Polecane posty

freetaxi    947

Ma FV na 185 tyś.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam.Musze zrobic zmiane obsiewuw bo przekracza mi 30 % czy jest jakis gotowy wniosek do zrobienia zmiany ? jak to ma wygladac ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Umowę kredytową dołączy. Maxi93 podanie trzeba napisać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

chyba nie przejdzie,gdyż w kład własny uznają mu  55tys.

znajomy wkład własny 70tys i to mu przeszło,


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Koledzy wszystko jest ok, ja kupiłem ziemie za 188tys przelew z własnego kąta miałem 68tys a resztę kredyt, przedstawiłem tylko w agencji umowę z bankiem gdzie brałem kredyt, można zrealizować założenia biznes planu nawet za sam kredyt, warunek jest tylko jeden kredyt nie może być z dopłatą z agencji do oprocentowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nikt nie sprawdza "którymi" pieniędzmi płacimy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Uważam, że jak zmieniają rozporządzenie w trakcie naboru to ja powinienem mieć możliwość zmiany wniosku. Jakby obowiązywały inne zasady naboru oraz było by więcej osób spełniających kryteria to złożyłbym wniosek z innymi zobowiązaniami(nabiłbym więcej punktów). Będzie szopka jak ja ze swoimi 15,1 punktów nie dostanę premii a dostanie osoba , która ma np. 16 punktów ale w dniu składania wniosku była np. prowadzącym lub wzięła dopłaty albo była  właścicielem gospodarstwa powyżej roku. a ile osób w ogóle nie złożyło wniosku po przeczytaniu starego rozporządzenia a teraz się okaże , że mogli składać!

Chory system. Agencja bezkarnie może zmieniać zasady w trakcie naboru, nie dotrzymywać terminów a ty jak się spóźnisz dzień z jakąś pierdołą to kara. Człowiek czeka na decyzje, robi jakieś plany, ponosi koszty a nie wie co i kiedy.

Wysokobiałkowe mogę zasiać na jesień(lucerna koniczyna?)

Od kiedy muszę mieć plan nawozowy?

Kiedy mieć badania gleby?

Napiszecie pewnie że już powinienem to mieć. Tylko dlaczego mam robić coś jak nie mam decyzji. Jak decyzja była by negatywna to bym sobie odpuścił

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Odnośnie planu nawozowego to nie wiem i nie interesuje mnie to.
Co do wysokobiałkowych to z logiki (wiem Agencja i logika to różna rzeczy) plan zasiewów powinien być już przestrzegany i ma to być uprawa w "plonie głównym" a jeśli zasiejesz na jesieni nie będzie to plon główny przecież- także kombinuj na własne ryzyko.
Co do tego że premię może otrzymać osoba która nie spełniała warunków w chwili trwania naboru... to szczerze wątpię bo wniosków jest mało a przecież nie można ich teraz składać a prawdopodobnie jeszcze trochę osób wypadnie z różnych przyczyn, a osoby które nie spełniały wszystkich warunków, nie składały dokumentów, zasadniczo więc zmiana rozporządzenia nie powinna mieć wpływu wielkiego na tych którzy starają się o premię. Co prawda jest to moja opinia, lecz chyba trafna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek169    0

Dziękuję za informację, bo już bałem się ze mi tego nie uwzględnia. dzięki freetaxi za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

będę dziś nie daleko mojego BP, myślicie że to dobry pomysł pójść do kierownika i skoro dziś ostatni dzień na wydanie decyzji to jeśli jej jeszcze nie wysłali to mogę ją odebrać osobiście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola7    0

Pytanie do ANDRZEJ1988 kiedy Twoj znajomy ktory mial kontrole otrzymal premie i w jakim miescie miesci sie jego oddzial regionalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

u nas w agencji nikt nie slyszal o wydluzeniu terminu wiadomość z dzisiaj

Edytowano przez krzysiek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

u nas w agencji nikt nie slyszal o wydluzeniu terminu wiadomość z dzisiaj

 

to dlaczego nie ma listy i decyzji? mówili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

u mnie nic nie wiedza rozpatruja sobie wnioski na spokojnie bo ja np. dzis robilem poprawki na wezwanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

W BP Agencji dowiedziałem się, że maja wysyłać pisma w których wszystko będzie wyjaśnione. Taka to oto kretna i jakże jednoznaczna odpowiedź dostałem na moje zapytanie. Czeski film

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowa92    5

mi już dzis pismo przyszło , ze jeszcze nie rozstrzygnięte i ze sprawa zostanie rozpoznana do 13 maja 2016 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wita, piszę pracę magisterską o młodych rolnikach i przeprowadzam w związku z tym wywiady. Czy ktoś byłby chętny i wyraził zgodę na anonimowy wywiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Potwierdzam też dziś byłem w agencji i trochę pogadałem z prowadząca wniosek. Minąłem się z pismem informującym o wydłużeniu terminu wydania decyzji o dwa miesiące. W moim BP już od co najmniej miesiąca maja wszystko ocenione i gotowe ale czekali na decyzje centrali i dalej czekają. Ponoć następny nabór będą rozpatrywać biura wojewódzkie. Na pytanie odnośnie planu nawozowego wysokobiałkowych nic oficjalnie sie nie dowiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtekRolnik    11

Jak dzisiaj dzwoniłem do centrali,to mówili ze jeszcze żadnego rozporządzenia nie widzieli i nie wiedzą kiedy będzie. A o decyzjach to już nie wspomnę. Taki to nasz piękny kraj. Najważniejsze to powymieniac wszystkich dyrektorów i kierowników na swoich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj