Polecane posty

jarecki82    31

Na wiosnę bedzie się kończył MR z naboru 2010. Mam pytanie odnośnie dobrostanu zwierząt bo trzeba się powoli szykować do końcowej kontroli.

Czy świnie i krowy muszą mieć stały dostęp do wody tzn.poidła i smoczki, bo ja leję wodę do koryt i żłoba?

Czy będą mi mierzyć wszystkie działki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

U mnie jak była kontrola z weterynarii nie przeszło,że świnie mają wodę laną w koryta ponieważ jak to Pani wet stwierdziła "w korytach istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo zanieczyszczenia wody odchodami i słomą"i zapisała to w protokole

co ciekawe nawet u cieląt się czepiła,że woda jest zadawana w garnkach na ścianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Szlag by trafił. Smoczki w chlewie jakoś się podciągnie, ale te poidła do byków jak do tego żłoba zamontuję.

Zaraz po kontroli likwiduję hodowlę. Świnie k.. po 3zł a Ci mnie będą gnębić durnymi przepisami.

Edytowano przez jarecki82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dlatego zawsze mówię, że jeśli jest możliwość to odpuścić zwierzęta w młodym.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jarecki, są poidła naścienne, możesz też czepiać na rurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zrób sieć rur i złączy PE bardzo dobre i szybkie rozwiązanie i do tego poidła smoczkowe albo miseczkowe kilka dni roboty i masz stały dostęp do wody przez zwierzęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

Mi mija 5 lat 7 stycznia 2016.Póki co jeszcze kontrol nie wpadła,a swoja drogą to jak będą sie chcieli do czegoś przyczepić to zawsze coś znajdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0907    3

Witam

W biznesplanie miałem wpisany zakup maszyn za premię, robiłem zmiany na zakup ziemi. Przyszła decyzja, "wyrażam zgodę na zmianę założeń biznesplanu, stanowiącego załącznik do wniosku o przyznanie pomocy złożonego w dniu 06-06-2015". W uzasadnieniu," W nawiązaniu do decyzji nr ble ble ble, , wyrażono zgodę na zmianę założeń biznesplanu w zakresie powierzchni użytków rolnych w gospodarstwie rolnym zgodnie w warunkami określonymi w 21 ust. 1-3 w/w Rozporządzenia. Nic tam nie ma napisanego o zmianie wydatkowania premii. Czy to już ta właściwa decyzja i mogę kupować ziemię za premię ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

po jakim czasie przyslo wam pismo odnosnie zmian biznesplanu? jal zlozylem iane 21wrzesnia i do dzis zero odzewu z ich strony. Dodam ze kasa na koncie juz jest a wniosek skladany byl razem ze zmiana.
przepraszam za bledy pisane z tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    352

czy dostał juz ktoś decyzje lub jakąś wiadomość od ARiMR odnosnie Mlodego R ze składających w tym roku we wrzesniu ?

 

cos mi się obilo o uszy ze ma być cos wiadomo na przełomie luty-marzec

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik2    12

Mam pytanie do osób, które wypełniały oświadczenie o spełnieniu standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymywania zwierząt. Jaką datę wpisać oceny gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trwają jeszcze kontrole na miejscu i sprawdzana jest kompletność wniosków. Dopiero po tych czynnościach może pojawi się lista.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj