Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Jeszcze mają czas o oferty się upomnieć. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

Po czym wnosisz że jeszcze pól miesiąca? A teraz coś kupować to i tak słabo bo euro drogie i zamias wydać np 75tys to wydamy 80. Mówię tu o sprzęcie zagramanicznym:-)

 

A no po tym, że zakładając, iż wszystkie wnioski są już po poprawkach, choć tego nie wiem do końca, to tydzień na podsumowanie w BP, a drugi tydzień na sporządzenie listy, to jest optymistyczny wariant,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie kolego. Wszystkie wnioski nie są jeszcze po poprawkach. Ja mam jeszcze kilka gdzie nic się nie dzieje. W dalszym ciągu osoby prowadzące czekają na raport z kontroli. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

U mnie tez nikt nie upomina się o oferty. Wcześniej w październku/listopadzie miałem mała poprawkę odnośnie umowy dzierżawy. BP Biała Podlaska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

A ja musialem dzisiaj doniesc dane że będę wypożyczał ciągnik od swojego Tata, i inne maszyny, i powiedzieli żebym czekał już na decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oradek    1

Byłem dzisiaj w ARiMR u gościa co rozpatruje wnioski na Młodego Rolnika i powiedział, że jutro miała być lista rankingowa ale kilkadziesiąt wniosków w skali kraju czeka na decyzję. Konkretnie te wnioski w których "Młodzi" mieli już ziemię jako współwłasność, własność itp., a nie byli kierującymi gospodarstwem...

Niby wszystko logiczne... Jest kierującym czy też nie, ale Agencja zawsze coś... Podobno góra ma wydać jakieś decyzje, rozporządzenia... 

 

freetaxi - Czy mogę już przepisywać na siebie gospodarstwo czekając na listę rankingową?? I czy przejmując zobowiązania mamy (obecnej właścicielki gospodarstwa) z poprzedniej "Modernizacji" nie zamknę sobie drzwi do nowej modernizacji 2014-20? -w Agencji powiatowej kazali wstrzymać się z decyzjami, a i sami nie wiedzieli co do końca powiedzieć...

 

Edytowano przez oradek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja bym najpierw zabrał się za przejęcie zobowiązań. A to może potrwać. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oradek    1

freetaxi - Podanie  o przejęcie zobowiązań złożyłem i czekam na odpowiedź;)

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

a ja mam trochę inne pytanie odnośnie tych ofert trzeba jeździe do producetow maszyn i od nich je brać czy można chociażby z olx ofertę wydrukować (chociaż nie wiem czy to jest możliwe )
orarek jakie zobowiązania musisz przejąć ?

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6140r    2

dostałem młodego z naboru 14r. kasa już wykorzystana na maszyny. mam bydło i trzode, mogę zrezygnować z hodowli ? chociaż po części - trzoda chlewana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

John6140r podanie pisz i zmianę do wniosku rób. Oradek dawno składałeś podanie o przejęcie zobowiązań?

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak musisz robić, żeby Ci ESU nie poleciało poniżej wymaganego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1887    0

Witam ja miałem biznesplan na maszyny z naboru 2015 i miałem tylko telefon bym podał jakie modle maszyn bede kupowal i oni mieli sobie sprawdzic ceny. A kontroli na miejscu tez zadnej nie mialem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Konsekwencji nie będzie. Dyrektor OR powinien udzielić Ci zgody. Pilnuj tylko ESU.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

No i znowu agencja pokazała brak kompetencji, wczoraj wszystkie poprawki naniesione a dziś telefon żeby jeszcze jedną ofertę konkurencyjną donieść, która ani wcześniej ani wczoraj nie była potrzebna- już gościa opieprzyłem...
Z tych nerwów to im zaniosę na 200 tys zamiast na około 75 tys i sie może w końcu odwalą

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzymają się twardo zapisu z rozporządzenia o "zgodności szacunkowych wartości planowanych inwestycji w środki trwałe z cenami rynkowymi".


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

jak czytam te wszystkie problemy i widzę ile trzeba nerwów stracić coraz bardziej wątpię czy warto . to nie powinno się nazywać ułatwienie startu młodym rolnikom tylko utrudnianie. a miało być łatwiej lepiej szybciej a wyszło jak zwykle


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To pierwszy nabór z nowego PROW. Druga sprawa to, że pierwszy raz wnioski przyjmują Biura Powiatowe. Tam dla nich to nowość. Też się uczą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Najwidoczniej, ale swoją drogą to i tak zachodzę do drugiej firmy która mi napisze ofertę na ile powiem (jestem ich klientem) więc to wszystko to i tak pic na wodę a i tak ceny ostateczne będą niższe i będzie dobierać się coś "w cenie", to jest jedna wielka parodia której celem jest wypicie kolejnej kawy u dealera i zaniesienie kolejnego nic nie wartego papierka do agencji. Żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Niestety ponownie pytanie. Czy dzierżawa czyni juz urządzającym czy trzeba mieć na własność 1 ha?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Musisz mieć tytuł prawny. Może to być dzierżawa. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj