Polecane posty

freetaxi    947

Można.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1178    0

a jak można podnieść wartość ESU jeśli ma sie problem z przekroczeniem 13 tys.?

gosp 16ha bez zwierząt

 

Fasola, ziemniaki, kukurydza mają duży przelicznik, albo zasadź kawałek truskawek w tym roku też spory przelicznik mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie czy trzeba informować agencje o pozbyciu się 2 ha lasu i jeśli tak to w jakim terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przydałoby się jak najszybciej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

9.04 mija miesiąc mam nadzieję że nie będzie problemów. freetaxi wielkie dzięki za pomoc: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

jutro jadę złożyć poprawki, chodzi o dodatkową ofertę na agregat upr-siewny, i jakieś oświadczenia odnośnie płyty gnojowej, bo jest podana większa niż wychodzi szanownej pani urzędniczce z wyliczeń, chodzi o oświadczenie że po upływie 5 lat będe dalej zwiększać produkcję, no i oświadczenie że posiadam już zbiornik na gnojówkę, bo przy budowie płyty musiałbym zbudować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Pomiędzy pierwszą a drugą. Bo żeby złożyć wniosek o drugą ratę musisz mieć wzrost i utrzymać go do piątego roku po otrzymaniu pierwszej raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wzrost o 10 % musi nastąpić w ciągu 3 lat od wypłaty pierwszej raty premii i musi być utrzymany do piątego roku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości czy któryś z kolegów odważył się i sam pisze wniosek?
A tak z ciekawości czy któryś z kolegów odważył się i sam pisze sobie wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Freetaxi jeszcze 1,5 godziny i możesz iść po bułki☺ a tak poważnie to jeśli teraz podpisze umowę dzierżawy na działki które nie były w biznesplanie to powinienem złożyć zmianę do wniosku i policzą mi te działki jako wzrost SO? A co jeśli miałem wpisany ciągniku z użyczenia a teraz kupiłem to też to uwzględnić w biznesplanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proal    0

Tata posiada zwierzęta i kilkanaście ha ziemi a teraz w kwietniu przed zmianą przepisów chce przepisać całe gospodarstwo na mnie bez zwierząt (zwierzęta przepiszemy darowizną po decyzji) a on będzie jako domownik. Czy po złożeniu wniosku mogę złożyć w maju wniosek na siebie o dopłaty bezpośrednie tylko na ziemie a tata na zwierzęta czy lepiej aby jeszcze przed przepisaniem ziemi złożył w najbliższych dniach jeszcze dopłaty na siebie i czy w ogóle można tak skoro dwa tygodnie później wyzbędzie się ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Witam. czekając na decyzje z MR i po przyjsciu dopłat rodzice beda przepisywać gospodarstwo na mnie, jak to najłatwiej i najtaniej zrobić? przepisać całość, czyli ziemia+maszyny+ zwierzęta czy jakoś inaczej?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus320    0

Nie jestem platnikiem vat-u. Jaka kwote mam brac pod uwage wpisujac maszyny do MR netto czy brutto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Brutto.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik0096    0

cześć mam pytanie składałe wniosek na młodego rolnika w 2015 roku miałem lekko ponad 16punktów ale żeby je uzbirać w biznesplanie podałem punktowane maszyny do zakupu a za szkołę nie miałem punktów ale teraz kończe szkołę 29 kwietnia i bym miał za wykształcenie 5punktów i chciałbym wycować stary wniosek a złożyć nowy i przeznaczyć pieniądze na zakup ziem .czy mogę wycofać stary wniosek a złożyć nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz kolego wycofać stary i złożyć nowy wniosek. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj