Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
macio9554    19

spokojnie, kontrola do każdego trafi :)

 

No skoro tak mówisz to będę czekał na tą kontrole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawePyko    1

Pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie.

Mam pytanie do Was jak to jest dokładnie z tym czasem do kiedy muszę przejąć gospodarstwo. Składałem wniosek na MR w tym naborze, obecnie prowadzę firmę handlową i płacę ZUS nie było by mi łatwo z dnia na dzień przejść na KRUS i zamknąć firmę. Z tego co do tej pory słyszałem to jeśli dostałbym MR  to do 9 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu środków musiałbym przejść na KRUS, czy do 12 miesięcy jak kolega piszę wyżej? Dodatkowo nie jestem też właścicielem gospodarstwa tylko "urządzającym", w jakim terminie muszę najpóźniej stać się kierującym gospodarstwem żeby spełnić ich wymagania?

 

Najwygodniej było by mi  prowadzić gospodarstwo na ZUS-ie  przez jakiś czas i dopiero po  tych 9-12 miesiącach przejść na KRUS, międzyczasie przepisując firmę na żonę ,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W momencie gdy będziesz składał wniosek o płatność, czyli najpóźniej do 9 miesięcy od otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy, musisz mieć tytuł prawny do działek wskazanych w biznesplanie oraz być ubezpieczonym jako rolnik z mocy ustawy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawePyko    1

Jeszcze jedno pytanko odnośnie MGR, czy wystarczy jeśli przed złożeniem BP na to działanie np 2-3 wcześniej stanę się właścicielem gospodarstwa czy muszę też udokumentować jakąś sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

5000 PLN w postaci faktury VAT lub VAT RR za ostanie 12 miesięcy. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawePyko    1

Czy będę mógł składać wniosek na MGR jeśli będę już właścicielem gospodarstwa, czy muszę sie też wykazać jakąś sprzedażą, bo gdzież trafiłem na tekst że musze mieć faktury na sprzedaż na min 5000 zł na ostatnie 12 miesiecy. Jak przejmę gospodarstwo np 2  tygodnie przed złożeniem wniosku to mogę się z tym warunkiem nie wyrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Edytowałem swój poprzedni post z odpowiedzią. Jest to wymóg wynikający z rozporządzenia więc jeśli się nie wyrobisz to niestety nie spełniasz warunku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

w piątek miałem kontrole z MR 2015 wszystko ok mierzyli 7 dzialek sprawdzali paszporty bydla i swinki mówili ze lista ma być druga polowa lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mieszko-123 tak kolego. Będziesz musiał/mógł wystąpić do Kierownika BP o zmianę założeń biznesplanu.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

Niewiem jak to wyglada z naborami terazniejszymi,ale w moim z 2010 r to biznes plan zmieniałem łącznie chyba ze 7 razy,począwszy od zakupu sprzetu do produkcji zwierzęcej,a ostatnia zmiane w 4 roku robiłem
A co do tych kontroli z ARIMR to wcalenie nie powiedziane ze na 100% bedzie kontrol,bo własnie mineło 5 lat od wypłaty kasy na konto no i jakoś sie nie zjawili wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tu się zgodzę. Ale te kontrole, o których tu piszemy dotyczą MR w nowym PROW. A tutaj to łatwiej będzie wskazać tego co kontroli nie miał :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Witam. Podpowie mi ktoś jakie dokumenty musze przedstawić agencji aby rozliczyć sie z MR nabór 2014. Chce sie rozliczyć z przyczep i na pewno musze przedstawic faktury vat ale musi byc oryginał czy moze byc kopia? Dowody rejstracyjne tez trzeba dostarczyc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przerwie :)

 

Mam pytanie odnośnie naboru na młodego rolnika w 2016 roku. Czy ktoś z nowej władzy wspominał coś, że taki nabór ma się pojawić w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ciastek12 do ARiMR zabierasz ze sobą FV, potwierdzenie przelewu jeśli płaciłeś bezgotówkowo, dowody rejestracyjne, oświadczenie o niezawieraniu umów kupa - sprzedaży z małżonkiem oraz zstępnymi, wstępnymi małżonka. Wszystko oczywiście w oryginale.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Witam coś się chyba ruszyło. Po długim milczeniu odezwała się agencja w sprawie poprawek. Podałem hektary jak do dopłat a muszą być zgodne z rejestrem gruntów. Ponoć do 15.01 muszą przesłać górze zweryfikowane listy punktowe. Ogólnie sraczka. W weekand  miałem telefon czy wyrobię się z poprawkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trochę dziwne. Ja bym się nie godził. Powierzchnia z dopłat to powierzchnia z dopłat. Na użytkach rolnych typu użytki zabudowane pszenicy nie posiejesz więc radziłbym uważać na WEG. Pamiętaj, że zdanie urzędnika to jedno a druga sprawa to zawsze Ty podpisujesz się pod wnioskiem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Miałem to samo co @Troker1979 że według ewidencji gruntów działka ma 2 ary więcej lub mniej( już nie pamiętam dokładnie) niż powierzchnia podana do dopłat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MobbDeep    0

Chciałbym się też dowiedzieć czy istnieje możliwość zrezygnowania z dotacji młodego rolnika, no 1,5 roku po otrzymaniu decyzji o przyznaniu pomocy i czy trzeba będzie oddać tą kase razem z procentem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj