Polecane posty

robi57362    2358

witam dzisiaj dzwoniła do mnie pani z arimr i pytają się o producentów maszyn bo musi wydrukować oferty . podałem jej te nazwy lecz i tak nie wszystkie będą się zgadzać . i tu moje pytanie po co im te oferty . przy okazji spytałem się ile mam punktów powiedziała mi że 16.6 .trochę mało przecież w rozporzadzeniu choćby za opryskiwacz jest o ile dobrze pamiętam 15 punktów . coś jest chyba nie tak może za inwestycje są to jakieś inne punkty .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

witam mam pytanie czy ja moge kupic ciągnik np.teraz a jak dostane premie z młodego rolnika2015 rozliczyc sie ? sytuacja jest  taka ze trafia mi sie ciągnik u naszego delera w dobrych pieniądzac {koniec roku} 20 tys taniej niz stoją a jak sie mozna domyslec lista i kasa moze byc dopiero pózną wiosną dodam ze jestem po kontroli i po poprawkach punktów mam 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a po dostaniu mlodego rolnika do pracy mozna isc dopiero po roku czasu od otrzymania pieneidzy ? a gdzie mozna to sprawdzic od keidy mozna isc do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Co do ofert w MR to póki co w podlaskim tylko wołali u jednego z moich klientów. Dziwne to bo w tym poddziałaniu nie ma postępowania ofertowego. Pewnie chcą bić punkty w dół. Robi57362 punkty za inwestycje w środowisko i klimat przeliczasz na podstawie wzoru z załącznika do rozporządzenia. 

 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

W moim przypadku musiałem skończyć technikum i dopiero później R3 :)

A to szkoda bo bym sobie już zaczął bo nie wiadomo jak długo będzie to dofinansowanie na młodego :/

 

R3 ? to kurs na rolnika :)? ile ten kurs trwa , :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

To kurs kwalifikacyjny na poziomie zawodowym. U mnie trwał 3 semestry. Po nim zdaje się egzamin zawodowy z kwalifikacji R.3 teoretyczny i praktyczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

I w moim przypadku też tak trwał jak u kolegów wyżej . Dzwonił do mnie kuzyn ma kontrol w poniedziałek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

A to szkoda bo bym sobie już zaczął bo nie wiadomo jak długo będzie to dofinansowanie na młodego :/

 

R3 ? to kurs na rolnika :)? ile ten kurs trwa , :)?

zawsze po skończeniu technikum możesz złożyć papierki i zadeklarować że ukończysz szkołę (np r3 ) w ciągu 3 lat jeżeli tego nie zrobisz to zwracasz kase + odsetki (jeżeli się myle to mnie poprawcie). Ja też po technikum chcę się załapać na młodego a że jestem na informatyce to bd musiał r3 robić :) ale dla chcącego nic trudnego 100 tys na drodze nie leży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

zawsze po skończeniu technikum możesz złożyć papierki i zadeklarować że ukończysz szkołę (np r3 ) w ciągu 3 lat jeżeli tego nie zrobisz to zwracasz kase + odsetki (jeżeli się myle to mnie poprawcie). Ja też po technikum chcę się załapać na młodego a że jestem na informatyce to bd musiał r3 robić :) ale dla chcącego nic trudnego 100 tys na drodze nie leży 

 

No to jakby  było można w ciągu 3 lat uzupełnić wykształcenie to by mi pasowało :) , ale pewnie  na pierwszym miejscu bedą osoby które mają wykształcenie rolnicze , a na co zwracają uwage :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

witam.mam pytanie z innej beczki.http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/wnioski-z-dzialania-ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html .dotyczy punktu 14 o spełnieniu warunkow itp po 5 latach.Chodzi o ten termin 60 dni złożenia oświadczenia,wie ktoś może jak to interpretować dokładnie??chodzi o wysłanie 60 dni przed upływem 5 lat ?,czy w wysłanie w ciągu 60 przed upływem 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Czy agencja może się mnie czepić że nie posiadam prawa jazdy na ciągnik rolniczy. Na świadectwie ukończenia szkoły też nic nie ma żebym ileś tam godzin na ciągniku wyjeździł ale żeby dojechać do swoich pól nie muszę korzystać z dróg publicznych.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mam

 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

to po problemie a tak w ogóle to nie musisz tego samemu robić możesz komuś prace zlecić w razie czego ale nie będą do tego się czepiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

No to ok. Dzięki za odpowiedź. Ale i tak w końcu będę musiał czas ogarnąć i zrobić te prawko bo za dużo ciągnikami po asfalcie się kręcę :D


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jak masz kat B to wystarczy zrobić kat E i mozesz jezdzic busem z laweta albo duzymi przyczepkami i traktorem z dwoma przyczepami. Ja bede robił E. Jest tego taki plus ze nie trzeba zdawac testow na kompie a na traktor trzeba.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na T się nie opłaca najlepiej B+E albo C+E i gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie osoby wypowiadające się w temacie premii MR.

Czy ktoś z obecnych w temacie beneficjentów wykorzystywał premię z zeszłorocznego naboru jako wkład własny do kredytu preferencyjnego na zakup ziemi i mógłby pokrótce opisać jak to wygląda w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

witam

 

 Właśnie jestem po kontroli , na młodego rolnika w piatek bede podpisywal protokul  z kontroli . Zadeklarowalem sie ze przejme po mamie gospodarke 13ha z hakiem , ojecic nie moze jeszcze mi nic przepisac wiec mama zostala ;][ chodzi mi odnosnie bo dopiero w tym roku zaczelem uzytkowac ta ziemie po mojej mamie , na polowie wyciuelem czesc krzakow a czesc nie i jak teraz to bd wygladac ? ona mi mowila ze te krzaki itp odlicza . A i pytala sie mnie czy biore doplaty  mowilem ze nie , dopiero zaczelem sie ta ziemia zajmowac .I mam pytanie czy te odliczone krzaki wplyna na młodego rolnika? zadeklarowane jest 13 z kawalkiem i mam juz 1 ha na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wszystko zależy od tego jakie powierzchnie miałeś powpisywane jeśli chodzi o dopłaty bezpośrednie. Bo to na tym też opiera się wielkość ekonomiczna.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelektryk    1

Witam, mam pytanie odnośnie punktow za wykształcenia. Obecnie posiadam wykształcenie średnie tj. technik elektryk. Wg rozporządzenia powinienem je uzupełnić, i tu moje pytanie czy jeśli zadeklaruje ze ukończe technikum rolnicze to otrzymam te 4 pkt czy to juz nie jest brane pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Punkty dostaniesz jeśli w dniu składania wniosku o przyznanie pomocy będziesz miał stosowne wykształcenie/staż. Sama deklaracja nie wystarczy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj