Polecane posty

Rangiz    4

Jeśli chodzi o dzisiejszą konferencję, to jedyne co nas dotyczy to:

 

 

Aktualnie w resorcie rolnictwa trwają prace nad 14 projektami ustaw, 1 projektem założeń do ustawy, 5 projektami rozporządzeń Rady Ministrów i 50 projektami rozporządzeń ministra rolnictwa - wyliczał.

 

Jedno z nich to to interesujące nas - szkoda, że bez szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dalej wiemy tyle ile minute przed konferencją 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrod    0

Cześć wszystkim jestem nowy na forum, szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania ale nie mogłem znaleźć wiec mam nadzieję że mi pomożecie.. 
Mianowicie mam zamiar startować na MR, na co dzień uczę się w liceum a weekendowo robię  kurs R.03., W maju mam maturę i jak wszystko dobrze pójdzie mam zamiar pójść na studia i tu zaczynają się moje pytania: 
Mianowicie czy po otrzymaniu dotacji MR mogę normalnie studiować w trybie dziennym , co z praktykami które będą do odbycia na studiach czy nie koliduje to jakoś z zasadami MR, no i czy mogę podjąć prace dodatkową będąc na studiach bądź jakąś normalną prace będąc Mr ? 
Za wszelkie odpowiedzi wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Cześć wszystkim jestem nowy na forum, szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania ale nie mogłem znaleźć wiec mam nadzieję że mi pomożecie.. 

Mianowicie mam zamiar startować na MR, na co dzień uczę się w liceum a weekendowo robię  kurs R.03., W maju mam maturę i jak wszystko dobrze pójdzie mam zamiar pójść na studia i tu zaczynają się moje pytania: 

Mianowicie czy po otrzymaniu dotacji MR mogę normalnie studiować w trybie dziennym , co z praktykami które będą do odbycia na studiach czy nie koliduje to jakoś z zasadami MR, no i czy mogę podjąć prace dodatkową będąc na studiach bądź jakąś normalną prace będąc Mr ? 

Za wszelkie odpowiedzi wielkie dzięki :)

 

Człowieku jaki Młody Rolnik? Masz Ty  chociaż jakieś pojęcie o gospodarowaniu w tych trudnych czasach? O wymogach, normach itd? Pewnie jedynie masz chrapke na 100 tyś zł.... He he żeby to Cię chłopcze nie zgubiło.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Cześć wszystkim jestem nowy na forum, szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania ale nie mogłem znaleźć wiec mam nadzieję że mi pomożecie.. 

Mianowicie mam zamiar startować na MR, na co dzień uczę się w liceum a weekendowo robię  kurs R.03., W maju mam maturę i jak wszystko dobrze pójdzie mam zamiar pójść na studia i tu zaczynają się moje pytania: 

Mianowicie czy po otrzymaniu dotacji MR mogę normalnie studiować w trybie dziennym , co z praktykami które będą do odbycia na studiach czy nie koliduje to jakoś z zasadami MR, no i czy mogę podjąć prace dodatkową będąc na studiach bądź jakąś normalną prace będąc Mr ? 

Za wszelkie odpowiedzi wielkie dzięki :)

 

Studia dziennie nie kolidują w żadnym wypadku. Znam bardzo dużo osób i spora część nie studiuje kierunki zupełnie nie związane z rolnictwem i nie wiąże z nim przyszłości. Ale zakładam, że Ty chcesz studiować rolnictwo bądź zootechnikę. Praktyka tak samo nie koliduje. Co do pracy to wygląda to tak: rok musisz być w krusie i to ważne, aby najlepiej nie pracować. Możesz teoretycznie na umowę o dzieło bądź na do połowy najniższego wykształcenia ale radziłbym rok się wstrzymać. Potem możesz nawet na zusie. Pozdrawiam i życzę owocnej nauki potrzeba nam wykształconych rolników.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrod    0

Człowieku jaki Młody Rolnik? Masz Ty  chociaż jakieś pojęcie o gospodarowaniu w tych trudnych czasach? O wymogach, normach itd? Pewnie jedynie masz chrapke na 100 tyś zł.... He he żeby to Cię chłopcze nie zgubiło.... 

Nie wiem po co ten hejt, chcę się zorientować dokładnie z zasadami MR a ty człowieku zarzucasz od razu że chodzi tylko mi o pieniądze, wiedź że są jeszcze ambitni ludzie na tym świecie i praca na roli nie jest dla nich niczym strasznym i mają doświadczenie w tym  co robią i są tym zainteresowani..  

 

 

Studia dziennie nie kolidują w żadnym wypadku. Znam bardzo dużo osób i spora część nie studiuje kierunki zupełnie nie związane z rolnictwem i nie wiąże z nim przyszłości. Ale zakładam, że Ty chcesz studiować rolnictwo bądź zootechnikę. Praktyka tak samo nie koliduje. Co do pracy to wygląda to tak: rok musisz być w krusie i to ważne, aby najlepiej nie pracować. Możesz teoretycznie na umowę o dzieło bądź na do połowy najniższego wykształcenia ale radziłbym rok się wstrzymać. Potem możesz nawet na zusie. Pozdrawiam i życzę owocnej nauki potrzeba nam wykształconych rolników.

 

Dzięki za odpowiedź trochę mi to rozjaśniło moją sytuacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Witam

Chcę kupić używaną prasę i moje pytanie, czy wystarczy do rozliczenie umowa kupna sprzedaży, czy potrzebna jest faktura. dodam, że kupuję ją od rolnika, który jest na Vacie, jednak prasy nie musi sprzedawać na FV. PROW 2007-2014 ostatni nabór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ponoć jest taka możliwość. Proponuję napisać pismo z zapytaniem do centrali. W razie problemu z rozliczeniem będziesz miał podkładkę na piśmie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyzyk85    3

Tylko sęk w tym, że ja muszę ją w poniedziałek odebrać i nie wiem co robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

<p>Zrób wycenę u rzecoznawcy i niech zaznaczy, że nie finansowana z UE. Mogą tego chcieć. I nie będzie problemów co do stanu.</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja bym jednak wolał mieć to na piśmie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu12    8

witam. otrzymalem premie MR z sierpniowych przesunięć. zakupiłem już większość maszyn za został mi tylko gruber. I niestety brakuje mi trochę kasy na niego. czy była by możliwość kupna grubera na raty? czy agencja uzna taki zakup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jasne. Nikt nie wnika za "które" pieniądze dokonasz zakupu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulka805    0

Witam. Mam pytanie odnośnie MR  ponieważ złożyłem wniosek i czy rodzice żony mogą przepisać gospodarstwo tylko na żonę a ona wniesie aktem notarialnym gospodarstwo do majątku wspólnego tak żebym widniał jako współwłaściciel nieruchomości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Jestem młodym rolnikiem od roku. I mam takie pytanie ,czy agencja przesyła list  ze w takim i takim terminie musze dostarczyc jakies dokumenty czy sam mam to pilnowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się teraz rozliczyć z zakupów i jakie dokumenty muszę dostarczyć do agencji żeby dwa razy nie jeździć 150 km. Za premie kupiłem nowe maszyny i ziemie. Czy wystarczą faktury, dowody przelewów oraz akt notarialny na pole w którym to jest podana cena oraz adnotacja że cała kwota była przekazana przed sporządzeniem aktu. Czy jeszcze coś muszę mieć ze sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam. Chviabym zmniejszyć jedna dzialke która mam podana na młodego rolnika nabor 2014 o 15 ar bo chce na niej postawić garaż. Mogę uzupełnić to dzierżawą? Jesli tak to na ile lat musze mieć dzierżawę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Witam wszystkich smile.png

 

Chcemy wziąć premie ,,młody rolnik'' na mnie . Mam wiek 18 lat , uczę się jeszcze . Potrzebne jest do wnisoku świadectwo ukonczenia szkoły w tym tkwi problem bo sie ucze i jestem w 2 klasie Technikum rolniczego . Mam rozumieć że potrzebne mi jest zaświadczenie jakieś że uczę sie i w ciągu 3lat muszę doniesć świadectwo ukonczenia szkoły , zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

Skladajac wniosek na mlodego skladasz oswiadczenie o sposobie uzupelnienia wyksztalcenia, podajesz nazwe szkoly i kierunek oraz rok zakonczenia nauki i to tyle.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja się pytam gdzie ta kasa i ta lista 2 tygodnie im zostało znając te władze to z 13 na 14 marca zrobią ustaw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Punktów za wykształcenie nie dostaniesz bo nie masz go w dniu składania wniosku o przyznanie pomocy. Zaświadczenie Ci potrzebne nie będzie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11

@agulka mam taką samą sytuację. można tak robić. mam to na piśmie z centrali. normalna sprawa ze omija się podatek od darowizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

termin modernizacji już jest a młody rolnik gdzie? też miał być w marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj