Polecane posty

marasp    7

Dziś dzwoniłem do BP i pan powiedział że podobno mają obniżyć do 12 punktów i wydłużyć okres do 240 dni na rozpatrywanie. Jestem kierującym to na razie nawet mój wniosek nie jest rozpatrzony bo czekają na rozporządzenie.

 

to 240 dni będzie dotyczyć tylko kierujących czy obejmie także urządzających? ponad 3tys wniosków i taki bajzel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

U mnie tydzień temu było wezwanie na poprawki coś tam z działkami i ofertę cenową ciągnika chcieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABOR    1

byłem dziś w agencji popytać Płock już dawno ogarniety nie robili problemów mówili że decyzje muszą wydać w marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no i odpowiedzi ciekawa zmina ma być do 12 i termin do 240 dni ale nie do konica wiadmo to jeszcze a lista może sie pojawić kiedy jej sie zechce bo to niema wpływu na realizacje biznes planu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21
Napisano (edytowany)

lista chyba powinna być przed nowym naborem który ma być w marcu, żeby było wiadomo czy składać czy nie składać drugi raz wniosek

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Właśnie dzwonił do mnie prowadzący mój wniosek z jednym zapytaniem. Wspomniał mi tylko, że punkty spadły mi na 14.5...

Ale z jakiego powodu spadły punkty? Są one jasno określone co za co i tak bez powodu to one nie znikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Ale nigdzie nie twierdziłem kolego, że nie znam przyczyny spadku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Mam pytanie czy jeżeli na młodego rolnika chciałbym zakupić jałowice hodowlane to muszę mleko oddawać na siebie, posiadać zbiornik dojarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia94    9

http://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/uwaga-mlodzi-rolnicy/?utm_source=Facebook

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpop721    12
Napisano (edytowany)

Tak musisz. Musisz sobie zrobić badania dopuszczające Cię do doju krów (w gospodarstwie muszą mieć dwie osoby) musisz mieć certyfikat na oddawanie surowego mleka przegląd na dojarke i nie obędzie się to bez kontroli z powiatowego bynajmniej u mnie tak było

Edytowano przez rafalpop721

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Pierwsze słyszę że dwie osoby muszą mieć... Ciekawa teoria jeśli jestem sam to mam sobie wirtualnego przyjaciela znaleźć do dojenia? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

U mnie do dojenia jedna wystarczyła. Troche latania było - sanepid, weterynatria itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert456    1

Witam..!, mam pytanie do was panowie, chciałbym skorzystać z tegorocznego naboru na MR, z tym że rodzice maja zobowiązania z Modernizacją ( jeszcze 2 lata), pani która prowadziła ich wniosek mówiła iż mógłbym skorzystac z tego naboru ale musiałbym przejąć gospodarstwo i zobowiązania w całości,( pow 17 ha), czy jest to możliwe i czy w takim przypadku( przejęcia całości gosp) nie trzeba pisać pisma do agencji z prośbą o przeniesienie zob.??, całość gosp. czylii??, musiałbym przerejestrowac maszyny , przepisać budynki krowy itd??, a co z rodzicami??, nie bd mieli już nic na siebie,  bd w zarejestrowani w Krusie jako Domownicy.?? :) ..z Góry dzięki za odp..!

 

Edytowano przez norbert456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Cześć. W BP mam wpisane 4 szkolenia, za każde 0,5pkt. Czy mogę odbyć szkolenie juć teraz żeby się liczyło (nadarzyła się okazja), czy dopiero po decyzji?

 

Dzisiaj zadzwoniłem w tej samej sprawie do Agencji w Wrocławiu , pani stwierdziła , że będzie liczyło się to szkolenie . Stwierdziła , że w rozporządzeniu nie ma nic na ten temat ,aby nie było można robić szkoleń przed listą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja już dziś zamówiłem silosy i w d*pie mam tą premie będzie się ciągneło jak zawsze latami, nie ma na to czasu


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Czy do MR Stary Nabór maszyny są dobierane jak w modernizacji np. na 15h nie mogę kupić ciągnika 200km?

Robiłem zmianę do BP chciałem kupić pług obrotowy 4-skibowy, wysłałem zmianę wraz z uzasadnieniem, dzisiaj dzwoniła do mnie Pani prowadząca mój wniosek żebym zmienił pług na 3+ bo mam za małe gospodarstwo na 4, okazałem zdziwienie i przytaknąłem ponieważ nie chciałem się kłócić nie będąc do końca pewien, dodatkowo prowadziłem samochód bo dość długiej trasie.

Nie wiem czy dzwonić jutro do niej i przekonać ją ze 4 jest mi potrzebna czy wysłać poprawiony BP i kupić 3+1 i na FV wpisać 3+ tym bardziej że aktualnie będę ciągał 3, ale tak na przyszłość chce kupić 3+1 ^^

Na opryskiwacz 2500l też marudziła czy jest mi aż taki duży potrzebny, ale do najdalszej działki mam 20km więc dała się przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kręcic i bujac to możesz ;)
opryskiwacz 600l najwyzej dostaniesz, pług 3 skibowy i ciągnik 80km


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dlaczego nikt nie wpad na pomysł zeby teewizja sie tym zajeła dlaczego lista z mgr juz jest a z mr niema 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

A domownik to w pełnym zakresie ze składkami emerytalno-rentowymi da radę?

tak, w pełnym zakresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Stary masz 15 ha i 20 km do najdalszej działki? W ilu kawałkach masz pola?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak ma te 15 ha w 50 działkach to jest lepszy odemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja mam 15 ha w 2 kawałkach na 14 działkach.

Jak myślicie czy przejdzie np opryskiwacz taki mały albo rozsiewacz nawozów z jakimś sterowaniem GPS lub sterowaniem komputerem? Zawsze to jakas innowacja.

Proszę sobie darować odp w stylu po Ci taki zaawansowany sprzęt. Pytam z ciekawości ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na 15 ha idzie rozsiewacz 1200kg i sterowanie komputerowe siew graniczny to masz dobrze jak 2 kawałki z 15 ha

ja mam 15 ha w 20 kawałkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej333    12

na 15 ha idzie rozsiewacz 1200kg i sterowanie komputerowe siew graniczny to masz dobrze jak 2 kawałki z 15 ha

ja mam 15 ha w 20 kawałkach

Mi wyliczyli na 18 ha maksymalnie 700kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj