Polecane posty

21damiano21    10

Mam pytanie odnośnie wykształcenia, jak to dokładnie wygląda?Skończyłem tech. mechaniczne mam dyplom technika lecz bez matury. Jeśli miałbym uzupełnić wykształcenie by mieć rolnicze to kurs R3???Czy mógłby ktoś wyjaśnić, ktoś kto jest z tym na bierząco? Dodam, że w krusie jestem nieco ponad dwa lata jako domownik. Z góry dzięki za odpowiedź. :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobiczek    1

Do KRUS podajecie wszystkie działki czyli dzierżawy i grunty własne czy tylko własne i część dzierżaw?  nie wiem czy jakieś konsekwencje będą jeśli części z nich nie zarejestruje 

 

przyłączam się do pytania

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

Mam pytanie odnośnie wykształcenia, jak to dokładnie wygląda?Skończyłem tech. mechaniczne mam dyplom technika lecz bez matury. Jeśli miałbym uzupełnić wykształcenie by mieć rolnicze to kurs R3???Czy mógłby ktoś wyjaśnić, ktoś kto jest z tym na bierząco? Dodam, że w krusie jestem nieco ponad dwa lata jako domownik. Z góry dzięki za odpowiedź. :)  

 

Skoro masz ukończone technikum to masz wykształcenie średnie (to że nie masz matury to nie problem) więc wystarczy ukończyć kurs kwalifikacyjny na R3, zdać egzamin i po problemie. Wtedy masz ukończoną szkołę rolniczą na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej i to jest R3. Ja skończyłem technikum geodezyjne z maturą  i jako że składałem wniosek w obecnym naborze MR to musiałem uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat i 9 miesięcy ale zacząłem robić już teraz żeby mieć później spokój. Kurs u mnie trwa od października i będzie do końca kwietnia (praktycznie co drugi weekend czasem bez przerw) a egzamin teoretyczny jakoś w maju, praktyka nie wiadomo ale trochę później więc ogólnie ponad pół roku ale z tym jest różnie w różnych rejonach kraju.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

odr mi go robił ale oni to masakra i tyle

Darmozjady. Dasz hajs a później się martw. Szkoda nawet takich w dupe przez duże "D" kopnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krysiu    2

Witam.

 

Na pewno moje pytanie było wcześniej poruszone przez innych użytkowników, ale nie mogłem doszukać się go w ostatnich 30 stronach więc się podpytam.

 

Ojciec wydzierżawi mi 2 ha ziemi bym mógł złożyć wniosek w najbliższych dniach. Jak się to ma do złożenia wniosków o dopłaty? Czy podpisując umowę dzierżawy uwzględnić że to ojciec będzie składał wniosek o dopłatę czy ja już muszę wystąpić o nią? 

 

Planuje zakup ziemi, jednakże nie mam "zaklepanej" żadnej ziemi, oczekuję na odpowiedź od kilku rolników. Jeśli nie uda mi się dostać gruntów ornych to czy zakupując TUZ-y i ewentualnie dobiorę sobie maszynę  to czy wykażę wymagany wzrost ? 

Będzie przekazywane całe gosp, razem z hodowlą. Trzoda zostanie bez zmian, zwiększy się trochę bydło. Czy zakupione TUZ-y przy zwiększonej hodowli bydła wykażą wzrost?

 

Z góry dziękuję za pomoc! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Mam pytanie dotycznace punktów za przygotowanie i stosowanie planu nawozowego :

zobowiązanie do przygotowywania planu nawozowego,o którym mowa w załączniku nr 2 do rozporządzenia

Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 marca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybuprzyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne” objęte-go Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. poz. 415 i 765), oraz stosowania te-go planu – przyznaje się 2 punkty
 
Czy muszę wejść w program  działanie rolnośrodowiskowe ?

Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Nie musisz. Plan nawozowy tylko musi być taki jak w rolnośrodowiskowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszSie    1

Ponawiam swoje pytanie...

 

freetaxi pliss

 

 

 

Mam takie pytanie, gdyż nie wiem czy dobrze interpretuje rozporządzenie. Od 1 stycznia 2016r. mam w dzierżawie gospodarstwo, i też od 1 stycznia 2016r. zarejestrowane mam na siebie bydło w agencji. Moje pytanie brzmi czy ja jestem urządzającym gospodarstwo czy już kierującym? Wniosku o dopłaty jeszcze nie składałem! I kolejne pytanie czy jeśli jestem kierującym, to czy moja żona może teraz wydzierżawić część tego co ja dzierżawię i ubiegać się o premię Młody Rolnik. Ja oczywiście nie brałem Młodego Rolnika wcześniej.

 

Z góry dziękuję za odpowiedz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

A czy później będzie można wyrzucić plan nawozowy? Byłem w agencji się zapytać ile mam punktów to powiedzieli że 19.5 punktów 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

maruiszSie, jak masz bydło na siebie to jesteś kierującym. Urządzający może mieć tylko ziemie swoją.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    97

Pytanie odnośnie roku bazowego i docelowego , bo już kompletnie zbaraniałem

MR wrzesień 2015 - rok bazowy

We wniosku mam wpisane rok docelowy -2017

Czy struktura zasiewów w roku docelowym odnosi się do upraw deklarowanych we wniosku na dopłaty 2017 (czyli aktualnie wysiewanych) czy 2018? Czy też może rokiem docelowym ma być rok 2020 ?

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Mam takie pytanie. Czy wiadomo coś czy oprócz tego naboru, który teraz rusza będą następne? Jeśli tak to kiedy? Obawiam się że nie zdążę teraz skompletować wszystkich dokumentów, bo dopiero teraz nadarzyła się okazja otrzymania gospodarstwa a pracuję obecnie na etacie. Jeśli ktoś ma takie info to bardzo proszę o odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Następny nabór za rok, w miesiąc da się ogarnąć wszystko, no przynajmniej mi się udało bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Czy będzie następny nabór to zależy tylko i wyłącznie od tego ile wniosków będzie teraz. Zakładając że dostępnych środków jest dla około 30tys. beneficjentów to jeśli teraz będzie 27tys. to więcej naborów nie będzie. Chyba że zrobią jakieś przesunięcia.

Rok docelowy 2017 to będzie to co posiejesz na jesieni 2016 i wiosną 2017. Czyli to co bedzie we wniosku na dopłaty wpisane w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina3    2

Koledzy wrzućcie link z rozporządzeniem w sprawie naboru młodego rolnika bo chciałem sprawdzić warunki, a nie umiem go znaleźć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Mam takie pytanie. Czy wiadomo coś czy oprócz tego naboru, który teraz rusza będą następne? Jeśli tak to kiedy? Obawiam się że nie zdążę teraz skompletować wszystkich dokumentów, bo dopiero teraz nadarzyła się okazja otrzymania gospodarstwa a pracuję obecnie na etacie. Jeśli ktoś ma takie info to bardzo proszę o odpowiedź. 

spokojnie się z tym wyrobisz :) nie taki diabeł straszny jak go malują. Pogadaj z jakimś doradcą i on Ci to zrobi. Mój ogarną to w 2 dni, z tym, że siedział po nocach  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Koledzy trzeba czytać rozporządzenie tam wszystko jest napisane. Załącznik nr 3 i masz wzór do obliczeń punktów i sobie policzysz za jakie maszyny ile punktów. Rozporządzenie jest na stronie arimr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Ja przejąłem gospodarstwo 8 września a wniosek kompletny złożyłem 15 września nie śpiesząc się zbytnio. Oczywiście później mnóstwo poprawek z mojej winy ale nie tylko(pracownicy BP agencji zmieniali co chwila koncepcje jak to powinno wyglądać). Grunt to złożyć wniosek na czas nawet z błędnym wyliczeniem esu, źle zrobionym obrotem stada a później poprawić. Oczywiście po zmianach musi być esu minimalne i 10% wzrostu w roku docelowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

witam,

mam dzierżawę 5 ha na potrzeby młodego rolnika (wrzesień 2015), pytanie takie, czy ojciec może wziąć dopłaty w tym roku na tą ziemię, czy ja muszę złożyć wniosek, lub wcale nie brać dopłat??  dodam że jeszcze nie mam numeru gospodarstwa, i jestem jako domownik w KRUS. a no i takie pytanie, czy mogę złożyć wniosek o dopłaty przed otrzymaniem dofinansowania z MR??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Po złożeniu wniosku na MR możesz brać i dopłaty i mieć bydło na siebie.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzioszajs    11

Witam

mam pytanie, czy musze zgłosić w agencji fakt ze przejąłem część gospodarstwa rodzicow? Dodam ze jest to moj poczatek i wczesniej nie składałem wniosku o dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie masz obowiązku zgłaszać takiego faktu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj