Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
picia20    1

Jak myślicie w tym przyszłym naborze jest przewidziana jakaś szczególna transz pomocy (np 60% całej puli 2014-2020)? I będzie bankowo jeszcze nabór 2018 czy może jeżeli jest na tyle chętnych to cała pula będzie wydana w tym naborze???


Jak myślicie w tym przyszłym naborze jest przewidziana jakaś szczególna transz pomocy (np 60% całej puli 2014-2020)? I będzie bankowo jeszcze nabór 2018 czy może jeżeli jest na tyle chętnych to cała pula będzie wydana w tym naborze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

freetaxi  

 

nie wiem czy dobrze rozumie więc pytanie do ciebie...

w projekcie pisze że przed dniem rozpoczęcia urządzania gospodarstwa nie wystąpił o płatności bezpośrednie, a 

wcześniej że rozpoczął urządzanie gospodarstwa lecz nie wcześniej niż 18 miesięcy przed dniem złożenia tego wniosku.

 

wynika z tego że jeżeli złożyłem wniosek o płatności bezpośrednie nie wcześniej niż 18 miesięcy przed dniem złożenia wniosku MR to otrzymam wsparcie ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jak dla mnie to wygląda tak że dostanie ten co ma na siebie ziemie krócej niż 18 miesięcy i przed tym okresem nie złożył wniosku na dopłaty itp.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11

Tylko wytłumacz jak ma być duże zainteresowanie tym, jeśli nabór zakończył się dawno i składali ci którzy uzbierali te 15 p. Niby można coś wyrzucić ale już nie kombinuj bo im więcej pierdół będą mieli do przedyskutowania to tym dłużej zejdzie. Jak nie pasowały zadeklarowane zobowiązania to trzeba było ich nie wpisywać. Proste

 

Składali ci, którzy uzbierali 15 punktów. Jednak niektórzy w tym momencie z różnych powodów mają mniej. Po prostu ARiMR czegoś nie zaakceptowała w biznesplanie i punktacja spada... Inna grupa wnioskujących na siłę uzbierała te 15 punktów zobowiązując się np do szkoleń czy planu nawozowego. Chyba o to chodzi, aby ułatwić start młodym rolnikom, nie utrudniać? Skoro masz te maksymalne 40pkt-cieszymy się razem z Tobą. Jeśli inni chcą też dobrze dla siebie-nie przeszkadzaj. Pozdrawiam

 

Tylko wytłumacz jak ma być duże zainteresowanie tym, jeśli nabór zakończył się dawno i składali ci którzy uzbierali te 15 p. Niby można coś wyrzucić ale już nie kombinuj bo im więcej pierdół będą mieli do przedyskutowania to tym dłużej zejdzie. Jak nie pasowały zadeklarowane zobowiązania to trzeba było ich nie wpisywać. Proste

 

Składali ci, którzy uzbierali 15 punktów. Jednak niektórzy w tym momencie z różnych powodów mają mniej. Po prostu ARiMR czegoś nie zaakceptowała w biznesplanie i punktacja spada... Inna grupa wnioskujących na siłę uzbierała te 15 punktów zobowiązując się np do szkoleń czy planu nawozowego. Chyba o to chodzi, aby ułatwić start młodym rolnikom, nie utrudniać? Skoro masz te maksymalne 40pkt-cieszymy się razem z Tobą. Jeśli inni chcą też dobrze dla siebie-nie przeszkadzaj. Pozdrawiam

 

Tylko wytłumacz jak ma być duże zainteresowanie tym, jeśli nabór zakończył się dawno i składali ci którzy uzbierali te 15 p. Niby można coś wyrzucić ale już nie kombinuj bo im więcej pierdół będą mieli do przedyskutowania to tym dłużej zejdzie. Jak nie pasowały zadeklarowane zobowiązania to trzeba było ich nie wpisywać. Proste

 

Składali ci, którzy uzbierali 15 punktów. Jednak niektórzy w tym momencie z różnych powodów mają mniej. Po prostu ARiMR czegoś nie zaakceptowała w biznesplanie i punktacja spada... Inna grupa wnioskujących na siłę uzbierała te 15 punktów zobowiązując się np do szkoleń czy planu nawozowego. Chyba o to chodzi, aby ułatwić start młodym rolnikom, nie utrudniać? Skoro masz te maksymalne 40pkt-cieszymy się razem z Tobą. Jeśli inni chcą też dobrze dla siebie-nie przeszkadzaj. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bopietras    3

Witam

 

Czy ma ktoś może info kiedy bedzie ogłoszona lista rankingowa, chodzi o MR 09/2015.

 

Mam tez pytanie na temat modernizacji, mianowicie pod koniec marca rusza nabór na modernizacje:

- czy moge składac wniosek na ojca a gdy dostane MR (o ile dostane) bedzie mozliwosc zmiany na mnie wniosku?

Dodam ze ojciec w sierpniu moze juz przejsc na emeryture i w planach jest przekazanie na mnie całego gospodarstwa.

 

Prosze o jakies informacje będę bardzo wdzięczny.

 

 


 

 

 

Edytowano przez bopietras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Planowane jest wydłużenie czasu na wydanie decyzji do 240 dni od zakończenia naboru. Więc termin ostateczny będzie do 16 maja. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Moze mi ktos pomoc bo nie wiem czy dobrze rozumiem jestem MR nabor 2014 z województwa wielkopolskiego na mlodego rolnika mam zdeklarowane 12,96 i podobno moge odpisac sobie pod nie uzyki jak czesc aby nie zmiejszyc gospodarstwa  do sredniej krajowej i to jest 10.42,tylko musze pamietac o tym zeby osiagnac 4 esy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

witajcie

mam zadeklarowane , ze bede musiał posiać łubin żółty na punkty wiecie o co chodzi a mianowicie mam pytanie jak bedzie decyzja w maju , to czy musze posiac ten łubin czy na 2 rok dopiero jak to jest , szkoda mi tego kawałka na łubin dobra klasa ziemi mam chec na wiosne posiac kukurydze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert456    1

...Freetaxi, czy ten min 1 ha, na rozpoczęcie urządzania gospodarstwa który musimy posiadać przed złożeniem wniosku, można wydzierżawić na okres krótko terminowy np.5 lat nie potwierdzona u notariusza..??. czy musi być długoterminowa, i czy muszę taką działkę wpisać do wniosku o dopłaty, czy może to zrobić właściciel gruntu.??, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek12345    15

no wlasnie czy uprawy ktore byly zgoszone np. lubin lub kukurydza musza zostac zasiane teraz jezeli lista bedzie dopiero w maju ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz85    0

witam . również mam łubin zaplanowany ale teraz robię zmianę do BP bo chcę dosiać kukurydzę i nie wiem czy zdążę bo jak lista ma być później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    67

mam pytanie jesli zakupie maszyny dostane fakture  i ide z nia do banku zrobić przelew to musze wypełnić taki czerwony druczek przelewu potem orginał dla banku a kopia dla mnie i to ten druczek zanosi sie z fakturą do agencji czy bank jeszcze musi mi wydrukować jakieś potwierdzenie na swoim papierze nie chce dac ciała przy rozliczeniu dlatego pytam wtajemniczonych w temacie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam. W tym roku troche upraw mi wymarzlo i musze robic zmiany bo przekroczy mi 30% czy jest jakiś gotowy wniosek żeby zrobić zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Freetaxi 
czy ministerstwo ogłosi gdzieś publicznie wydłużenie terminu na wydanie decyzji MR 2015?? Oficjalnie chyba jeszcze to nie weszło w życie tak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej333    12

Freetaxi 

czy ministerstwo ogłosi gdzieś publicznie wydłużenie terminu na wydanie decyzji MR 2015?? Oficjalnie chyba jeszcze to nie weszło w życie tak? 

Wczoraj w agrobiznesie mówili że nowy nabór ma być pod koniec marca, to chyba najpierw powinna być lista i dopiero nowy nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

każdy z Was co innego pisze odnośnie ogłoszenia listy, to samo u mnie w okolicy, doradca jedno, ludzie z BP co innego, masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

szkoda ze to nie 1 kwietnia bo bym napisał ze jest lista i decyzja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

 

 

W którym momencie musi zostać przepisana na mnie reszta ziemi, bo przed złożeniu wniosku muszę mieć powyżej 1 ha a reszta którą zadeklarowałem we wniosku musi być na mnie przed złożeniem wniosku o płatność czy ma być w ciągu 5 lat od złożenia wniosku o płatność?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Jeśli inni chcą też dobrze dla siebie-nie przeszkadzaj. Pozdrawiam

 

A w czym ja ci przeszkadzam? Ja objektywnie patrzę na sprawę.

Jak w poprzednich naborach wymagania były znikome to krzyk że dają jak podleci byle komu, jak są wymagania to znowu problem. Wszystkim dogodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Tu nie chodzi tyle o listę co o decyzje bo według obowiązujących przepisów każdy powinien dostać decyzję przed upływem 180dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paliwoda    1

Witam mam ważny duży problem mlodego rolnika dostałem ,ale podiabliłem sobie bo miałem produkcję roślinną a kupiłem kilka byczków i zaraz je chyba sprzedam muszę zmieniać biznesplan bo strasznie mi esu spadnie. Więcej nie będę się bawił w zwierzaczki proszę o odpowiedź. Pisałem telefonem jakby co.

Edytowano przez Paliwoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21
witajcie

mam zadeklarowane , ze bede musiał posiać łubin żółty na punkty wiecie o co chodzi a mianowicie mam pytanie jak bedzie decyzja w maju , to czy musze posiac ten łubin czy na 2 rok dopiero jak to jest , szkoda mi tego kawałka na łubin dobra klasa ziemi mam chec na wiosne posiac kukurydze smile.png
 
 
Ponawiam pytanie do zaaawansowanych używotników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj