Polecane posty

ziomal_one    44

Witam Panowie,

Mam pytanie odnośnie starego naboru. Księgowość uproszczoną należy zacząć prowadzić najpóźniej do dnia rozpoczęcia realizacji biznesplanu.  Wyczytałem, że za moment rozpoczęcia realizacji, uważa się wejście w posiadanie ziemi[...]. Stąd moje pytanie, czy dotyczy to wejścia w posiadanie ziemi w ogóle, czy nabycie tej określonej mianem inwestycji. Dodam, że celem inwestycji jest jedynie zakup ziemi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna1313    0

Kolega mówił mi wczoraj że już dostał decyzje na młodego rolnika czy to możliwe jak nie ma listy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Nie chcę krakać ale podejrzewam że około 16 marca pojawi się rozporządzenie wydłużające czas na wydanie decyzji do 240 dni od zakończenia naboru i odraczające do II kwartału rozpoczęcie kolejnego naboru. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Mam pytanie ,jestem mlody rolnik z naboru 2014.W roku 2015 składłem wnisosek na płatności bezposrednie  po raz pierwszy i na jednej działce mam zdeklarowane 8 ha i tyle w pegu miałem, a teraz przysłano mi nowy wniosek i w pedu mam teraz podane 7,79 wyłaczono mi 0.15 a sadu . Byłem w agencji powiedzieli mi ze widocznie bylo przedtem zawyzane. Jak to teraz uzupelnic ? Moze byc dzierzawa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

a potem będzie wydłużenie do 360 dni i tak dalej . W głowie się nie mieści żeby 3000 wniosków w pół roku nie rozpatrzyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/beda-zmiany-w-mlodym-rolniku/

 

opadają ręce i spodnie....

Edytowano przez kamil18fmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zygmunt1991    2

Zgodnie z ogłoszonym w styczniu br. harmonogramem naboru wniosków z PROW już w marcu powinien ruszyć nabór wniosków na premie dla młodych rolników. W programie planowane są zmiany.

Jak poinformowała na rzecznik ARiMR  Agnieszka Szymańska, Agencja oczekuje na zakończenie procesu legislacyjnego związanego ze zmianą rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników” w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz  młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz. U. z 2015 r, poz. 982). Nowe przepisy mają m.in.  umożliwić przyznanie wsparcia osobom, które, przed dniem złożenia wniosku o przyznanie premii dla młodych rolników, złożyły na przykład wniosek o płatności bezpośrednie. Dłuższy ma być ponadto okres, w którym można rozpocząć urządzanie gospodarstwa przed dniem złożenia wniosku.

To dobre informacje dla kandydatów do premii – takie zmiany umożliwią skorzystanie z pomocy szerszej grupie rolników.

Prawdopodobnie zmiany te obejmą także rolników, którzy złożyli wnioski w ubiegłorocznym naborze – z przekazanej nam informacji wynika bowiem, że dopiero po zmianie rozporządzenia zostanie przygotowana i podana do wiadomości lista określająca kolejność przyznawania pomocy dla młodych rolników w odniesieniu do wniosków złożonych w roku 2015.

Info z top agrar.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli mam w biznesplanie wpisany kurs ochrony roślin i integrowanej produkcji i mam możliwość zrobienia teraz tych kursów to mogę je zrobić ? Nabór 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Ale nadal cisza o obniżce punktów, co dla mnie jest sprawą życia i śmierci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Kolega mówił mi wczoraj że już dostał decyzje na młodego rolnika czy to możliwe jak nie ma listy?

 

Jesteś pewny że to jest decyzja, a nie jakieś inne pismo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna1313    0

Jesteś pewny że to jest decyzja, a nie jakieś inne pismo ?

 

Twierdzi że decyjzę ale nie widziłam papierka więc nie mogę stwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

@freetaxi jeśli będę składał wniosek o wypłatę I raty pieniążków to muszę mieć już całe gospodarstwo zadeklarowane w biznesplanie na siebie czy ten hektar, który miałem przy składaniu wniosku o premię wystarczy? Bo jeśli decyzja wyjdzie na 15 marca to jeszcze zdążę kupić coś do uprawy na wiosnę( zakładając, że dostanę fakturę na dłuższy termin płatności(60dni?). Myślę dobrze? Czyli decyzja 15 marca i od razu wniosek o wypłatę premii-> zakup maszyny 15-16 kwietnia-> maksymalna wypłata kasy 16 czerwca i wtedy płacę za maszynę... Ze strony agencji nie będą robić problemów jeśli wszystkie inne zakładane czynniki uda mi się spełnić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

spokojnie jestem dobrej myśli że jak doplaty są tak jak powiedzieli w BP to myśle ze jak powiedzieli że sie wyrobią do 16 marca z MR to może też tak być jak sie dobrze pamięta to pis ustawe robi jeden dzień a w nocy jest glosowanie i na drugi dzień gotowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt515    1

Z tego co tu piszą to w dniu składania wniosku o pieniadze musisz już mieć wszystko z gruntami uregulowane, czyli te min.70%własności już musisz mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Banda nierobów! Jak można tak się ociągać ze wszystkim jak tylu rolników czeka na nowe rozporządzenia! Ale co ich to obchodzi i tak nikt za to nie odpowie, masakra. niech by się rolnik nie wywiązał z jakiegoś terminu to od razu kara! Cwaniaki mają w rękach nasze dopłaty i tylko straszyć potrafią! Druga rzecz: Unia dała pieniądze na PROW 2014-2020 a ta banda nierobów jeszcze starego PROWu nie zamknęła! Unia dała środki na Młodego Rolnika, na Modernizacje GR itd a oni co zrobili? Nawymyślali setki warunków i wymogów, punktów itd aby utrudnić rolnikom dostęp do dofinansowań. To jest czyste ,,kopanie swojego", to jest zachowanie kary godne! Już tzw ,,pies ogrodnika" jest łaskawszy chyba. Szok, że aż z gumofilców wywala człowieka!!! Sprzedawanie kraju i doprowadzanie do ruiny szczególnie polskiego rolnictwa postępuje!


Banda nierobów! Jak można tak się ociągać ze wszystkim jak tylu rolników czeka na nowe rozporządzenia! Ale co ich to obchodzi i tak nikt za to nie odpowie, masakra. niech by się rolnik nie wywiązał z jakiegoś terminu to od razu kara! Cwaniaki mają w rękach nasze dopłaty i tylko straszyć potrafią! Druga rzecz: Unia dała pieniądze na PROW 2014-2020 a ta banda nierobów jeszcze starego PROWu nie zamknęła! Unia dała środki na Młodego Rolnika, na Modernizacje GR itd a oni co zrobili? Nawymyślali setki warunków i wymogów, punktów itd aby utrudnić rolnikom dostęp do dofinansowań. To jest czyste ,,kopanie swojego", to jest zachowanie kary godne! Już tzw ,,pies ogrodnika" jest łaskawszy chyba. Szok, że aż z gumofilców wywala człowieka!!! Sprzedawanie kraju i doprowadzanie do ruiny szczególnie polskiego rolnictwa postępuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21damiano21    10

Witam.Zastanawiam się czy jest sens startować na MR...posiadamy gospodarstwo o powierzchni 11ha, miałbym możliwość dzierżawy ok 6 ha Woj lubelskie. Szkoły nie mam rolniczej.Proszę o rady.Gdzie mogę pójść aby dowiedzieć się dużo więcej na ten temat?Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalma22    1

spokojnie jestem dobrej myśli że jak doplaty są tak jak powiedzieli w BP to myśle ze jak powiedzieli że sie wyrobią do 16 marca z MR to może też tak być jak sie dobrze pamięta to pis ustawe robi jeden dzień a w nocy jest glosowanie i na drugi dzień gotowe 

 

mówili też że w marcu będzie nabór ma MR i MGR a nie zanosi się na to. Jutro podobno ma być jakaś konferencja w ministerstwie to może się czegoś dowiemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shedin    0

Na jaki termin będzie ustalona w tym naborze wartość ekonomiczna gospodarstwa do MR? Czy uregulowanie statusu działek  które były złożone do dopłat wcześniej a nie były do tej pory objęte umową dzierżawy ma sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Czy takie konferencje są puszczane na żywo na stronie ministerstwa? Bo powątpiewam, by jakaś telewizja informacyjna puściła ją na żywo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Chcialbym Szanownym Kolega przypomniec o koniecznosci dostarczenia oswiadczen o spelnianiu norm. Mi zostal miesiac do konca tej szopki i nie doczytalem o tym wymogu. Naszczescie obejdzie sie bez sankcji wystarczy ze razem z ankieta dostarcze te 2 druki. Jedynie co mnie zdziwilo to, to iz wypelniajac ankiete nie biore pod uwage zasiewow z tego roku tylko z 2015 (a w instrukcji napisane ze stan stada z 31 grudnia a zasiewy z obecnego roku). Szkoda tylko iz obecni mlodzi rolnicy maja wiecej utrudnien. Najgorsze w tym wszystkim jest chyba to, iz osoba z krotszym stazem jak 5 lat nie moze przystepowac do przetargow o ziemie. Z jednej strony dostaje sie kase na rozwoj a ziemii nie mozna wziasc w dzierzawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no i dobrze mi powiedział kierownik BP ze umowa na co najmniej 7 lat musi być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj