Polecane posty

dragonek80    1

 może inaczej, 12 czy 15 punktów nawet jak by zostało jako te minimum czy będzie możliwość zrezygnowania z niektórych inwestycji ? czy to co wpisane już w biznes plan trzeba będzie zakupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie można zejść poniżej wymaganego minimum. O ile oczywiście Kierownik BP wyrazi zgodę na zmianę założeń biznesplanu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najlepiej do momentu otrzymania decyzji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Freetaxi proszę o pomoc. Zmarł mi ojciec z którym miałem umowę dzierżawy teraz grunty przeszły na mamę. Czy mam napisać nowa umowę z mamą czy aneks do starej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teraz wypadałoby pozałatwiać sprawy spadkowe. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Czy premie z młodego rolnika można przeznaczyć na zakup ziemi?

 

Oczywiście, że można, choć może to być obwarowane pewnymi zastrzeżeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarasm    0

Dzięki za odpowiedz. Po przeczytaniu rozporządzenia tez tak mi się wydawało, lecz dzisiaj w jednym z oddziałów odr doradca powiedział że premii nie można przeznaczyć na zakup ziemi, a ja nigdzie nie mogłem znaleźć informacji potwierdzającej tej tezy. A jakie mogą być zastrzeżenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Użytki rolne można kupić. Leśnych już niestety nie rozliczysz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

na zakup ziemi badz maszyn mamy 3 lata tak? a i czy jak dostaniemy decyzje to bedzie mozna przeznaczyc na ziemie lub na maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Zależy co masz w biznesplanie. Mamy 3 lata na rozliczenie się a więc i na zakup. W ciągu 3 lat mamy podnieść WEG o 10% i utrzymywać do końca 5 roku.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak robić zmiany, żeby punktowo nie zlecieć poniżej wymaganych punktów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Sprawy spadkowe uregulowane, wszystko na mamę przeszło wiec co dalej począć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Spisać umowę dzierżawy z mamą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

@freetaxi skoro piszesz że nie ma rozporządzenia ani nawet projektu o tych zmianach (głównie chodzi o zmianę terminu rozpatrywania) to myślisz że wyrobią się z tymi rozporządzeniami do połowy marca? Bo z tego co kojarzę to z obecnych przepisów wynika że Agencja ma czas do połowy marca tak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Z data od śmierci ojca do 10lat od dnia potwierdzenia u notariusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes11    0

Stuknięty sąsiad podał mnie o zasiedzenie nieruchomości 11 arów  jeśli nawet by wygrał a ja bym kupił działkę 18 arów było by ok czy agencja miała by zastrzeżenia, to mój ostatni rok MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Moja opinia nie ma tu nic do rzeczy. W tej chwili trzeba się trzymać terminu wynikającego z rozporządzenia, czyli wydanie decyzji w ciągu 180 dni od zakończenia naboru. O zmianie rozporządzenia wszyscy mówią ale nikt na dobrą sprawę go nie czytał. Z moich informacji wynika, że zmiany będą związane ze zgodą dla kierujących, obniżeniem punktacji do minimum 12 pkt oraz ewentualnym wydłużeniem terminu dla kierujących do 240 dni na wydanie decyzji. Pewnie blokują się tym, że zgoda na papierze z KE może nie dojść na czas a w sierpniu zgodzili się na złożenie wniosku przez kierujących. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do kaczora stym to decyzja będzię za 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

No właśnie tak myślałem że teraz trzymamy się tych 180 dni i chciałem się tylko upewnić. A i jeszcze jedno pytanie, faktura na maszyny zakupionych z MR nie może być wystawiona z datą wcześniejszą niż data wpływu premii na konto tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W PROW 2007-2013 odnośnie młodego rolnika był zapis, że mogłeś rozliczyć inwestycje, które zrealizowałeś już w momencie złożenia wniosku o przyznanie pomocy. W przypadku nowej perspektywy finansowej nie kojarzę podobnego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Bo chciałem zamówić jedną maszynę która jest w biznesplanie i właśnie się nad tym zastanawiałem. Najwyżej fakturę wystawi się później :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj