Polecane posty

Czy składając wniosek o dofinansowanie MR2016 mogę być jednocześnie zarejestrowana w ZUS i KRUS? Pracuję i nie mogę tam zrezygnować z ubezpieczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Czy składając wniosek o dofinansowanie MR2016 mogę być jednocześnie zarejestrowana w ZUS i KRUS? Pracuję i nie mogę tam zrezygnować z ubezpieczenia. 

Z tego co wiem to ich nie obchodzi twój status w czasie składania. Dopiero po otrzymaniu zgody na przyznanie musisz przejść na krus. 

 

Termin 180 dni od zakończenia naboru kończy się w poniedziałek czy środę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna1313    0

Jak przeliczysz dni w kalendarzu od 16 września to 180 dni mija 14 marca

Edytowano przez anna1313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Zatem jeśli to jest 14 marca to rozporządzenie musi być opublikowane dziś bądź jutro jeśli chcą wyrobić się w terminie. Co za burdel, liczyłem na to, że ogarną ten pierdolnik pozostawiony po pslu ale chyba się przeliczyłem. 

 

Ciekawy jestem co jeśli to się nie stanie. Niespełnione terminy, zapewne pozostaną bez konsekwencji jak to zwykle bywa w przypadku urzędasów. Rolnika już ścigałbym komornik ;)

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale mi chodzi też o to czy jak już będę miała zgodę to mogę być jednocześnie w ZUSie i KRUSie? Czy muszę być TYLKO na KRUSie. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna1313    0

Krus możesz płacić jeśli twój miesięczny dochód nie przekracza połowy najniższej krajowej brutto, więc tak:

najniższa krajowa brutto to 1850 zł czyli ty możesz zarabiać 1850/2 = 925 zł brutto miesięcznie wtedy możesz opłacać składki KRUS jeśli kwota jest wyższa to niestety musisz płacić ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Tak bo to z założenia jest premia dla młody rolników na start, a nie dodatkowa kasa dla "kombinatorów" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale bycie rolnikiem nie wyklucza pracy na etat, bo niby dlaczego? Problem polega na tym, że nie mogę pracować, jeśli firma nie będzie mnie ubezpieczała. 

 

A jeśli mam już gospodarstwo, tzn. zakładam to nie muszę być w krusie ubezpieczona? I mogę nadal opłacać ZUS? Czy składając wniosek o MR muszę mieć gospodarstwo? Czy mój biznesplan może obejmować to co zrobię jeśli otrzymam dofinansowanie? Czy dopóki nie otrzymam decyzji to mogę posiadać tylko ziemię, na której coś będę robiła jeśli otrzymam pieniądze? Czy muszę cokolwiek już mieć na tym gospodarstwie? Np. jeśli chcę mieć bydło mięsne to czy muszę je mieć przed decyzją? A wtedy mój biznesplan ma zakładać np. zakup większej ilości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

Witam

dostałem dziś pismo informujące (dostałem premię w zeszłym roku na starych zasadach) i mam do maja dostarczyć do agencji zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu KRUS i moje pytanie moge wysłać to pocztą czy muszę dostarczyć to osobiście do Poznania czy mogę do powiatowego?

 

 

Pocztą pod adres agencji w której jest twoja sprawa. Najlepiej za potwierdzeniem odbioru.

 

i w kopertę wrzucić tylko to zaświadczenie z KRUS będą wiedzieli o co chodzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4

Kolega na dniach miał kontrole z młodego rolnika z prowu 2007-13

 

i co tam sprawdzali może wiesz?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Mam pytanie czy do kosztów można wliczyć nowe opłatę 2% od PCC 

Za premie będę kupował grunty rolne i pytanie czy koszt notariusza oraz ww podatek można zaliczyć do 70% kwoty do wydania za premie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

i co tam sprawdzali może wiesz?/

Nie zapominajcie o tym aby mieć nadany numer paszowy .... Na tym duzo osób się przejechało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

A to było już ogłoszone, kiedy rusza? Bo wiesz, że wg obecnego rozporządzenia nabór musi byc ogłoszony przynajmniej 30 dni przed jego ruszeniem? (nowe rozporządzenie ma to zmienić na 14 dni). 

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

młody rolnik 2014 zmieniając zakup maszyn na zakup gruntów ornych wpłynie jakość na ESU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

i co tam sprawdzali może wiesz?/

 

atest na opryskiwacz, szkolenie na opryskiwacz, ksiazka opryskow, na wszystkie pola jezdzili i mierzyli, umowa smieciowa, zdjecia z tabliczek znamionowych robili, esu wyliczali, czy krus jest opłacany za 2015 rok, faktury z zakupu nawozow, opryskow, faktury za maszyny rolnicze no i zwierzeta bo posiada krowy miesne i trzode, numer paszowy tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Co do rozporządzenia to dostałem już pismo, że wydłużyli sobie czas do 240 dni...

Dostałeś z Agencji takie pismo? Czyli co, każdy dostanie taki list z naboru MR 2015?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Dostałeś z Agencji takie pismo? Czyli co, każdy dostanie taki list z naboru MR 2015?

 

Tak z Agencji, jestem jednym z tych którzy czekają na to rozporządzenie bo ono umożliwi mi przyznanie premii. Wydaję mi się, że każdy dostanie takie pismo i zapewne od poniedziałku listy będą dochodziły... Pozostaje czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj