Polecane posty

Gość   
Gość

z tymi ofertami które oni dostali to teraz będą mogli sobie wsadzić w 4 litery bo maszyna mogła być za 10 tys a teraz moze być za 13 tys albo odwrotnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma to teraz żadnego znaczenia. Oferty były potrzebne do weryfikacji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hah ja nawet miałem wpisane do wyczerpania zapasów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

witam. mam pytanie czy ja mając od wrzesnia 2015 numer gospodarstwa i od grudnia numer siedziby stada oraz mam na siebie zwierzeta moge sie starać o MR w nowym naborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekoziemniak    0

moje pytanie dotyczy minimalnych 13 tys...

w roku bieżącym 2015 wyszło mi 13500, z kolei w roku docelowym 2018 wyszło z godnie z założeniem +10 % czyli około 15000

co z latami pomiędzy, czy gospodarstwo musi generować minimum 13 tys, czy może ta kwota być niższa ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam, jak wpisze 4 szkolenia i 4 usługi doradcze to dostanę za całość 4 pkt  czy tam można maksymalnie 2 pkt za to wszystko dostać? według obliczeń brakuje mi 1 pkt do tych słynnych 12, za co najprościej ten punkt zdobyć? mam już wpisane wysokobiałkowe a plan nawozowy odpada, swoją drogą nieźle trzeba się naprodukować nie mając wykształcenia na starcie by uzbierać wymagana liczbę punktów przejmując gospodarstwo niewiele większe od średniej krajowej  :unsure:  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

masz jeszcze maszyny na punkty postęp biologiczny inowacje  i jeszcze coś tam jest ale nie pamietam 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Koledzy ja mam do was pytanie odnośnie przyznawanych punktów za powierzchnię gospodarstwa, otóż znalazłem dwie sprzeczne interpretacje tego zapisu i chciałbym żebyście pomogli dojść jak jest naprawdę.

 

Najpierw cytat na ten temat z rozporządzenia:

"powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie wskazanym w biznesplanie .................... -przyznaje się 0.25 pkt za każdy ha użytków rolnych powyżej średniej wojewódzkiej, jednak nie więcej niż 5 pkt"

 

Natomiast w ostatnim numerze Tygodnika Poradnika Rolniczego są moim zdaniem podane sprzeczne informacje do tych z rozporządzenia, oto cytat z gazety 

...... "za każdy hektar powyżej wymaganego (średnia krajowa lub wojewódzka) przyznaje się 0,25 pkt. 

 Przy czym wymagana jest średnia krajowa ( w 2015 było to 10,49 ha), chyba że gospodarstwo jest położone w województwie, w którym średnia powierzchnia gospodarstwa jest niższa od krajowej- wtedy wymaga się średniej wojewódzkiej.

 

Teraz opiszę moją sytuację.

Posiadam gospodarstwo w warmińsko-mazurskim o pow. 27,5 ha a więc czy punkty za powierzchnię otrzymam tak jak w rozporządzeniu za te hektary które są powyżej średniej wojewódzkiej tj. 22,76 a więc wychodzi ok. 4,7 ha powyżej średniej wojewódzkiej czy może jednak będzie tak jak jest to napisane w Tygodniku że bedzie brana pod uwagę średnia krajowa tj, 10,49 ha i powierzchnia mojego gospodarstwa 27,5 ha ponieważ moje gospodarstwo nie leży w województwie o średniej powierzchni gospodarstwa mniejszej od średniej krajowej i dla tego chyba powinna być w takim wypadku uwzględniana średnia powierzchnia krajowa.

 

Jeżeli coś źle rozkminiam to proszę o wytłumaczenia jak będzie poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a tego że od wojewódzkiej powiń liczyć punkty to nie wiedziałem mi mówili od średniej krajowej dopiero liczą punkty to ciekawe 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

a tego że od wojewódzkiej powiń liczyć punkty to nie wiedziałem mi mówili od średniej krajowej dopiero liczą punkty to ciekawe 

No dla mnie też było by lepiej gdyby liczyli od średniej krajowej a nie od wojewódzkiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dla mnie było by lepiej odwrotnie 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Mi w październiku jak liczyli punkty policzyli od krajowej a teraz od wojewódzkiej dostałem 0,75 punkta więcej. Ale dopiero jak będzie lista to się okaże ile dokładnie mam punktów. Generalnie to jest tak że liczyć powinni punkty od średniej krajowej w województwach gdzie średnia jest wyższa a gdzie niższa to od średniej wojewódzkiej.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Rozporządzenie się kłania. Punkty liczy się od średniej krajowej w województwach gdzie średnia jest poniżej krajowej, zaś w województwach gdzie średnia jest powyżej średniej krajowej liczy się od średniej wojewódzkiej. Tak więc nie ma co liczyć na dodatkowe punkty.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tak czułem że się ktoś machną przy liczeniu punktów. Ale będzie lista to się okaże dokładnie kto ile ma punktów.
Tak czułem że się ktoś machną przy liczeniu punktów. Ale będzie lista to się okaże dokładnie kto ile ma punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

przy dokumentach uzupełniających do arimr liczy sie data stempla pocztowego, data nadania?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Witam, pytanie z innej beczki ale może ktoś ma podobną sytuację. Otóż przed chwilą dostałem pismo z ARiMR. Mianowicie dostałem w załącznikach oświadczenie O-8a/144 oraz Listę Kontrolną Przeprowadzenia Weryfikacji Spełnienia Standardów w zakresie ochrony środowiska higieny i warunków utrzymania zwierząt. Na razie nie mogę się dodzwonić do agencji no i mam pytanie czy ktoś coś takiego również dostał i o co dokładniej w tym chodzi. Jedyną kontrol jaką miałem przeprowadzoną to była kontrol z weterynarii z tamtego roku i nie wiem czy to chodzi o to czy o coś więcej. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

Witam wszystkich mam takie pytanko czy za jakieś konkretne maszyny wpisane w biznesplanie można otrzymać dodatkowe punkty ??wiem że w rozporządzeniu coś takiego jest ale wole się was spytać niż szukać godzinami :-)dzięki za odpowiedź

Edytowano przez milosz1713

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Tak. Teraz możesz czytać godzinami, albo przewertować od razu do listy maszyn i działań za które dostaje się punkty.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz1713    4

Tak. Teraz możesz czytać godzinami, albo przewertować od razu do listy maszyn i działań za które dostaje się punkty.

 

dzieki za odpowiedż :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie są wymagania aby dostac ciągnik na prow

chodzi mi o wiek i tym podobne

 

Edytowano przez mateusz98080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usos22    0

Witam. Mam pytanie. jeżeli ojciec ma umowę z agencją do konca wrzesnia z prowu 2007-2013 to czy ja mogę w tym naborze składać na młodego? Bo dzisiaj wyszło że  nie mogę a cały wniosek juz mam prawie gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Możesz. Przed złożeniem wniosku musisz mieć 1ha (może być dzierżawa). Później po otrzymaniu decyzji masz 9 miesięcy na przejęcie gospodarstwa wskazanego w biznesplanie, czyli rozumiem, że tego od ojca. Więc jakby nie patrzeć wrzesień już minie. Musisz tylko wykombinować sobie ten 1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj