Polecane posty

Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś tel z agencji ze mam napisać oświadczenie dlaczego chce kupić taką prasę bo według nich prasa za duza i za droga . Pytalem kiedy lista i decyzje powiedziano mi ze czekaja za rozporządzeniem i wkrutce beda wydawac dezycje bo chca zrobic w czasie czyli do marca . Podpowie ktos jak napisac takie oswiadczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

zadzwonilem sobie dzis do mojego BP to sie aby dowiedzialem ze pani ktora zajmuje sie moim wnioskiem jest na zwolnieniu i tyle wiem ze nic nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

To tak nie zawsze działa.

Zetor np uruchomił promocję,ale obowiązuje przy wystawieniu końcowej faktury.

Jak Podjedziesz i powiesz jak wygląda sytuacja to napewno sie zgodzą, chyba że masz jakiegoś upartego dilera, mój stał ponad rok na placu z zapłaconą zaliczką zanim go odebrałem.

 

 

 

 

Nie wiem co wam daje to że ciągle dzwonicie i sie dopytujecie o tą liste itd... Jak z Agencji coś potrzebują to sami zadzwonią albo pismo wyślą, a jak będzie coś wiadomo na temat listy to napewno w mediach szybciej sie o tym dowiesz niz ci powiedzą przez telefon :) A póżniej ktoś cos sobie wymyśli i komuś powie i juz idzie plota że lista będzie za tydzien xD

Edytowano przez Grzesiu95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marbej2202    0

W poprzednim naborze dostałem premie dla młodego rolnika. We wniosku podałem ok 40 ha dzierżawionych gruntów. W tym roku ok 0,5 ha chcę wyłączyć z dzierżawy, są to dwie łąki, na których właściciel chce stawiać hale. Stad moje pytanie czy mogę je usunąć z moich gruntów i czy agencja nie będzie miała z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niech właściciel wypowie Ci umowę dzierżawy i zamień potem ten areał na inne działki. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Dostałem dziś tel z agencji ze mam napisać oświadczenie dlaczego chce kupić taką prasę bo według nich prasa za duza i za droga . Pytalem kiedy lista i decyzje powiedziano mi ze czekaja za rozporządzeniem i wkrutce beda wydawac dezycje bo chca zrobic w czasie czyli do marca . Podpowie ktos jak napisac takie oswiadczenie ?

Jakim cudem mogą wydawać decyzje bez ogłoszonej listy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Pewnie dlatego że wszyscy muszą dostać decyzję do połowy marca. Czyli wszyscy dostaną decyzję w jednym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Niech mi przywrócą cenę za mleko z 2012-13r i nie chce od nich ani żadnych dopłat bezpośrednich ani żadnego PROWU śmiesznego... O wszystko trzeba żebrać! Paranoja.... Doprowadzą do ruiny to polskie rolnictwo.

 

Edytowano przez kamil1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koza22    0

Witam nabor 2014 potrzebował ktos z was do rozliczenia zakupu .Oświadczenie o całkowitej zapłacie od sprzedawcy:?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja też bylem dziś z ciekawości w BP i powiedzieli mi że sie wyrobią z decyzjami do 15 marca tylko jak oni chca to zrobić jak niema listy tego niewiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

freetaxi jeżeli mam w BP powiększenie powierzchni gospodarstwa o np. 2ha to oznacza muszę kupić czy mogę wydzierżawić?

Jeżeli dzierżawa (rozumiem, że notarialna) to na jaki czas? 10 czy 11 lat?

Nabór MR 2014 kasa na koncie czerwiec 2015.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

możesz wydzierżawić - 10 lat z datą pewną, czyli potwierdzenie w gminie lub u notariusza w dniu podpisania dzierżawy.

 

ja miałem dzierżawę na 10 lat, zgłoszoną do starostwa do geodezji i po 3 m-cach potwierdziłem ją w gminie. Agencja zakwestionowała 10 lat z datą pewną, bo wg nich było 9 lat i 9 m-cy z datą pewną. musiałem robić aneks do umowy dzierżawy na kilka m-cy, tak aby w dacie pewnej zawarło się pełne 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekp24    0

70% to ma być ogólnej powierzchni na siebie czy 70% tej średniej krajowej/ wojewódzkiej trzeba mieć na siebie a reszta mogą być dzierzawy?

Edytowano przez tomekp24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marbej2202    0

Niech właściciel wypowie Ci umowę dzierżawy i zamień potem ten areał na inne działki. 

 

A jest możliwość żebym w ogóle usunął te działki z dzierżawy, bez zamiany na inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Czy ubezpieczenie osoby w krus bedzie jakos przeszkadzac z mr 2014¿

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podpowie ktos pomimo tego ze na pewno sie to juz przewijalo na forum jak nalezy rozumiec ten zapis o 70% własnosci

 

czy to 70% ma sie do sredniej wojewodztwa lub krajowej?(czyli od sredniej krajowej 7,34ha)

czy  70% to min. udział własnosci w gospodarstwie?

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020
(PROW 2014–2020) z 12 grudnia 2014 to rozporzadzenie aktualne?

 

a z niego wyrwane odnosnie premii dla mlodych rolnikow:

 

Gospodarstwo wskazane w biznesplanie:
- ma powierzchnię użytków rolnych równą co najmniej średniej krajowej, a w przypadku gospodarstw położonych w województwie o średniej niższej niż krajowa – równą co najmniej średniej wojewódzkiej, oraz nie większą niż 300 ha;

- przynajmniej 70% minimalnej wielkości, o której mowa w punkcie powyżej (część podstawowa gospodarstwa), stanowi przedmiot własności beneficjenta, użytkowania wieczystego lub dzierżawy z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub JST;

 

obowiazuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

mam pytanie. Czy jeżeli działki których nie deklarowałem w biznesplanie zostaną na mnie przepisane to mogę je powiedzmy za rok sprzedać? Chodzi o nabór z nowego MR. Bo SO miałem liczone z innych działek. A ta ziemia miała być sprzedana ale kupiec na razie nie chce bo kredytu nie dostał. A dzierżawa na 10 lat nie wchodzi w grę bo jestem spadkobiercą i teść na emeryturę by nie mógł przejść i dzierżawa nie wchodzi w grę. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

możesz wydzierżawić - 10 lat z datą pewną, czyli potwierdzenie w gminie lub u notariusza w dniu podpisania dzierżawy.

 

ja miałem dzierżawę na 10 lat, zgłoszoną do starostwa do geodezji i po 3 m-cach potwierdziłem ją w gminie. Agencja zakwestionowała 10 lat z datą pewną, bo wg nich było 9 lat i 9 m-cy z datą pewną. musiałem robić aneks do umowy dzierżawy na kilka m-cy, tak aby w dacie pewnej zawarło się pełne 10 lat.

jak masz wpisane 10 lat na umowie to co ich to obchodzi teraz z naboru 2015 ma być minimum 7 lat według jednego z kierowników BP i co agencja ma do tego kiedy ci ktoś podbije pieczątke zgodności kto powiedział ze dziś nie moge sobie wpisać date a jutro dopiero podbije 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Byłem wczoraj wBP i pani powiedziała że nic nie wiadomo kiedy będą decyzje bo jak dzwoniła do centrali to jej powiedzieli że czekają na nowelizację ustawy. Ale że niby jest przyklepanę że wszyscy dostaną. Czyli ze wszystko już ogarnięte tylko po nowelizacji wysyłać decyzje. Słyszał ktoś coś podobnego u siebie w BP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Żadna nowość. Temat zmiany rozporządzenia przewija się już dobrych kilka tygodni na forum. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ma ktoś pod ręką zasady doboru maszyn prow7-13 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104

A coś już wiadomo czy będzie można połączyć MR i MRG ? Czy jeszcze trzeba poczekać?


Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj