Polecane posty

Rangiz    4

Ja nie mam nic do tych zmian, bo sa one korzystne dla rolników i mi to nie przeszkadza. Jedyne co boli, to że nie potraktowano tu równo wszystkich zainteresowanych grup jeśli chodzi o zmiany. Ale generalnie lepiej jeśli dostanie więcej ludzi niż mniej. W końcu to pomoc dla rolników, a nie kombinatorów, bo tych przy obecnych rygorach to raczej za wielu nie było. No ale nie każdy ma tak empatyczne myślenie.  

Edytowano przez Rangiz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Reasumując. Jeszcze się nie urodził taki co by wszystkim dogodził. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja bym chyba pad jak bym jutro zobaczył zatwierdzone rozporządzenie i to o 11 godzinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Przez cały okres 5 lat musisz siać minimum 1 ha

To ja inaczej sformułuje pytanie, czy już w tym roku muszę mieć wysokobiałkowe posiane?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Zapytam raz jeszcze czy faktury za piach,cement czy inne materiały podczas modernizacji obory  będą się liczyć przy rozliczeniu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będą się liczyć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martin199    0

To ja inaczej sformułuje pytanie, czy już w tym roku muszę mieć wysokobiałkowe posiane?

 

Zaczynasz siać w roku bazowym w zależności od naboru w jakim startowałeś.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

No rok bazowy czyli 2015 (ostatni nabór), w BP wpisujesz to co we wniosku na 2015 to w jaki sposób miałbym w tył zasiać te wysokobiałkowe? Coraz głupszy się robię...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Skąd Wy to bierzecie...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

To który to rok bazowy w przypadku naboru 2015 i prowadzącego gospodarstwo?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ale wymyślacie. Wszystkie zobowiązania zaczynają się od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy. A w decyzji napewno będzie co musisz spełnić aby złożyć wniosek o płatność. Także wtedy zaczniecie się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

To w tym roku muszę mieć ten hektar wysokobiałkowych czy nie? Prowadzę już gospodarstwo, kończę planować zasiewy, a ten 1 ha białkowych mi nie pasuje.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

To w tym roku muszę mieć ten hektar wysokobiałkowych czy nie? Prowadzę już gospodarstwo, kończę planować zasiewy, a ten 1 ha białkowych mi nie pasuje.

Musisz mieć już w tym roku, przecież deklarowałeś to. A co chcesz przesunąć ten ten zasiew za rok. To może i na dofinansowanie poczekaj rok jak masz takie problemy. Albo jak jesteś widzę  taki kombinator to w papiery wpisz ten hektar wysokobiałkowych a zasiej sobie co chcesz, może się uda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

To moze pomysl o jeczmieniu jarym z wyką siewną. Tylko nie dawaj za duzo nasion tej wyki bo moze byc pozniej problem ze zbiorem bo przy duzej obdadzie wyki jeczmien moze sie polozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

Witam

dostałem dziś pismo informujące (dostałem premię w zeszłym roku na starych zasadach) i mam do maja dostarczyć do agencji zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu KRUS i moje pytanie moge wysłać to pocztą czy muszę dostarczyć to osobiście do Poznania czy mogę do powiatowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Musisz mieć już w tym roku, przecież deklarowałeś to. A co chcesz przesunąć ten ten zasiew za rok. To może i na dofinansowanie poczekaj rok jak masz takie problemy. Albo jak jesteś widzę  taki kombinator to w papiery wpisz ten hektar wysokobiałkowych a zasiej sobie co chcesz, może się uda :-)

Weź kolego nie obrażaj ludzi, bo nie znasz mnie a od kombinatorów wyzywasz. Może ty jesteś takim kombinatorem że takie rady dajesz?

Pytam się o to bo wygodniej było by mi zasiać więcej qq zamiast białkowych w tym roku. No ale jak mus to mus.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbpio    7

witam pytanie do osób które robiły plan nawozowy na MR. Czy trzeba mieć też oznaczoną zawartość próchnicy? I czy analiza gleby i plan nawozowy ma być do wszystkich działek rolnych  łącznie z łąkami? Jak oznaczcać te pola jak się pobiera próby gleby nr ewiden czy jak?


czy tylko pH, Mg PO2, K2, azot też czy nie trzeba oznaczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i jak widzę nic z tego dziś nie wyszło

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zejdzie się jeszcze trochę... 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Strach pomyśleć co by było jakby się rolnik w terminie nie wyrobił z jakimiś dokumentami. A im wszystko wolno bez odpowiedzialności i konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Czemu strach ????
Masz termin na dostarczenie i pilnuj go !!!!!!!!!!,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj