzymałem premię dl młodego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Np. na wezwaniu albo na piśmie odnośnie przedłużenia na wydanie decyzji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Gratulacje dla wszystkich. Zwłaszcza dla najbardziej niecierpliwych:) .A co mi tam ..też sie pochwale xD 4 wielkopolska. Gruba impreza sie szykuje...i kredyt i zobowiazania :P

h*j wie czy się cieszyć czy płakać... Mleko cały czas do dołu.... Szlak to wszystko strzeli jeszcze góra rok.... Oto właśnie chodziło Pani ,,UNI EUROPEJSKIEJ" - mafia 100 razy więcej teraz nam zabierze niż dała- psie dopłaty i parę półchińskich maszyn. Powodzenia Panowie ale najgorsze dopiero przed nami.... Chyba nikogo nie zaskoczy to jak we wrześniu mleko będzie po 60 groszy!!!!

A to wszystko przez tych co zwiększyli 2 razy produkcję... Oby Wam nie było zaraz dwa razy bardziej szkoda...

impreza

Jedź do Wawy się zabawić.... Grubo się zabawić i po premi.... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Freetaxi mnie mocno nurtuje dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznesplanu ten co go trzeba złożyć z wnioskiem o płatność I raty. Podpowiesz cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

Mam pytanie. Jeśli we wniosku zadeklarowałem, że wezmę od gościa 10ha w dzierżawę a on się wycofał z tego to czy mogę zastąpić innymi działkami które powiedzmy bym wziął w dzierżawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na liście 355 na Wielkopolskę. W biznes planie podałem zakup prasy zwijajacej .czy po decyzji mogę zrobić zmianę w biznesplanie na inną prasę inny model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

ciekawi mnie dlaczego na tych listach nie ma tych osob ktore np. sie nie zalapaly albo dostaly decyzje odmowna i np. w wielkopolsce bylo 470 wnioskow a lista o prawie 100 mniej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bo te osoby miały poniżej 15 punktów na przykład? Wycofały wcześniej wnioski? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

ja osobiscie napisalem odwolanie ale od 2 tyg zero odpowiedzi ciekawi mnie tylko jak uzasadnia kolejna odmowe bo juz nadzieji nie mam pozytywnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj