Polecane posty

Gość   
Gość

a ja dostałem jakiegoś mejla podpisane przez dyrektora ARiMR ale nie moge go otworzyć tylko pisze że moze byc to poufne dane i moze otfierać tylko adresat itp ale naj lepsze jest w tytule 

termin publikacji listy (2)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltom12    0

Witam. Czy w chwili składania wniosku o MR jest potrzebne jakies zaswiadczenie z urzedu skarbowego badz krusu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen123    0

Tak z urzędu skarbowego zaswiadczenie że nie istniejesz w ewidencji podatnikow czy jakos tak dokładny tytuł tego pisma powinienes dostac w odr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobiczek    1

Forumowicze a może ktoś odpowie na pytanie dotyczące konieczności lub braku konieczności rejestracji umów dzierżawy w wydziale geodezji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teoretycznie nie musisz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No niech będzie :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Ale coś wyprodukowałeś przez ten rok i może po niższych cenach ale sprzedałeś i pieniądze masz. A doplaty dostaniesz w ciągu 2 miesięcy. Ja prowadzę gospodarstwo od sierpnia i praktycznie rok czasu musze czekać na jakieś zyski. Ty jak zaczynałeś gospodarowanie to widocznie nie liczyłeś na premie bo naboru nawet w planach nie było. A później jak rząd rzucił kiełbasę wyborczą to złożyłeś wniosek wiedząc ze nie można prowadzić gospodarstwa przed dniem złożenia wniosku.

Jak przejmowałem gospodarstwo to nikt nie mówił że chcą wprowadzić zapis o prowadzących gospodarstwo, a o premie chciałem składać do czasu aż warunki się pojawiły.

Jeśli jest możliwość to dlaczego miałbym nie skorzystać z dofinansowania? O tym że MR będzie trąbili zaraz po ogłoszeniu perspektywy 2014-2020, o warunkach już nie.

Myślisz że zyski miałem od razu? Dopłaty jak źle to za 3 miesiące więc kto wie czy Ty szybciej nie dostaniesz premii. Na obecną chwilę mój zysk poszedł na spłacanie kredytu, który musiałem wziąć by nie sprzedawać ziemi. Nie każdy ma na starcie wspaniale gospodarstwo, niektórzy nie mają.

Tak więc nie wiem do czego pijesz. Każdy czeka, każdego sytuacja wkur..., a każdy chciałby wiedzieć na czym stoi.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz beda sie kuć bylo mineło lista w tym tygodniu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekc763    0

Nie ma konkretnego zapisu w rozporządzeniu, który reguluje od kiedy inwestycje możesz uznać za koszt z premii.

Słyszałem że inwestycje można wykonywać dopiero po podpisaniu umowy. To jak to w końcu jest? Czy mogę robić inwestycje przed podpisaniem umowy na MR i MGR a fakturę załatwić z datą późniejszą? I czy może wpaść w odwiedziny jakaś komisja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W młodym rolniku nie ma umowy. Jest decyzja o przyznaniu pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ale na MR nie podpisujesz umowy. Dostajesz tylko decyzję.

A do połowy kwietnia jest jeszcze 2 tygodnie wiec pewnie wykorzystają czas do końca i 15 będzie lista.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proal    0

Jest na internecie jakaś lista lub ktoś może podzielić się jakie szkolenia są akceptowane przez Agencję we wniosku o MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

Powiedzcie mi  proszę, czy jeśli tata ma tych gruntach co ma  mi przekazać w ramach młodego rolnika tzw.rolnictwo zrównoważone, to wyklucza mnie  to z premii ? Czy mogę przejąć po prostu zobowiązania ?
Jeśli był taki temat to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będziesz musiał przejąć zobowiązania. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Wątpię aby lista była w tym tygodniu bo w poniedziałek mam składać jeszcze poprawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To kolego jesteś może ostatni i po Twoich poprawkach będzie już lista:-) a tak szczerze to moim zdaniem to będzie około 15 jak nie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

To może by ktos pomoże aby było szybciej.

Chcą ode mnie kosztorys stropu, bo robie termoizolacje stodoły i w środku ma być strop jakieś pomysły z czego ma to byc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oradek    1

Byłem dzisiaj w ARiMR w BP i prowadzący powiedział, że w poniedziałek dostanę decyzję odmowną na Młodego... a więc spokojnie, coś się dzieje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Odmowy już dawno przychodzą. Mam jedną. Już odwołanie poszło z miesiąc temu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

albo ma z długo pole albo jakies stado zarejstrowane na siebie panowie wydaje mi sie ze jest tu ktos z ARIMR tylko sie nie chce się pokazać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oradek    1

Konkretów nie znam, pismo dostanę w poniedziałek to napiszę, ale prowadzący już w momencie przyjmowania mojego wniosku czepiał się, że mam ziemię w wyniku spadku ponad rok... Tłumaczy, że jestem posiadaczem czy też właścicielem a wedle prawa polskiego '' współwłaściciel ''  a właściciel czy też ''współposiadacz'' mają odrębne znaczenie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

No i wszystko jasne jak jesteś współwłaścicielem to nie możesz składać wniosku MR. Nie dotyczy to tylko współwłasności małżeńskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oradek    1

No i wszystko jasne jak jesteś współwłaścicielem to nie możesz składać wniosku MR. Nie dotyczy to tylko współwłasności małżeńskiej.

 

I tak i nie... współwłasność małżeńską mogę mieć jedynie, ale w momencie kiedy już ubiegam się o płatność, tzn wtedy kiedy musisz spełnic wszystkie warunki i składasz wniosek o płatnośc. Drąże ten temat od dłuższego czasu i znalazłem podobne sprawy do mojej i okazało się, że większość darowało sobie ale znalazłem przypadki gdzie sprawy oparły się o sąd a i tak mimo wszystko Agencja swoje a prawo swoją drogą :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj