Polecane posty

freetaxi    947

Skąd żeś te rewelacje wziął i rozwiń temat roku kalendarzowego.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalsport    3

Ja skladalem na mr 2015 i na mgr tez skladalem juz i narazie cisza
Mogilnik ja tez dostarczylem kosztorys nie maja zadnych wymogow i moglem go sam sobie zrobic miej wiecej policzylem i im dostarczylem i babka mowila ze dobry wiec gitara

Edytowano przez rafalsport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

miałem się ruszyc do arimr to i byłem i stąd info. jeden wniosek na rok


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A nie odnosi się to do jednego wniosku w ramach jednego poddziałania? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 pytanie troszke poza tematem  jak na razie były nabory na mleko prosięta i bydło mięsne. wiadomo  kiedy będą nabory na mgr chodzi mi o sprzęty szukałem rozporządzeń też nic nie znalazłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozporządzenie jest już dawno kolego. Znajdziesz go na stronie ARiMR. A co do terminu w z doniesień medialnych wynika, że ma być podobno w marcu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

pytanie mlody we wrzesniu i teraz 365 dni wniosek od wniosku, tak mi powiedzieli, MGR ma byc niby w marcu i 4 kwartał 2016 też na to samo nabory mają byc niby


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

ja składałem na MR 2015, dziś się dowiedziałem że mam lekko ponad 19pkt, Pan w agencji powiedział że lista może się ukazać jeszcze końcem stycznia, rozmawiałem też dziś z moim doradcą i nic on nie wspomniał że nie będę mógł skorzystać z MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nawet na stronie ARiMR w pytaniach i odpowiedziach jest o tym roku. 

 

30.    Proszę o określenie pojęcia "w jednym roku".
W odniesieniu do składania „jednego wniosku w roku” należy posługiwać się pojęciem roku kalendarzowego.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No tak jakoś się przyjęło na forum. Żeby łatwiej się pisało :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Popatrz kolego w temat na forum dotyczący MGR. Tutaj piszemy o premii dla młodych rolników :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Dostarczyć do agencji .

 

To dziwne bo ja dostarczałem oferty tylko do pani która prowadzi mój wniosek. Do agencji nic nie dostarczałem, chyba że później się odezwą i trzeba będzie coś donieść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

W piątek telefon z agencji... poprawki krótko mówiąc. Dziś wizyta u nich... Przyczepili się wszystkich inwestycji. Począwszy od schładzalnika (który już stoi u mnie od prawie roku bez faktury oczywiście) że... Za mały a powinien być chociaż 100 litrów większy, że agregat uprawowy nie jest na jednej ofercie z siewnikiem poplonów (razem nie dostałem ale powiedziano że da się pokombinować), że siewnik nawozowy przysługuje mi 650 l a chciałem 850 l, no i skończywszy na dojarce gdzie stwierdzono że o jeden aparat za dużo czyli tylko 3 powinno być, a gdy pojechałem do firmy to właściciel powiedział że przy tej ilości krów to tylko zastanawiać się 4 czy 6 aparatów i że kompletny idiotyzm ale jak chcą to im napisze :) ostatecznie wywaliłem z inwestycji siewnik nawozowy (wysiew graniczny) i agregat uprawowy (z siewnikiem poplonów), przy schładzalniku zaniżyłem wydajność krów i zlikwidowałem sezonowość produkcji ustalając na poziomie 1.2, przy dojarce... na większym wypasie napisano mi wedle życzenia agencji 3 aparaty ale oferta zawyżona więc dorzucą mi czwarty aparat wrzucając w resztę kosztów. Niestety takie zasady ustalono, że jest to tylko zachętą do krętactw a 90% dealerów i tak wykombinuje coś żeby przeszło i klient był zadowolony bo zadowolony klient powraca z czasem.

Tak. Swoją drogą pierwszy raz spotkałem się z tym żeby powiedziano mi że coś chcę zbyt małe a przysługuje mi więcej i będzie problem to wytłumaczyć- istna parodia

Edytowano przez daremw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

U Ciebie w tym Wysokim to masakra jakaś. Nie da się nic argumentować. Trzymają się twardo zasad doboru maszyn :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

Ja również dziś bylem w agencji w sprawie Młodego Rolnika 2015, rozmawiałem z kierownikiem i powiedział mi ze w środę jadą na szkolenie w sprawie sprawdzania wniosków bo jeszcze jest wiele wątpliwości, i że generalnie do końca stycznia muszą sprawdzić, wyniki będą w lutym i to raczej pod koniec miesiąca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek145    0

Na stronie Farmera pojawiła się informacja o 2 naborze z prow2014-2020 MR który odbędzie się pod koniec Marca. I tu chciałbym się dowiedzieć, czy rokiem bazowym nowego naboru będzie rok 2016 i zasiewy z niego? Bo chciałem składać na pierwszy nabór lecz miałem niską wartość ekonomiczną gospodarstwa, zabrakło 200ojro. Już jesienią ułożyłem sobie płodozmian tak, aby wyszło te 13 tys. Przejdzie to czy nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam,

Muszę przekonać pisemnie Panie z ARiMR co do zasadności kupna brony talerzowej o szerokości 4,5 m. Pani powiedziała mi, że według wytycznych taka szerokość przysługuje na co najmniej 90 Ha.

 

Może napisać o ewentualnych usługach; chęci posiadania brony ciąganej z uwagi na dużą masę; powiększenie gospodarstwa w najbliższej przyszłości; stosunek spalanego paliwa do powierzchni;

Ma ktoś jakiś pomysł ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bieniek145 rokiem bazowym będzie 2016. W biznesplanie podasz uprawy w plonie głównym. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A u mnie cisza od 4 października jak składałem zmiany do wniosku co do ceny maszyny i szkoleń. A mam wpisany rozsiewacz nawozów o pojemności 1200l+800l nadstawy z siewem granicznym i wydatkiem w zależności od prędkości jazdy. Wtedy też chcieli ofertę na ten rozsiewacz. A jak by u mnie pilnowali doboru maszyn to mógłbym kupić 1 tarczowy o jakiejś śmiesznej pojemności. Mam nadzieje ze się nie przyczepią bo wtedy bym nie przekroczył 15pkt.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Z tego co tu piszecie wynika że jeszcze nie wszystkie wnioski zostały rozpatrzone, a niby do 15 stycznia już mieli wysyłać wyżej gotowe listy rankingowe. Lista miała być niby koniec stycznia ale w takiej sytuacji wydaje się to mało prawdopodobne... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj