Polecane posty

macio9554    19

A czy jest możliwość aby lista ukazała się w czwartek? Czy lista może ukazywać tylko w piątki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Lista może ukazać się każdego dnia roboczego. Od poniedziałku do piątku. Ale to nieważne którego dnia aby była i to jak najszybciej.

Np. Dziś ukazała się lista odnośnie przetwórstwa.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdzie nabór był w grudniu poprostu bez prawie za od jutra będą przyjmować na nowy nabór a listy dalej brak

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Jeśli minęło mi w zeszłym tygodniu 5 lat od dnia wypłaty pomocy to mogę sprzedawać byki i krowy czy mam jeszcze się trzymać biznes-planu i czekać na kontrol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

No ja też z niecierpliwością czekam na tą listę no ale na chłopski rozum to lista powinna być jeszcze przed następnym naborem także może jutro albo w czwartek się coś ukażę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przecież jest informacja, że lista pojawi się do połowy kwietnia. Ma to pewnie związek z wezwaniami do osób kierujących.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8540    0

Witam jak się ma planowana ustawa o obrocie ziemią do kupna gruntów przez młodych rolników za pieniądze z premi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja ich pier**le przez 407 wniosków tyle czasu czekać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Maniek20 ile masz punktów?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile dokladnie niewiem wiem tylko że wiencej jak 15 tak mi powiedzieli w BP bo osba która miala mnie nie było jej w tedy w pracy a potem jak po coś byłem to mi powiedzial że mam gdzies 15,5 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Problem sobie policzyć?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mi wychodziło 18,5 i niewiem czego nie policzyli ale bajka z tym byle kasę dostać i inwestycje robić 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To najprościej zadzwonić do swojego BP i się upewnić. O ile kojarzę to każdy z moich klientów na prośbę informację o ilości punktów uzyskał dla potwierdzenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mi powiedział jeszcze ze wszyscy dostaną gdzie jest 7 wniosków a było 8

 


ale naj lepiej by było jak by byla lista i decyzja a tu klipa

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wniosek pisałeś sam czy komuś zleciłeś?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

odr mi go robił ale oni to masakra i tyle

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A wniosek i biznesplan dali Ci w ogóle w wersji elektronicznej czy papierowej do wglądu?

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jednej i drugiej dali

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Maniek20 to otwórz, policz, poczytaj. I potwierdzisz sobie ile tych punktów masz naprawdę. Będziesz spokojnie spał :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Witam jak się ma planowana ustawa o obrocie ziemią do kupna gruntów przez młodych rolników za pieniądze z premi

 

Też mnie to ciekawi, gdyż chciałbym zrobić zmianę do biznesplanu i przeznaczyć premię na zakup ziemi, ale nie wiem czy będę mógł bo jako młody rolnik jest gospodarzem-rolnikiem od zeszłego roku i nie spełniam wymogu bycia 5 lat rolnikiem. I co wtedy? mam czekać 5 lat żeby kupić kawałek pola???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Mam krótkie pytanie dotyczące MR 2016. Wielkość docelowa lekko ponad 13 tys. wzrost o wymagane 10 % może być osiągnięty przez otrzymanie krów mlecznych ale problem jest z tym czy młodzież też powinna być przepisana czy może zostać na poprzedniego właściciela bo ciężko jest założyć już teraz ile poszczególnych sztuk będzie w każdej z grup zwierząt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszSie    1

Witam Was drodzy użytkownicy.

 

Mam takie pytanie, gdyż nie wiem czy dobrze interpretuje rozporządzenie. Od 1 stycznia 2016r. mam w dzierżawie gospodarstwo, i też od 1 stycznia 2016r. zarejestrowane mam na siebie bydło w agencji. Moje pytanie brzmi czy ja jestem urządzającym gospodarstwo czy już kierującym? Wniosku o dopłaty jeszcze nie składałem! I kolejne pytanie czy jeśli jestem kierującym, to czy moja żona może teraz wydzierżawić część tego co ja dzierżawię i ubiegać się o premię Młody Rolnik. Ja oczywiście nie brałem Młodego Rolnika wcześniej.

 

Z góry dziękuję za odpowiedz.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

pytanie z innej beczki, czy ktoś pisał z was egzamin zawodowy w styczniu R3? Kiedy będą wyniki i dyplomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

wiem, że pytanie się pojawiało już, ale nie widziałem jednoznacznej odpowiedzi, czy rośliny wysokobiałkowe trzeba już w tym roku siać czy można w następnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj