Polecane posty

toreto    1

Witam, 2 pytania odnośnie poprzedniego naboru. Jeśli chce pieniądze z mlodego rolnika przeznaczyć na budowę obory,przechowalni bądź magazynu lecz planowana budowa wyniesie mnie np. 200 000zł to mogę śmiało wydać młodego rolnika np na materiały a za robotę dołożyć ze swoich? Czy jednak są jakieś wytyczne które tego zabraniają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz śmiało. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Smiech na sali, telefon z agencji około południa dzisiaj(środa) żebym dostarczył oferty na maszyny do końca tygodnia...  I teraz trzeba wszystko rzucić i jeździć po oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Szybko się załatwi, szybko będą listy i decyzja. Spieszą i ponaglają bo nowy nabór prawdopodobnie pod koniec marca. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Ciekawe, ja do wniosku podawałem tylko orientacyjnie ceny maszyna teraz cisza nie każą żadnych ofert przynosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Smiech na sali, telefon z agencji około południa dzisiaj(środa) żebym dostarczył oferty na maszyny do końca tygodnia...  I teraz trzeba wszystko rzucić i jeździć po oferty

 

 

Też dziś dostałem telefon z agencji ze do końca tygodnia muszę dostarczyć oferty, a ze mam budowę w biznesplanie to tylko komplikuje sprawę. Budowniczy aktualnie na drugim kocu Polski nie wiadomo czy wróci a tu nagle im się przypomniało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To bierz ofertę od pierwszego lepszego fachowca. Sama oferta jest niewiążąca. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro44    56

U mnie do tej pory cisza, nie ma żadnego odezwu , pozostaje dalej czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie chodzi o to. Pracownikom jest potrzebna faktyczna kwota za każdą inwestycję w celu porównania cen, żeby nie podnosić wirtualnie punktów za inwestycje w środowisko i klimat. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

masz rację freetaxi ja dzisiaj byłem w sprawie poprawek jednej działki nie będę się rozpisywał co i po co bo dużo pisania . ale poszło bardzo sprawnie .od mnie też chcieli oferty ale na początku grudnia ale chyba sami sobie jakieś wzięli bo nic konkretnego im nie dalem , a dziś pani też pytala się czy mam jakieś oferty ale nic nie miałem i tyle wszystkiego


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

no dzis wreszcie tel, dowieźc księgi wieczyste i wymiary budynków dokładne.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

ma ktoś jakieś info odnośnie tego kiedy może być lista? mi obiło się o uszy że początek lutego chociaż nie wiem czy to realne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Byłem dzisiaj w ARIMR i pytałem się kiedy można spodziewać się listy, to gosciu kazał czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Czyli norma, co tu mówic jak dopiero zaczeli wnioski weryfikowac..........


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

"Witam coś się chyba ruszyło. Po długim milczeniu odezwała się agencja w sprawie poprawek. Podałem hektary jak do dopłat a muszą być zgodne z rejestrem gruntów. Ponoć do 15.01 muszą przesłać górze zweryfikowane listy punktowe. Ogólnie sraczka. W weekand  miałem telefon czy wyrobię się z poprawkami"

 

"Trochę dziwne. Ja bym się nie godził. Powierzchnia z dopłat to powierzchnia z dopłat. Na użytkach rolnych typu użytki zabudowane pszenicy nie posiejesz więc radziłbym uważać na WEG. Pamiętaj, że zdanie urzędnika to jedno a druga sprawa to zawsze Ty podpisujesz się pod wnioskiem. "

 

Ja musiałem zaniżyć uprawy by zejść do hektarów w rejestrach gruntów(nie mogę mieć więcej upraw jak użytków rolnych). Wydaje mi się, że to dla mnie lepiej. Za rok, dwa przekwalifikuje nieużytki na uprawy(a różnica to prawie 3 ha w porównaniu z tym co mam i było podawane przez ojca w do dopłat  a tym jak mam w wypisach) i wzrost ekonomiczny mam w kieszeni. Mylę się..?

 

PS Ja już raz wcześniej poprawiałem hektary do tego co było przy dopłatach a po szkoleniach dla pracowników arimiru decyzja, że jednak musi być zgodność z ewidencją gruntów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w piątek dostałem poprawki ( czy maszyny zadeklarowane we wniosku będą kupowane nowe, jak te maszyny wpłyną na ekologie i innowacje w gospodarstwie, czepiali się o to że mam za mało ha do obsady to im mam złożyć oświadczenie że będę kupował baloty, słomę itp. w jakich szkoleniach będę brał udział oraz nie zgadało coś się im z 2 działkami o 1 czy 2 ary). Jak byłem wcześniej się pytać w BP jak zmienić rozrzutnik zadeklarowany we wniosku z 6t na 8t, to kobitka mówiła mi żeby zrobić to jako uzupełnienie i poza tym sprawdzić ceny czy się nie zmieniły i podawać ceny katalogowe a nie te jakie diler zaproponuje oraz pisać we wniosku jak  bierze się coś z wyposażenia  dodatkowego co wpływa na cenę (np. rozrzutnik obornika marka typ z adapterem ślimakowym i posuwem hydraulicznym itp.). Tak też zrobiłem i w poprawkach nic nie przyszło odnośnie cen. Jutro jadę zawieść poprawki i pozostaje czekać na decyzję lub listę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dla mnie to trochę nielogiczne. Przykład - działka o powierzchni użytków rolnych dajmy na to 1 ha (0,80 ha powierzchnia, np. sadu zgłaszana do dopłat + 0,20 ha użytki rolne zabudowane). I ARiMR nakazuje podawać powierzchnię upraw z wypisu z rejestru, czyli 1 ha. A do dopłat było podawane 0,80 ha sadu. I z tej powierzchni jest liczona wielkość ekonomiczna. Więc wychodzi na to, że na starcie jest zawyżona WEG więc jak zrobić wzrost? Osobiście zrobiłem już parę korekt pokontrolnych we wrześniowych wnioskach i nikt z pracowników Agencji takich rzeczy nie sugerował czy kazał wręcz zmieniać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Wczoraj dostałem pismo że muszę wprowadzić zmiany w wniosku, załatwić ofertę sprzedaży, podać wymiary budynków i jeszcze wiele innych. I wszystko musi być załatwione do jutra, żeby jutro już dostali poprawiony wniosek na biurko bo w piątek muszą przekazać wyżej gotowe listy rankingowe. Coś mi się obiło o uszy że lista ma być już pod koniec stycznia ale nie wiem ile jest w tym prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Freetaxi  źle zrozumiałeś albo ja nieprecyzyjnie opisałem sytuację. Jest odwrotnie. Ojciec do dopłat podawał 30 ha i ja na bazie tego robiłem wniosek. Jednak z ewidencji przekazanych dla mnie działek wynika, że w tych 30 ha mam 5 ha nieużytków(na dzień dzisiejszy już dawno zrekultywowanych, dlatego 30 ha do dopłat a nie 25ha). Nie mogę zatem wpisać 30 ha upraw ze względu na 5 ha nieużytków i muszę obciąć uprawy by wyrobić się w użytkach rolnych z ewidencji. Sprawa jest jeszcze bardziej zagmatwana ze względu na to, że dochodzą jeszcze np, grunty pod zabudową  grunty zakrzaczone i zakrzewione, las czy rowy.

Teoretycznie za jakiś czas jak geodezyjnie przekwalifikuje grunty to wzrost ESU mam w kieszeni. To wersja najbardziej optymistyczna dla mnie bo bez zakupu dodatkowych ha ciężko mi będzie osiągnąć 10% wzrost ekonomiczny ale może jestem za dużym optymistą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tym bardziej dziwne. Dopłaty 30 ha. Wypisy z rejestru gruntów 25 ha :) Jak im to wszystko system przyjmuje?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Miałem tak jak w dopłatach i dopiero teraz musiałem poprawić. Deklaruje mniejsze powierzchnie więc nie będzie krzyczał. Pracownicy agencji zdenerwowani, przestraszeni(pierwszy raz to robią w powiatowych oddziałach) bo też się boją, że trafią na dywanik za źle zinterpretują wniosek. A moja wina jaka? Ja mogę zrobić jak wymagają. Dopiero co zostałem właścicielem a według rejestru gruntów mam max 25 ha użytków rolnych więc nie mogę mieć więcej upraw. A dopłaty to inne przepisy. Podajemy ha które nie są nawet naszą własnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj