Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Do dopłat to trzeba będzie ją raczej podać. Spodziewaj się kontroli na miejscu pi złożeniu wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proal    0

Ponawiam pytanie

 

Tata posiada zwierzęta i kilkanaście ha ziemi a teraz w kwietniu przed zmianą przepisów chce przepisać całe gospodarstwo na mnie bez zwierząt (zwierzęta przepiszemy darowizną po decyzji) a on będzie jako domownik. Czy po złożeniu wniosku mogę złożyć w maju wniosek na siebie o dopłaty bezpośrednie tylko na ziemie a tata na zwierzęta czy lepiej aby jeszcze przed przepisaniem ziemi złożył w najbliższych dniach jeszcze dopłaty na siebie i czy w ogóle można tak skoro dwa tygodnie później wyzbędzie się ziemi?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr0793    0

 

Witam forumowiczów ! 

Mam do was pytanie, otóż złożyłem wniosek na MR 2015 z zamiarem przejęcia gospodarstwa od ojca, który jest beneficjentem MGR. Teraz czekam na decyzje z MR, ale chciałbym też skorzystać z MGR w tym naborze. Czy mogę już teraz przejąć gospodarstwo i czy mogę przejąć zobowiązania od ojca z MGR bez zgody arimr?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ja mam info że mam ponad 20pkt i jestem niby pierwszy na liście w kuj-pom ale co i jak nie pytajcie nie mam pojecia skad takie info zrodło teść i agencja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

byłem złożyć poprawki wczoraj i Pani w agencji powiedziała że na listę cierpliwie czekać nawet do 15 maja najpóźniej, innego wcześniejszego terminu nie podała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To dobrze że na stronie jest napisane że powinna być do polowy kwietnia. A jak niektórzy piszą w tym freetaxi że wtorek-środa. A do 13 maja każdy musi dostać decyzję. Bo to jest ostateczny termin wydania decyzji. Chyba że znów wydłużą termin o kilka miesięcy.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

No tu facet mówił ze do 15 listę zatwierdzić agencja ma. Jakbym wiedziałze tyle pkt to bym porezygnowal z niektórychrzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

podacie link do rozporządzenia bo przejrzałem kilkanaście stron i nie znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

No tu facet mówił ze do 15 listę zatwierdzić agencja ma. Jakbym wiedziałze tyle pkt to bym porezygnowal z niektórychrzeczy

20 punktów?

w którym naborze? 2015 czy 2016?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

U mnie rekordziści mają po 23 z groszami. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To ładnie freetaxi nakombinowałeś we wnioskach na te 23 punkty. Ja mam 16.5 a jeszcze mi spadnie troche jak zmianę zrobię bo mogę o 12tys taniej kupić punktowany sprzęt. Co dealer to inna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

2015

Moim zdaniem to chore.... Mi wystarczy 16,5 i po cho*lere brać sobie na głowę większe zobowiązania na 5 lat... Ludzie myślcie trochę....

Będziecie potem płakać i szlochać.... Już były liczne przypadki Młodych rolników co zwracali całą lub część kasy, czas szybko leci, czasu mało na wszystko a mowa jeszcze brać na barki sobie tyle zobowiązań... Po co? aby być na górze listy? Spokojnie dostanie każdy nawet i ten co ma 15 punktów a w tym roku 12. Ale to Wasza sprawa.... Setki idiotów, często przez płot podbijało cenę ziemi za hektar do 300% ceny wyjściowej.... A potem drugi sąsiad wiedział ile już krzyczeć za hektar pola bo widział ile KROWIARZE są w stanie zapłacić za hektar i ile podbić aby nie dopuścić innego.... Chore i jeszcze raz chore.... Ale już to się mści.... Głupota i pazerność POLAKÓW! Zobaczymy teraz jak będą podbijać cenę za hektar jak mleko będzie zamiast po 1,80 zł to po 0,80 zł albo i niżej.

Powodzenia wszystkim życzę i trochę myślenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

nie chwaląc się ja mam 21,5 z małopolskiego :)  ale to czekanie mnie normalnie rozbraja. dzisiaj kolega co składał też wniosek mówił że dzwonił do pani prowadzącej i chyba jeszcze poczekamy ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak kolego. Ale są tu też tacy co mieli 16,5 a w wyniku weryfikacji wniosków spadli poniżej 15 pkt. Tym samym otrzymają decyzję odmowną. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a tak po za tym to chore jest ale lista bewnie i bedzie w posiedziałek albo wtorek

 


bo kurawa nasz kasa jest teraz na 500 + potrzeban to są złodzieje k**wy mendy itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13

a tak po za tym to chore jest ale lista bewnie i bedzie w posiedziałek albo wtorek

 

bo kurawa nasz kasa jest teraz na 500 + potrzeban to są złodzieje k**wy mendy itp

masz racje o tym 500+.Rolnik stara sie a mu za wyprodukowane produkty płacą grosze że teraz trzeba dokładać do interesu a te bumy co narobili dzieci będą teraz zamiast amareny pić finlandie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Mi jak liczyła pani która robiła mi wniosek to miałem ponad16 a wyszło jak wyszło. Inwestycja podbiła sporo punktów. A szkolenia to nie problem jechać więc kolego ostudź troche swoje zapędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

A jak ktoś ma dużo punktów to może zrezygnować z jakichś zobowiązań a w drugą stronę to nie działa więc lepiej napisać więcej i później zrezygnować z czegoś niż płakać że deko zabrakło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj