Polecane posty

waldii1    122

Czy ktoś ma jakieś dobre informacje albo wujka w rządzie:-) kiedy coś się ruszy, wiosna co raz bliżej i pasowałoby poczynić jakieś inwestycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszgg    6

Ile agencja ma czasu na zatwierdzenie zmian w biznesplanie??? - nabór 2014.

Ja czekam już od 13 listopada i na razie nic :(

dodam że wysyłałem do Poznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453
Napisano (edytowany)

Ja byłem dziś, w BP musiałem zrezygnować, z rozsiewacza by przeszedł opryskiwacz taki jaki chciałem. Na poniedziałek zmiany, w biznesplanie i uzasadnienie. Dobrze tylko, że facet prowadzący mój wniosek, jest całkiem spoko.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2
Napisano (edytowany)

http://www.agrofoto.pl/finanse/w-arimr-wymiana-na-szczeblu-powiatowym,62424.html
nowi kierownicy biur powiatowych arimr, to na pewno przyspieszy procedury :P
ostatki,a tu zielone kończynki na bezrobocie idą przez pisiorów :D

 

Edytowano przez zetor521189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

orientuje się ktoś ile czasu moge byc na zwolnieniu lekarskim będąc młodym rolnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Kiedy mija okres 5 lat w przypadku młodego rolnika ,bo chcę sprzedać jedną z maszyn czy to jest moment w którym wpłyneła kasa na konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

5 lat to chyba od wypłaty 1 transzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Przy zakupie nowej maszyny wystarczy Faktura i pisemne oswiadczenie ze zapłacono gotówka?? 


Przy zakupie nowej maszyny wystarczy Faktura i pisemne oswiadczenie ze zapłacono gotówka?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Adnotacja na FV. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

to znaczy?/ b teraz kupuje  opryskiwacz Biardzkiego i koles powiedził ze napisze mi pismo ze opryskiwacz jest nowy kto kupil i nr fv

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To znaczy, że musisz mieć fakturę lub dokument o równorzędnej wartości dowodowej potwierdzający zakup z naniesioną adnotacją sprzedającego: „zapłacono gotówką”.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, po przeczytaniu rozporządzeń mam pewne wątpliwości. Czy da się połączyć w przyszłych naborach MR i MGR? Wiadomo niby 1 wniosek w roku, ale to chyba dotyczy różnych programów? Czysto hipotetycznie, czy da się przepisać ziemię na młodego (staję się osobą urządzającą) następnie składamy wniosek o MR. Po tym przejmujemy na własność resztę hektarów, które założyliśmy w BP, budynki i zwierzęta, rejestrujemy siedzibę, ewidencję producenta, zgłaszamy się do KRUSU itd, sprzedajemy świnie za 5 tys. i następnie składamy wniosek o MGR.... Teoretycznie jest to możliwe do ogarnięcia, ale czy da się tak? Ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Witam, po przeczytaniu rozporządzeń mam pewne wątpliwości. Czy da się połączyć w przyszłych naborach MR i MGR? Wiadomo niby 1 wniosek w roku, ale to chyba dotyczy różnych programów? Czysto hipotetycznie, czy da się przepisać ziemię na młodego (staję się osobą urządzającą) następnie składamy wniosek o MR. Po tym przejmujemy na własność resztę hektarów, które założyliśmy w BP, budynki i zwierzęta, rejestrujemy siedzibę, ewidencję producenta, zgłaszamy się do KRUSU itd, sprzedajemy świnie za 5 tys. i następnie składamy wniosek o MGR.... Teoretycznie jest to możliwe do ogarnięcia, ale czy da się tak? Ktoś coś wie?

 

Nie można łączyć młodego rolnika z PROWem tyczy się to naborów obecnych i poprzednich(chodzi o to ze kto brał młodego nawet 2 lata wstecz i liczył na połączenie nie ma możliwości)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5
Napisano (edytowany)

Agencja po rozpatrzeniu mojego wniosku prawdopodobnie zabierze mi 3pkt i zostanie mi 14,5 ktoś wie czy obniżą punktacje do12,5 ?

Czy można sobie jakoś 0,5pkt  jeszcze dodać?

Edytowano przez Kelton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABOR    1

o ile wiem punktów już nie można dodać ja kupiłem ziemię i teź mi nie dodali ale e su policzyli i plan zasiewowy musiałem zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Punkty już w górę nie pójdą.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i właśnie dlatego chcą żeby było od 12 bo ponoć duża liczba ludzi jest w kraju co ma problem z tymi 15 punkatmi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kelton z powodu czego zabiorą Ci te 3 pkt? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11

s czy można dodać 3 punkty za całość gospodarstwa s odjąć np za inwestycje klimatyczne? taka roszada punktami ale suma punktów się nie zmieni... ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 Nie kolego. Takie zmiany mogłeś sobie robić do 6 października. Teraz już za późno. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

Czy jeśli we wrześniu składałem na młodego rolnika to czy w marcu będę mógł składać na modernizację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak jesteś kolego kierującym gospodarstwem i spełniasz inne warunki to możesz składać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek35    0

W MR z poprzedniego naboru, mając gospodarstwo 15 ha. uprawa rzepak, pszenica. W BP podałem zakup maszyn (pług, agregat, itp.). Chciałbym jednak kupić nowy ciągnik o mocy 107 km. Jak argumentować zakup ciągnika o takiej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

107 KM to trochę za dużo kolego...


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj