Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MobbDeep    0

No tak jest wykaz zawodów które kwalifikują się do premii MR, R3 już zdobyte. Ja bym się chciał dowiedzieć czy skoro napisałem we wniosku że chodzę do technikum rolniczego i chcę je ukończyć to czy na wypadek gdybym nie zdał r16 ( wiem że mam czas jeszcze na poprawę) to r3 wystarczy i nie będzie żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Z tego co się orientuję to tam jest śmieszna sytuacja. Będąc w technikum i posiadając kwalifikację R.03 (której wyniki miałeś koniec sierpnia, a nabór wrzesień) to wg rozporządzenia za wykształcenie powinieneś dostać 0 pkt, ponieważ było tam napisane, że musi być ukończona szkoła. Czyli w momencie składania wniosku w przypadku technika nic to nie dawało, że masz R.03 bo szkoła jest nie ukończona. Trochę śmieszna sytuacja, gdyż osoby z naszego rocznika, będąc w zawodówce, w której to nauka trwa rok krócej i w tym samym momencie mieliśmy tą samą kwalifikację to oni dostawali za wykształcenie chyba 3 pkt.

 

Czytając rozporządzenie wywnioskowałem i konsultowałem to z kilkoma osobami i wychodzi właśnie na to, że w dniu składania wniosku pomimo tego, że miałeś R.03 a nie miałeś ukończonej szkoły technikum to za wykształcenie masz 0 pkt. Czyli masz 3 lata na uzupełnienia wykształcenia od dnia otrzymania decyzji. Co jest jeszcze śmieszne, że wraz z dniem ukończenia technikum czyli koniec kwietnia automatycznie samo R.03 Ci wystarcza, bo wtedy masz i kwalifikację i ukończoną szkołę tylko jest to uwzględniane jako poziom zawodówki. Gdybyś miał zdane R.16 to wtedy masz już tytuł technika i dodatkowe pkt, ale to już i tak masz 0. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MobbDeep    0

Ja akurat R3 zdawałem w sesji sierpień październik, wyniki otrzymałem w listopadzie i udało się zdać. Gdy składałem wniosek napisałem że chodzę do technikum rolniczego, jeśli tak napisałem to czy samo r3 mi starczy czy obowiązkowo muszę zdać r16?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Jesteś 96 rocznik? Jeżeli tak to dlaczego zdawałeś tak późno, masz starą czy nową podstawę programową?

 

A pro po MR to sorki, ale źle chyba zobaczyłem, bo Ty piszesz o naborze maj 2014?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MobbDeep    0

Tak jestem rocznik 96, idę nową podstawą programową. Przynajmniej r16 nową podstawą.

Tak jestem z naboru 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

KrystianBrodziak nie możesz uznać premii z MR jako wkład własny w MGR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Witam, mam pytanko. Czy jeśli złożyłem wniosek na MR 2015 to obowiązkowo muszę mieć kontrole na miejscu? Bo z tego co tu piszecie to u was kontrole były, a do mnie tylko raz dzwonili że jedna działka się nie zgadza o 2 ary i że trzeba to jechać wyjaśnić a tak to od momentu złożenia wniosku cisza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Niekoniecznie ale z moich klientów 3/4 osób miało kontrolę. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Witam .  Mam takie problem , MR2014 . W biznes planie podałem ze zakupię kosiarkę dyskową o oznaczeniu " PRONAR PD220" 

 

Przy kontakcie z dilerami odkryłem że ta kosiarka o która mi chodzi ma oznaczenie " PRONAR PDT220 "

Różni się jedną literką która powstala prawdopodobnie przez pośpiech .  

 

Miał ktoś taki przypadek ? W poniedziałek będe dzwonił do ARiMR  ciekawe czy będe musiał robić jakąś korektę ..

 

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Po co takie oznaczenia pisać? Masz podane parametry techniczne? To się ich trzymaj.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Po co takie oznaczenia pisać? Masz podane parametry techniczne? To się ich trzymaj.

 

 

Wniosek pisała mi Pani w Doradztwie .  W tabeli Planowane inwestycje  mam wypisane maszyny jakie chce zakupić . Dałem Pani w doradztwie oferty maszyn jakie chce kupić  to  przepisała tylko :  ''kosiarka dyskowa PRONAR PD220''  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie czepiali się braku parametrów technicznych?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

Nie czepiali się braku parametrów technicznych?

 

 

Nie czepiali się .   Dla pewności będe musiał się powstrzymać z zakupem tej kosiarki  i wykonać telefon w tej sprawie . Albo najlepiej udam się do mojej Pani od wniosku . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Problemów nie będzie abyś nie zmieniał przedmiotu inwestycji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Niekoniecznie ale z moich klientów 3/4 osób miało kontrolę. 

 

Dzięki za odpowiedz, bo już myślałem że coś jest nie tak :D. Bo mój kolega też składał wniosek na MR i on otrzymał list z agencji (inny oddział niż ja) że musi podać parametry techniczne ciągnika który ma we wniosku i że musi podać ile i jaki materiał siewny będzie zakupiony (ja miałem to samo we wniosku że będę kupował mowy materiał siweny) i jeszcze parę inny pierdół a ode mnie nic takiego nie wymagali (przynajmniej na razie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A nie jesteś kolego przypadkiem kierującym gospodarstwem? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_86    21

Po roku czasu wypłaty pieniędzy z premii MR muszę się udać do Krus o zaświadczeniu ze podlegam ubezpieczeniu? I muszę to wysłać w ciągu 60 dni od wypłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Zaświadczenie o podleganiu ubezpieczeniu składasz w ciągu 60 dni od momentu 12 miesięcy od wpływu premii na konto.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to cos sie faktycznie ruszyło bo odemnie chcieli jakie maszyn bede kupował zeby sprawdzić ceny i poprawki tak jak okazałoo sie po kontroli działek i nie bylo litu tylko zadzwonila domnie z BP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

A nie jesteś kolego przypadkiem kierującym gospodarstwem? 

 

Nie, nie jestem kierującym gospodarstwem, gospodarstwo mam dopiero przejąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Z oznaczeniem maszyn widać dokładnie, że co Oddział Regionalny Agencji, to inne zasady. Ja miałem wpisany tylko przedział mocy ciągnika, a w ramach korekty musiałem podać konkretny model (niestety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bardziej zależy na jaką osobę prowadzącą trafisz :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej333    12

Nie, nie jestem kierującym gospodarstwem, gospodarstwo mam dopiero przejąć 

U mnie też żadnej kontroli nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj