Polecane posty

waldii1    122

Tylko że po decyzji kierownik bp może nie wyrazić zgody na zmianę w biznesplanie i będę musiał się szarpać z planami nawozowymi i szkoleniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Uważam, że nie będziesz miał z tym problemów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja to bym wywalił białkowe najlepiej jak by sie dało bo nawozowego nie miałem a szkolenia to nie problem chyba iść do odr i zapłaci pare groszy i ci zrobią kwitek 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

freetaxi nie wiem jak mam to rozumiec 

 

kierunkach studiów, w ramach których zakres kształcenia albo standardy kształcenia obejmują treści związane z działalnością rolniczą, w wymiarze łącznym co najmniej 200 godzin lub co najmniej 30 punktów uzyskanych w ramach Europejskiego Systemu Transferu i Akumulacji Punktów Zaliczonych (European Credit Transfer System), lub ukończone studia pierwszego stopnia lub studia drugiego stopnia, lub jednolite studia

 

czy dobrze rozumiem ze jezeli ktos jest na studiach rolnictwo 1 stopnia i uzyskał 30 ects w 1 semestrze 1 roku to przysługują jakies punkty?

 

Prosze o odpowiedz osobe  zorientowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie kolego. Jak skończysz studia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11

Kto jest zainteresowany zmniejszeniem punktów z 15 na 12 w naborze z 2015 roku proponuję pisać uwagi do projektu rozporządzenia. Może coś to da...

Trzeba kliknąć: "Wyślij komentarz do projektu" i napisać wiadomość z prośbą o ujęcie wnioskodawców z 2015 roku do osób którym można zmniejszyć punktację na 12 pkt.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loyer986    2

Kupując nowy ciągnik z MR stary PROW i wydając 70 000zł z dotacji to czy pozostałą część można sfinansować z kredytu z dopłatami ARiMR na zakup maszyn. Tj. 70 000zł z MR i 69 000zł z kredytu z dopłatami ARiMR łączna wartość zakupu 139 000zł. Czy Agencja nie przyczepi się do zakupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Kto jest zainteresowany zmniejszeniem punktów z 15 na 12 w naborze z 2015 roku proponuję pisać uwagi do projektu rozporządzenia. Może coś to da...

Trzeba kliknąć: "Wyślij komentarz do projektu" i napisać wiadomość z prośbą o ujęcie wnioskodawców z 2015 roku do osób którym można zmniejszyć punktację na 12 pkt.

Napisałem. Ciekawe, czy ktoś to w ogóle czyta. No ale tak czy inaczej napisanie kilku zdań nic nie kosztuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11

Jeśli więcej osób napisze uwagi do projektu, może wezmą to pod uwagę. Tak czy inaczej na pewno się do tego ustosunkują. Przynajmniej powinni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Witam.
Wiem że już gdzieś było mówione ale czy teść może przepisać na mnie gosp przed decyzją o MR z 2015roku? I jeżeli się wydłuży termin to czy o dopłaty też mogę wtedy złożyć wniosek przed tą decyzją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz śmiało. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

dzięki wielkie:) bo myślałem że nie można skoro do złożenia wniosku o mr nie można było nic mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ale po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy już można. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11

Ministerstwo Rolnictwa mówi wprost: Obniżka punktów z 15 na 12 nie dotyczy naboru 2015r.

Jednak jest to dopiero projekt rozporządzenia. Jeśli będzie duże zainteresowanie rolników aby dotyczyło to naboru 2015r, raczej ich uwzględnią. Aby tak było należy pisać uwagi do projektu, w których prosi się aby rolników z 2015roku objąć obniżką punktów z 15 na 12.

Pisać tu: Wyślij komentarz do projektu

W kupie siła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loyer986    2

Kupując nowy ciągnik z MR stary PROW i wydając 70 000zł z dotacji to czy pozostałą część można sfinansować z kredytu z dopłatami ARiMR na zakup maszyn. Tj. 70 000zł z MR i 69 000zł z kredytu z dopłatami ARiMR łączna wartość zakupu 139 000zł. Czy Agencja nie przyczepi się do zakupu?

 

Bardzo proszę o pomoc bo chcę wsiąść kredyt i nie wiem czy mogę w ten sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Ministerstwo Rolnictwa mówi wprost: Obniżka punktów z 15 na 12 nie dotyczy naboru 2015r.

Jednak jest to dopiero projekt rozporządzenia. Jeśli będzie duże zainteresowanie rolników aby dotyczyło to naboru 2015r, raczej ich uwzględnią. Aby tak było należy pisać uwagi do projektu, w których prosi się aby rolników z 2015roku objąć obniżką punktów z 15 na 12.

Pisać tu: Wyślij komentarz do projektu

W kupie siła :)

Tylko wytłumacz jak ma być duże zainteresowanie tym, jeśli nabór zakończył się dawno i składali ci którzy uzbierali te 15 p. Niby można coś wyrzucić ale już nie kombinuj bo im więcej pierdół będą mieli do przedyskutowania to tym dłużej zejdzie. Jak nie pasowały zadeklarowane zobowiązania to trzeba było ich nie wpisywać. Proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja też tak zakładałem wstępnie, że poziom 15 punktów zostanie aczkolwiek były plotki o zmniejszeniu i działaniu wstecz. W sierpniu gdy pisało się wniosek to założenie było takie, że ma być minimum 15 pkt i każdy się tego trzymał. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

No nic, najwyżej złoże ponownie papiery w nowym naborze. Ten może pójdzie szybciej skoro już choroba dziecięca Młodego Rolnika 2014-17 została przebyta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No właśnie. Grunt, że nabór będzie w tym roku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszz85    0

Witam. złożyłem wniosek na MR we wrześniu 2015 i chciałbym się dowiedzieć czy płatność za wniosek obszarowy będę składał w przyszłym roku tzn. uprawy od wrzesień 2016 czy też może wniosek od wrzesień 2015 do tej wiosny. W biznes planie rok wyjściowy 2015 a docelowy 2020.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Czyli mam rozumieć, że wnioski z 2015 roku to min 15pkt, a w 2016 roku prawdopodobnie będzie min 12pkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak wynika z projektu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Bezmózgi, przecież teraz wszyscy ci którzy mieli pkt na pograniczu(powiedzmy 15-18 i napchali niepotrzebnych zobowiązań) wycofają wnioski i złożą w nowym naborze, zostaną jedynie te które mają pewne 20pkt i więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

No i może o to chodzi ,ja miałem ponad 21 p i już zszedłem na 18 bo zrezygnowałem z tego co zbędne, mniej wniosków do załatwienia to może szybciej pójdzie im. Wywalę jeszcze jedną rzecz lub dwie i dalej będę miał pewność że otrzymam (powyżej 15). Mi pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Witam, jestem tu nowa i chciałam spytać, czy dofinansowania w ramach PROW 2014-2020 "Premie dla młodych rolników" mogą otrzymać również osoby, które teraz w przeciągu miesiąca nabyły ziemię i chcą założyć gospodarstwo? Czy o te dopłaty mogą starać się młodzi rolnicy na rozpoczęcie działalności? Czy te programy są tylko dla osób, które już prowadzą gospodarstwo? 

 

Proszę o odpowiedź :)

Yyy chyba zmienię hasło bo ja tego nie napisałem  :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj