Polecane posty

Rangiz    4

fretaxi pytanie mam, dzis juz zdziałałem poprawki wszystko poszło OK, ale mam jedną niewiadomą teraz do uzupelnienia wyksztalcenia trzeba r3 zrobic potem r16 i egzamin.

I

 

A to nie wystarczy sam r3? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Znalazłem dziś pismo informacyjne z Agencji w którym jest punkt dotyczący złożenia ankiety monitorującej.

Mam to zrobić w terminie 01-12-2015 do 31- 01- 2016 

Nie wiem dlaczego nie mogę otworzyć tego linku ze strony Agencji. Jeżeli by ktoś miał pod ręką to to bym poprosił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dzis i w agencji pytalem i w arimr i w powiatowym i w wojewódzkim takze najpierw r3 i r16, było fajnie wczesniej teraz już się pozmieniało, posrane, r3 mam zrobione i moge sobie do wychodka z nim pójśc, jak skladalem wniosek to odrazu mówili nawet nie ma co załanczac


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mam pytanie jak udowodnić wzrost wydajności u krów o 10 %. nie jestem pod kontrolą użytkowości mlecznej ale chyba mogę pokazać ilość mleka sprzedanego w pierwszym roku wg. Faktur z mleczarni a potem faktury z kolejnych lat na których widoczny będzie wzrost.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Witam

Napiszę coś co wielu osobom(zainteresowanym) się nie spodoba. Jak składałem wniosek to przepisy były dla mnie i dla wszystkich jasne, takie same(dopłaty bydło itd. dyskwalifikacja). Swoją drogą to bezsensowne  przepisy, ale..... . Nie siliłem się na punkty rankingowe bo wiedziałem, że jest małe zainteresowanie i nie brałem zobowiązań na potęgę i uznałem, że to wystarczy by uzyskać dotacje. Jak by się okazało, że prowadzący mogą uzyskać premię to jeszcze bym wystrugał 5-6 punktów(koszty). I co teraz na liście mam byćnie na np. 153 miejscu a na 2345 bo zmieniono przepisy w trakcie naboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Witam

Napiszę coś co wielu osobom(zainteresowanym) się nie spodoba. Jak składałem wniosek to przepisy były dla mnie i dla wszystkich jasne, takie same(dopłaty bydło itd. dyskwalifikacja). Swoją drogą to bezsensowne  przepisy, ale..... . Nie siliłem się na punkty rankingowe bo wiedziałem, że jest małe zainteresowanie i nie brałem zobowiązań na potęgę i uznałem, że to wystarczy by uzyskać dotacje. Jak by się okazało, że prowadzący mogą uzyskać premię to jeszcze bym wystrugał 5-6 punktów(koszty). I co teraz na liście mam byćnie na np. 153 miejscu a na 2345 bo zmieniono przepisy w trakcie naboru?

Dokładnie . A ja cały czas się zastanawiam z tym wykształceniem bo freetaxi (tak mi się wydaje )wypowiadał się trochę czasu temu że samo wykształcenie R3 wystarczy a teraz ktoś pisze że zmienili i R3 + R16 trzeba ... Co to jakieś jaja są ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nikt żadnych przepisów nie zmieniał w trakcie naboru. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Nikt żadnych przepisów nie zmieniał w trakcie naboru. 

To pytanie do eksperta czy wystarczy samo R3 ? Czy co urząd to co innego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie chce wam wprowadzac zamentu ale śmiechu warte R3 miałem nie chcieli nawet do wniosku dołączyc bo teraz ma byc r16, ja już sam nie wiem, jak sie wkurze to plune na tą kase, ryjów znowu dostawic, i tak mam już żywotnośc jaką i jeszcze 10 %, trzeba sie budowac bo już bydła nie zmieszcze,
I też robiłem już sporo lat temu R3 zaocznie z myślą niech będzie przyda się bo wtedy to wystarczało, albo to u mnie na tym wyp****u nic nie wiedzą ale i w rozporządzeniu jest czytałem pisze tu o naborze sierpien wrzesien 2015r.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A jakie masz kolego wykształcenie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Troker1979 a jakie ma znaczenie czy będziesz pierwszy czy ostatni na liście. Grunt abyś wymagane przez rozporządzenie 15 punktów i dostał pozytywną decyzję :) Przynajmniej ja to tak pojmuję. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

oki jak dostanę to nie ma dla mnie znaczenia. Teoretycznie na ten cel jest dla kilkunastu tysięcy rolników a złożyło chyba coś koło 4 tys. więc wszyscy co osiągnęli 15 punktów powinni dostać ale nie zdziwiłbym się jakby agencja wprowadziła jakiś klucz oszczędności by było co robić do 2020 roku. Bo dlaczego osoby które przejęły gospodarstwo np w maju 2015 i wzieły dopłaty po kilku miesiącach (16.09.2015) się już nie kwalifikują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

O ile kojarzę to na premie dla młodych rolników jest przewidziane kasy na jakieś 30 000 osób w tym okresie programowania więc po pierwszym naborze nie ma czym się przejmować bo jak spełnisz próg 15 punktów to dostaniesz decyzję o przyznaniu pomocy. Kwestia przyznania pomocy dla osób prowadzących przewija się od sierpnia 2015 kiedy to pojawił się projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie. Z medialnym doniesień wynika, że jest wstępna pozytywna decyzja w tej sprawie. Warto przypomnieć, że decyzję w sprawie możliwości aplikowania przez takie osoby wydano prawie w ostatniej chwili, czyli parę dni przed zakończeniem naboru. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Drugi raz zapytam o wykształcenie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Mam pytanie z innej beczki, gdybym kupił ziemię za premię, np.2działki i każda w innej cenie za ar, pierwsza po 150 a druga w tej samej gminie po 400 za ar, jak wytłumaczę agencji taka rozbierznosc przy podobnej klasie ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z rozporządzenia - świadectwo ukończenia szkoły dającej wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe wraz ze świadectwem potwierdzającym kwalifikację w zawodzie: 

 

- rolnik - świadectwo potwierdzające kwalifikację R3

 

itd.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek2365    0

O właśnie tego szukałem. Ciężko znaleźć jakieś informacje w tym internecie. Jak by ktoś szukał jeszcze przydatnych informacji to polecam tą stronkę. Znalazłem tu wiele ciekawych informacji o młody rolnik 2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj