Polecane posty

tomrolnik    113

dzięki wobec tego jesli po tym wzrośnie moge zrezygnować z trzody jeśli esu będzie takie samo lub wieksze w przeliczeniu teraz z trzoda a później ssma ziemia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli zmiany masz powyżej 30 % to trzeba zmianę do biznesplanu i podanie zrobić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy  można złożyć na młodego rolnika wniosek na  budowę studni głębinowej i deszczownie i czy dużo jest za to punktów  dodatkowych ? I czy budując studnie głębinową na własnym terenie musi być założony przy niej licznik ?  I czy trzeba uzasadniać to co wpisane we wniosku i czy mogą być jakieś komplikacje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus320    0

czesc

 

Czy można kupić za dofinansowanie maszyny używane, czy tylko i wyłącznie muszą być nowe. Wiem, że wcześniej była możliwość do 5lat,

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tylko i wyłącznie nowe. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

Panowie pytanie mam odnośnie struktury zasiewow z MR 2014 (ostatni Stary nabor) mianowicie zmiany zasiewow zgłaszamy jak przekrac0zają 30%, dobrze rozumiem ze mając 10ha na 3ha mogę mieć inne zasiewy niż podałem we wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Może mi ktoś powiedzieć czy mogę startować na premię dla MR? Więc tak w czerwcu tego roku kończę pierwszy stopień studiów(ekonomia) i mam zamiar iść na studia podyplomowe związane z rolnictwem. Na ten moment w KRUS-ie jestem ubezpieczony jako domownik. W dniu dzisiejszym mój staż w KRUS wynosi 2 lata i 6 miesięcy. Wiem, że wykształcenie można uzupełnić, ale czy do mojego aktualnego wykształcenia czyli średniego nie jest wymagany staż 4 lat w KRUS-ie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przy średnim wykształceniu nierolniczym potrzebujesz 4 lata ubezpieczenia jako domownik. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

http://www.agrofoto.pl/finanse/zmiany-w-mlodym-rolniku-nabor-od-31-marca,63207.html

Czyli można łączyć MR z MGR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie można. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Czy to prawda ze można mieć tylko 30 % dzierżaw ? znaczy nie zbieram do minimalnej powierzchni bo taką mam ze swojej ziemi . i ile mogę liczyć punktów za dzierżawę ?


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem przejęcia zobowiązań, o którym pisało kilka osób na forum będzie z głowy. Pojawił się projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie z modernizacji z PROW 2007-2013. Więc teraz to już z górki :)

 

 

O co konkretnie chodzi ? możesz podpowiedzieć ? Bo właśnie jestem w takiej sytuacji że muszę przejąć zobowiązania od ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam macie tez problemy by otworzyć ten wniosek  biznes planu na stronie agencji, ja zmieniam ustawienia tak jak oni tam pisz i nadal nie mogę tego otworzyć, pomoże ktoś jak to zrobić  :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

To źle zrozumiałem punkt 4 z artykułu :)

 

chodzi o to, że kasa z MR nie może być wkładem do MGR, ale do MGR możesz aplikować wspólnie z ojcem/bratem/sąsiadem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Czy to prawda ze można mieć tylko 30 % dzierżaw ? znaczy nie zbieram do minimalnej powierzchni bo taką mam ze swojej ziemi . i ile mogę liczyć punktów za dzierżawę ?

Prawdą jest to że nie jest czytane rozporządzenie. Tam stoi jak byk że trzeba mieć na własność 70% średniej krajowej bądź wojewódzkiej, a dzierżaw możesz mieć ile tylko chcesz byle nie przekroczyć 300 ha. Punkty tak samo liczysz dla własności tj, 0,25p za każdy ha powyżej średniej krajowej bądź wojewódzkiej, max 5p.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

W takim razie pozdrawiam cały Podlaski Osrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie . Nie wiem w czym oni mogą doradzać jak nie pozwolili mi mieć wiecej jak 30% dzierżaw ;[


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

W takim razie pozdrawiam cały Podlaski Osrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie . Nie wiem w czym oni mogą doradzać jak nie pozwolili mi mieć wiecej jak 30% dzierżaw ;[

nie tylko ludzie z ODR tak mówią, byłem u pewnego doradcy i też mi tak mówił i nie dał się przekonać że źle mówi ;)

a Ty Paweł też chcesz składać na MR? może znasz jakiegoś konkretnego doradcę z okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Jaki robicie docelowy rok realizacji biznesplanu? Może być 2019? Bo trzeba zrealizować go max 3 lata po wypłacie I raty. I tu pytanie, czy mogłabym go wcześniej zrealizować np na 2018?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

nie tylko ludzie z ODR tak mówią, byłem u pewnego doradcy i też mi tak mówił i nie dał się przekonać że źle mówi ;)

a Ty Paweł też chcesz składać na MR? może znasz jakiegoś konkretnego doradcę z okolicy?

Narazie byłem w odr i w agencji w wys mąż na poniedziałek się umowilem z panią z agencji i zobaczymy co mi powiedzą z tymi dzierżawcami.

Jest może ktoś z wcześniejszego naboru też z tym problemem ?

Edytowano przez pawelwlosty

Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Witam,

Czy mógłbym w biznes planie na MR wpisać utwardzenie placu lub rozbudowa obory? Chodzi mi o przedłużenie obory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yangi    0

Witam,

czy jest gdzies dostepne ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 13 lipca 2015 r. 

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Pomoc_dla_mlodych_rolnikow/D2015000098201.pdf

 

ktore uwzglednia dokonane zmiany dokonane w  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 11 marca 2016 r

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/Pomoc_dla_mlodych_rolnikow/2016/mlody_rozp.pdf

 

i jest w calosci jako jeden dokument? 

Ciezko sie to czyta porownujac 2 dokumenty i sprawdza co zmienili , co wykreslili a co nie.

 

Edytowano przez Yangi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj