Polecane posty

mickas092    499

No mniej więcej tak u mnie by sprawa wyglądała swojego nieco ponad 10 i około 4 dzierżawy. Spotkałem się jednak w biurze powiatowym ze stwierdzeniem ze jeśli osoba wydzierżawiająca mi ziemie( te 4 ha przyjmijmy)  coś sobie zostawi to nie dostanę ptk za przekazanie gospodarstwa w całości mimo że w całości je przejmę od rodziców gospodarstwo. Dla mnie jest to absurdalne a rozporządzenie nic na temat dzierżaw nie mówi - jest tylko że mogą być od osób fizycznych. 

@Freetaxi czy któryś z Twoich klientów miał podobny przypadek i problemy jakieś z tym związane ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

U mnie wręcz przeciwnie jest. Jak pisałem wnioski to nie brałem w ogóle u niektórych punktów za przejęcie w całości bo było przejęte jedno w całości a drugie na przykład częściowo. A potem okazało się, że jednak pkt będą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

O przejęciu częściowym mówisz w przypadku dzierżawyczęści gospodarstwa czy darowizny? np od ciotki czy kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma znaczenia forma przejęcia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawePyko    1

We wniosku opisaliśmy ze przejme wszystkie grunty od ojca darowizna właśnie po to żeby dostać punkty za to. Wolałbym jednak żeby ojcu z albo matce został chociaż hektar by wykorzystać go do naboru np przy działalności gospodarczej, w tym wypadku też były by punkty za przejęcie gospodarstwa w całości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Według mnie nie będzie wtedy punktów za przekazanie w całości. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawePyko    1

Też właśnie myslimy, nie wiem czy to tylko moje zdanie, ale w obecnym prow tak skonstruowane są te wymagania ze ciężko jest połączyć kilka programów na jedno gospodarstwo, zwłaszcza modernizacje i MR z dotacją na działalność pozarolniczą, korzystanie z jednego programu praktycznie zamyka praktycznie drogę do innych. No chyba ze coś zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Realne jest połączenie kilku programów ale niestety brakuje jednego rozporządzenia, żeby stwierdzić to dokładniej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale kto zabroni barac MR i potem MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nikt. Jeśli będziesz spełniał warunki to możesz składać wniosek w MGR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawePyko    1

MR z mgr można połączyć tylko gorzej z dotacją na przedsiębiorczość, akurat prowadzimy firmę i chcielibyśmy ją otworzyć znowu na moją żonę np i skorzystać z jakiejś dotacji, ale widzę że ciężko będzie. Do tej pory nie korzystaliśmy z żadnego prow jedynie z sapardu 12 lat temu ale to było na nie duża pule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a po jakiego chcesz to zgłaszać jak masz swoje to ci wystarczy do ubezpieczenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

słyszałem że teraz po zmianie systemu krus będzie miał wgląd do arimr także w krusie lepiej dzierżawy zgłosić i opłacić składki zdrowotne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co arimr ma do krus jak ci to udowodnia czy masz dzierzawe czy nie jak dopłate mozesz brać nawet bez umowy i nic im do tego a a gmina miedzy krusem to 2 światy a dopłate do paliwa mozesz brac tylko napisz umowe na kolanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

witam chciałbym się dowiedzieć jak złożyłem wniosek na MR w 2015r i mam 6ha w dzierżawie notarialnej a kolejne 16ha zdeklarowane na własność to czy moge składać wniosek na MG w 2016r

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda    14

Po długiej przerwie coś się ruszyło :) przyszedł list z agencji w sprawie poprawek tak że jej jakaś nadzieja.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

MR 2015, mam wpisane w biznesplanie 3 maszyny za 100tys w zakresie ochrony środowiska i klimatu, chcą teraz ode mnie oferty handlowe, czy moze na ofercie byc kwota wyższa niż w biznesplanie w sumie ok 115tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może być ale z reguły u mnie pozostawały ceny takie jak w biznesplanie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Pytanie do tych osób co musiały dostarczyć oferty. Czy wy musieliście dostarczać oferty do ARiMR? Czy po porostu te oferty były potrzebne tylko do tego aby wpisać poprawne parametry techniczne maszyny i podać dokładną cenę we wniosku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Pytanie do tych osób co musiały dostarczyć oferty. Czy wy musieliście dostarczać oferty do ARiMR? Czy po porostu te oferty były potrzebne tylko do tego aby wpisać poprawne parametry techniczne maszyny i podać dokładną cenę we wniosku? 

 

Dostarczyć do agencji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogilnik    1

Witam,

 

Mój brat składał wniosek na MR na budowę bukaciarni. Otrzymaliśmy informację o poprawkach oraz dostarczeniu kosztorysu. Pytanie moje dotyczy kosztorysu, czy są jakieś wymogi co do tego dokumentu? Przez kogo musi być on sporządzony? Kosztorys inwestorski zrobią dopiero po projekcie budowlanym, a tego jeszcze nie ma. 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Lista do połowy lutego ma byc, młodzi rolnicy którzy złożyli wniosek w 2015 nie mogą składac wniosku na MGR, wnioski będa odrzucane, powód termin 1 rok kalendarzowy. chory system


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj