Polecane posty

Piechu    43

Tylko trzeba uwazac z tym dozywociem bo jezeli w akcie jest ptzekazanie wlasnosci za opieke i jezeli ktos sie nie wywiaze badz zostanie mu udowodnione ze sie nie wywiązują (wystarczy demencja i dobra duszyczka ktora kaze wszystko podpisywac) i mozna stracic nieruchomosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majcin    7

a jak wcześniej dałem  że jestem jako rolnik to potem jeszcze raz w ciągu tych 12 miesięcy od wypłaty ponownie trzeba??

 

Tak trzeba. Przeczytaj decyzję którą dostałeś o przyznaniu pomocy.

 

 

Wczoraj dostałem"pismo informacyjne" od agencji z wyszczególnieniem wszystkich dat co kiedy w którym roku dostarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Mam pytanko czy jak modernizuje oborę na bydło opasowe to firma która mi to wykonuje co pisze na fakturze żeby było dobrze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martin199    0

Witam

We wrześniu 2017 roku tata przechodzi na emeryturę a ja mam przejąc gospodarkę (15ha woj. kuj-pom). W chwili obecnej pracuje za minimalne wynagrodzenie i jestem na ZUSie ale mam tytuł technika agrobiznesu. W Harmonogramie PROW 2014-2020 jest napisane, że w marcu 2016 ma wystartować nabór na MR, ale w 2017 roku go nie będzie, dlatego mam dwa pytania:

1. Czy ktoś wie czy jest szansa aby w 2018 roku był nabór na MR (aby się załapać w ciągu 12-mcy od przejęcia gospodarstwa)?

2. Jak bym w tym roku w ostatnich dniach naboru na MR złożył wniosek to kiedy najpóźniej bym musiał przejąć gospodarkę i zrezygnować z pracy w ZUSie?

Z góry dziękuje za pomoc bo szkoda by było stracić szansę na premie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

To bez róznicy czy złożysz w pierwszym czy ostatnim dniu naboru wniosek. One są rozpatrywane grupowo i 1 dnia wywieszana jest lista. A kiedy musiałbyś przejąc gospodarstwo to nikt nie wiem, bo ani nie znamy daty naboru, ani jak długo będą rozpatrywane wnioski. Ale ja bym ci radził składać w tym roku, zanim wszystko dojdzie do etapu przejmowania gospodarstwa to będzie koniec tego roku, a może nawet później. Także przez te kilka miesięcy do ojca emerytury ubezpieczyłbyś go jako domownik. Ale to tylko moja rada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Teoretycznie:
Koniec marca 2016 wnioski.
Koniec września decyzja.
Koniec marca 2017 musisz mieć już gospodarstwo.
Zawsze możesz tatę ubezpieczyć jako domownik a


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Praktycznie naboru w marcu nie będzie. Bo miesiąc wcześniej musi być ogłoszony nabór. Później decyzja w 180 lub 240dni i przejecie gospodarstwa w 9 miesięcy od decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dendo90    0

Witam wszystkich!

 

    Mam w posiadaniu działki o powierzchni 0.9 ha (pole) oraz 0.28 ha (las). W tamtym roku na tej większej działce posadziłem na próbę 400 krzaczków borówki amerykańskiej jesienią i zobaczymy jak krzaczki będą rosły. Ph gleby wynosiło 5,5-6 dlatego musiałem ziemię odpowiednio wymieszać z torfem wykopując rów o wymiarach 60x70. Po posadzeniu krzaczków w odstępach 1m -1.25m w zależnosci od odmiany przyspałem je trocinami z drzew iglastych. Obecnie mam zamiar kupić linie kroplującą do do fertygacji.                                    

    Teraz mam pytanie do was czym mam jakąś możliwość dotacji aby powiększyć plantacje? Chciałem jeszcze dodać że opłacam ZUS ponieważ jestem zatrudniony na cały etat. Wybaczcie jeśli napisałem w złym dziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

nabór 2015 ciekawe czy te barany w agencji ogłoszom  listy 16 marca jak na to patrze to mnie kur...a bierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martin199    0

Praktycznie naboru w marcu nie będzie. Bo miesiąc wcześniej musi być ogłoszony nabór. Później decyzja w 180 lub 240dni i przejecie gospodarstwa w 9 miesięcy od decyzji.

 

No to jak by był nabór w kwietniu i licząc 180 dni + 9 miesięcy to teoretycznie mógłbym zrezygnować z pracy dopiero w czerwcu 2017 roku to raptem 4 miesiące przed taty emeryturą. To że na te kilka miesięcy przejdzie w krusie jako domownik nie wiąże jakichś dodatkowych opłat przy przejmowaniu gospodarstwa niż przy przepisywaniu od razu w momencie przejścia na emeryturę? A jak sądzicie w tym 2018 roku jest szansa na nabór MR czy lepiej nie ryzykować aby się nie przeliczyć?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

Ja dziś rozmawiałem, z panią która prowadzi mój wniosek na MR 2015 i mają już sprawdzone wszystko, czekają tylko na decyzję odgórną na listę, ale mówiła że do połowy marca powinna być, ale oni sami na 100% tego nie wiedzą, nabory na nowego rolnika mają być w kwietniu

Edytowano przez D-e-x-t-e-r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

Było dziś w agrobiznesie że powinni do końca marca się wyrobić z rozpatrywaniem. koniec marca początek kwietnia ma być lista i decyzje. Ale czy tak będzie to nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Moj tata ma 65 lat czy moze składac wniosek na ciagnik i maszyny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Zobaczylem teraz odcinek. Mialo byc do 15 marca teraz mowia o kwietniu i ciekawe czy o maj nie zachacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

on powiedział do końca marca mają być wydane decyzje a w kwietniu nabór dopiero 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma jeszcze nawet projektu na legislacji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teoretycznie według KPA mogą go wydłużyć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Oni tak czekają bo może po 23czerwca unia się rozpadnie to nie będą musieli się z tych pieniędzy rozliczać:-) a tak poważnie to co było w tym agrobiznesie? Można gdzieś znaleźć ten odcinek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj