Polecane posty

daanny    33

Jest zgoda dla kierujących 18 miesięcy tylko np: ten kierujący nie może w tym czasie mieć zwierząt i prowadzić działów specjalnych produkcji rolnej. Jak oni sobie wyobrażają żeby mieć to 13 tys euro dochodu mając gospodarstwo wielkości średniej krajowej gleb lekkich klasy IV i V nie posiadając zwierząt? Ojciec przepisał kilka dni temu gospodarstwo bratu, przeszedł na emeryturę i brat chce składać wniosek na MR co ma teraz ojciec zrobić ze zwierzętami bo widzę ze bratu nie może przepisać. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

NIe wiem czy dobrze rozumiem ale w przyszłym naborze dostanie sie premie nawet jesli ma sie 12 pkt i mniej czy trzeba miec te minimum 12 pkt czy nadal 15 pkt bo nie rozumiem??

Edytowano przez rafikkisiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

W sumie to jest tylko zgoda dla osób które miały ziemię na siebie od 18 miesięcy ale w tym czasie nie złożyły wniosku o doplaty i nie miały zwierząt.
A gdzieś czytałem że KE nie wyraziła oficjalnie zgody dla tych osób więc muszą czekać na pismo i wtedy może być kolejna zmiana.


W nowym naborze trzeba mieć min 12 punktów. Nabór ma być do końca 2 kwartału.


A odnośnie zwierząt to sprzedać lub zapisać chwilowo na kogoś z rodziny lub sąsiada. A i nie składać wniosku o doplaty przed MR.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Przeczytałem to rozporządzenie trzy razy i doszedłem do wniosku że przed składaniem wniosku o MR można być kierującym gospodarstwo, posiadać zwierzęta, składać wnioski o dopłaty i prowadzić działy specjalne produkcji rolnej tylko nie można tego robić wcześniej niż przez 18 miesięcy przed dniem składania wniosku, natomiast nie można tego wszystkiego robić przed tym terminem 18 miesięcy czyli na przykładzie: jeśli wniosek o dopłaty składaliśmy po raz pierwszy w 2014r to nie możemy startować na MR a jeśli składaliśmy pierwszy raz w 2015r to jeszcze możemy w tym naborze składać wnioski na MR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Może masz rację, bo faktycznie pisze że przed dniem urządzania. tylko ze to zawsze tak piszą żeby szary człowiek miał problemy ze zrozumieniem. Dobrze ze to tylko 6 stron:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris94    23

A mam pytanie trochę z innej beczki ale nie mogę znaleźć konkretnej informacji. W nowym PROW jest zapis że nie można kupić typu maszyny którą już wcześniej się kupiło na dofinanowanie. Tutaj chodzi wyłącznie o modernizację gospodarstw rolnych gdzie wracają 50% kwoty czy wszystkich programów w PROW ? Np. jeśli za pieniądze z obecnego naboru młodego rolnika kupiłbym ciągnik rolniczy to gdy chciałbym np. za rok skorzystać z MGR i kupić jeszcze jeden ciągnik to czy nie byłoby problemu czy zakupiony ciągnik z premii MR wyklucza kupno następnego w innym programie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

Czyli będzie można prowadzić już gospodarstwo tylko nie dłużej niż 18 miesięcy tak? :)


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz85    0

witam. złożyłem wniosek na MR wrzesień 2015, czy mogę teraz przepisać gospodarstwo aby złożyć wniosek o płatność obszarową , mam powyżej 15 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

no dobra żarty żartami ale tak mają rozporządzenie zgodę dla kierujących więc na co oni jeszcze czekają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie weszło w życie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Ja już wycofałem swój wniosek i czekam na nowy nabór. Freetaxi, czy nowy nabór ma szanse ruszyć przed decyzjami/lista obecnego? Mój prowadzący wniosek twierdził, że tak będzie, ale wiedzy ludzi z agencji to ja nie ufam. 

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Być może. Zobaczymy. Teraz pewnie wszystko zależy od tego kiedy będzie zgoda dla kierujących. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

odnośnie działek na MR 2015 jeśli w ciągu tych 5 lat jakaś działka mi wypadnie do podaje za nią inną o powierzchni nie mniejszej niż ta która wypadła? czy jakie są konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A dlaczego ma Ci wypaść?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

bo jest to działka budowlana i właściciele na razie nie chcą jej sprzedać ale nie wiedzą co będzie za 3-4 lata. A wiem że muszę utrzymywać powierzchnie gruntów zadeklarowanych przez co najmniej 5 lat od wypłaty pierwszej raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To będą Ci musieli napisać wypowiedzenie umowy. Ale owszem. Będziesz mógł ją wymienić. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Być może. Zobaczymy. Teraz pewnie wszystko zależy od tego kiedy będzie zgoda dla kierujących.

Ja tu czegoś nie rozumie przecież zgoda dla kierujących jest od dziś przecież obowiązuje zmiana rozporządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A masz gdzieś informację na ten temat? Na stronie ARiMR czy Ministerstwa? Czy ja coś przeoczyłem? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba521    0

Witam, w 2015 roku złożyłem wniosek na Premie dla młodych rolników, obecnie chciałem złożyć wniosek na Modernizacje gospodarstw rolnych. Problem tkwi w tym, że składając wniosek na MR nie miałem stosownych kwalifikacji (jedynie kurs r3) przez co mam czas na uzupełnienie ich w ciągu 36 miesięcy. Pytanie brzmi czy mogę składać wniosek na MGR?, pozostałe warunki mam spełnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz jeśli spełniasz warunki. Odpowiednie kwalifikacje pozwolą Ci jedynie zwiększyć poziom refundacji do 60 %. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba521    0

Możesz jeśli spełniasz warunki. Odpowiednie kwalifikacje pozwolą Ci jedynie zwiększyć poziom refundacji do 60 %. 

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

prawdopodobnie Ci którzy nie mają odpowiedniego wykształcenia wedle nowej ustawy o obrocie ziemią nie będą mogli nabyć ziemi nawet przez dziedziczenie. Ale tu mnie poprawcie jeżeli się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj