Polecane posty

freetaxi    947

Robiłem dzisiaj kilka ostatecznych korekt w różnych BP w kraju i wszędzie słyszałem to samo dla potwierdzenia więc coś jest na rzeczy. Ewentualne zmiany będą dotyczyć także naboru z 2015. Co do punktów za przekazanie gospodarstwa w całości nie wiem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

A fakturka będzie na te maszyny? Minimum na 70 000 PLN?

Z fakturą nie wiem jak to by było ,chodzi mi o to że np w biznes planie miałbym maszyny za 70 tyś tyle że kupił bym je z finansowaniem fabrycznym na 5 lat i maszyny które były w biznesplanie były by kupione tyle że płacił bym za nie ratami przez 5 lat . Jak myślisz było by to możliwe ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie FV dostaniesz więc nie będzie problemu. Dopytaj u handlowca o szczegóły. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Wyjaśni ktoś?


Właśnie czytam umowę ojca z MGR 2007-2013. Chciałem zobaczyć jak to jest z tymi zobowiązaniami i tam jest takie coś: "w trakcie realizacji operacji oraz przez okres 5 lat liczony od dnia przyznania pomocy Beneficjent zobowiązuje się do..."
Czy to znaczy że zobowiązania liczy się od dnia przyznania pomocy? Gdzieś była mowa że od wypłaty pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt585    0

a jak jest z tym krusem ze przez rok trzeba byc na krusie ? musze byc przez rok ubezpieczony jako główny czyli składki na siebie czy liczyłoby sie to ze rodzice teraz sa na krusie a ja jestem przy nich ? bo gdybym musiał byc 1 rok jako główny ubezpieczony w krus to by oznaczało że rok trzeba siedziec w domu (bo tk planowałem że teraz po zakonczeniu szkoły pójde od razu do roboty )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Musisz być ubezpieczony jako rolnik z mocy ustawy przez rok od wypłaty I raty premii. Ubezpieczenie jako domownik odpada. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt585    0

i jeszcze czy ojciec moze mi w tej chwili przepisac gospodarstwo a ja zebym złożył wniosek w marcu na młodego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Pewnie FV dostaniesz więc nie będzie problemu. Dopytaj u handlowca o szczegóły. 

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dajmy ARiMR czas maksymalnie do września a potem jeszcze 9 miesięcy na Twoje ruchy :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt585    0

matko boska , pierdziele takie interesy to by wyszło że jakbym za 2 lata od teraz do roboty poszedł to by było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

ARiMR ma ustawowo 180 dni na wydanie decyzji a Ty od jej odebrania masz 9 miesięcy na złożenie wniosku o płatność I raty pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Witam mam zamiar startować na młodego rolnika 2016 nabór i tu moje pytanie  licze ESU z wniosku 2015 czy z tego będzie w 2016 roku z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do WEG liczysz uprawy w plonie głównym z 2016 roku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Trochę zgłupiałem czytając ostatnie posty. Proszę o rozjaśnienie. Ja to rozumiem tak:

Nabór do 16 IX 2015 więc decyzję powinienem dostać do ręki najpóźniej 16 marca 2016. Na drugi dzień ubezpieczam się w krusie i składam wniosek o płatność i najpóźniej 16 czerwiec 2016 kasa na koncie.

Dobrze myślę?

A i czy muszę ubezpieczać się w krus w momencie składania wniosku o płatność czy wystarczy w dniu otrzymania kasy? Bo jeżeli nie to obowiązkowo na KRUSie będę musiał być roki i kilka miesięcy a ustawa mówi o roku od otrzymania kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego to, że Kierownik ARiMR wydaje decyzję w ciągu 180 dni od momentu zakończenia naboru nie oznacza, że masz ją w domu tego samego dnia. Słowo "wydaje" robi różnicę :) 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Do WEG liczysz uprawy w plonie głównym z 2016 roku. 

 

czyli z tego wniosku co będzie składany w tym roku na dopłaty?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Mam pytanie skąd bierzecie takie informacje o tych 12pkt? Bo ja szukałem jakiegoś projektu i nic nie znalazłem. A słyszałem w agrobiznesie że układane są już listy i niebawem się ukażą. To nie wiem czy minister nic nie wie o nowelizacji czy jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie znajdziesz takich informacji póki co. Projektu też nie ma na legislacji. A Minister dowie się jak będzie podpisywał :)

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ale informacje o układaniu list są autentyczne, więc pewnie ukażą się listy a później będą jakieś zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tego nie wiem. Tak jak napisałem wcześniej, listy można aktualizować więc problemu nie będzie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

freetaxi prosze o pomoc chodzi mi o wniosek na MR z 2014 r wartosc poczatkowa ESY gosciu z odr policzyl mi z zasiewów 2014/2015 a czy nie po winien z 2013/2014?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj