Polecane posty

tomrolnik    113

Ja zrobiłem zmiane grubera z 2,6 na 3 i bez problemu. Mr 2014 każdy prawo ma zachorować ja osobiście tez jestem na zwolnieniu pare miesięcy

Edytowano przez tomrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    563

Witam

Mam takie pytanko.

MR 2015. Czy mogę po otrzymaniu premii na traktor (jedyna inwestycja) wydać tylko 20 tys.(z 80 które otrzymam) a pozostałą część (ponad 100 000) wziąć na kredyt. Jak to rozliczyć? Będę miał fakturę na wartość całego traktora ale wpłacę tylko 20 tys(plus jakieś 40 tys do momentu złożenia wniosku o pozostałą płatność-raty). Chciałbym się w ten sposób zaasekurować by mieć kasę na zabezpieczenie jak trzeba by było ją oddaći jak np. nie spełnię 10 % wzrostu ESU. Kredyt fabryczny to max 4% a komercyjny dwa razy droższy.
Pozdrawiam i czekam na odzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

składałem wniosek MR 2015, miałem już kontrolę ale nikt się nie odzywał to zadzwoniłem, pan się spytał dlaczego w biznesplanie nie wpisałem działek leśnych, czy nie korzystałem wcześniej z pomocy z agencji i żebym czekał na wezwanie, a co do listy to powiedział że nie prędko, napewno po nowym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpop721    12

Witam, 

mam pytanie dotyczące MR 2015

Byłem już w agencji chyba z sześć razy z poprawkami i dzisiaj byłem z ostatnią i Pan który prowadzi mój wniosek ma do mnie dziwne zażalenie polegające na tym że mam wpisanego grubera 2.2m o zapotrzebowaniu 80-100km a posiadam ciagnik w użyczeniu 52km. Mam w planie zakup ciągnika w najbliższym roku ale nie mogę zakupić tego grubera bo nie mam odpowiedniego ciągnika i kieruję do was pytanie Co ja mam zrobić z tą sytuacją ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A może podciągnąć ten ciągnik 80-100 KM teraz w użyczenie? A w uwagach określić jakiś tam termin zakupu. Nikt tego nie sprawdzał do tej pory i wydaje się, że nie będzie sprawdzał. Gruber jest w inwestycjach w środowisko i klimat to, żeby Ci punkty nie poleciały w dół. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpop721    12

Czyli mógłbym w uwagach określić że ten ciągnik kupię np. w ciągu trzech po otrzymaniu decyzji i problem będzie rozwiązany? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z takim pytaniem to raczej do osoby prowadzącej w ARiMR.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

MR2014

wniosek o płatność złożyłem 30wrzesień

zlecenie płatności 17listopad

pieniądze na koncie 4 grudzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Przymierzam się skorzystać z nowego rozdania MR. Czy są może Wam znane mniej lub bardziej oficjalne przewidywania co do terminu nowego naboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpop721    12

fieldshunter słyszałem od kolegi który już ma dokumentacje skompletowaną na młodego i ma ruszyć na początku następnego roku :)

 

Edytowano przez rafalpop721

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12
Kiedy można spodziewać się publikacji listy rankingowej MR 2014-2020? Odpowiedź ARiMR.

 

Kwestie związane z publikacją tzw. „listy rankingowej” regulują § 17 oraz § 18 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 lipca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Premie dla młodych rolników” w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz  młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
 (Dz.U. z 2015 r, poz. 982). Z przepisów tych wynika, że lista ustalająca kolejność przysługiwania pomocy w ramach poddziałania PROW 2014-2020 „Premie dla młodych rolników” powinna zostać podana do publicznej wiadomości niezwłocznie po zakończeniu wszystkich czynności kontrolnych oraz przyznaniu punktów poszczególnym wnioskom. Rozporządzenie nie wskazuje ostatecznego terminu zakończenia tych czynności. Obecnie w biurach powiatowych ARiMR odbywa się weryfikacja danych zawartych we wnioskach o przyznanie pomocy dla młodych rolników oraz dokonywana jest ocena załączonych biznesplanów. Przeprowadzane są kontrole administracyjne oraz kontrole na miejscu. Lista ustalająca kolejność przysługiwania pomocy w ramach poddziałania PROW 2014-2020 „Premie dla młodych rolników” zostanie opublikowana na stronie internetowej ARiMR niezwłocznie po zakończeniu powyższych czynności. Spodziewany termin to luty/marzec 2016 r.

 

Źródło: http://www.agrofoto.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyna nadzieje w tym ze po opublikowaniu listy decyzję powinny być szybko wysyłane a teraz w miare wszyscy wiedzą ile mają punktów wiec kto ma 15 ten dostaje lista można powiedzieć to formalnośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Fretaxi, co do Vatu, to byłem w skarbówce i wszystko już wypytałem, wiec ojciec przekazując gospodarstwo zachowa siedlisko ze mną jako współwłasnośc, ziemia na mnie, i teraz co do Vatu jedyne pytanie jakie mi zadali to czy ojciec i ja bedziemy mieli oddzielne maszyny, wiec stanowczo stwierdziłem ze tak, gdyż przekazywac bedzie tylko 2 ciągniki i reszta tałajstwa, sobie podstawy zostawia do robienia, i on dalej bedzie kontynuował swój Vat, a ja oddzielnie bez problemów,


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ok ale w MR nie może być współwłasności z ojcem. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Czy MR można łączyć z kredytem z linii cskMR ?? freetaxi wiesz coś na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Młody rolnik - nabór 2014. Czy muszę robić zmiany w biznesplanie odnośnie aktualizacji posiadanych maszyn w gospodarstwie jeśli już zakupiłem 2 maszyny z dotacji, a 2 za swoje środki? Sprzedałem także stary ciągnik i kupiłem inny używany ze swoich środków - czy jego też muszę wpisać skoro w biznesplanie jest napisane ciągniki na dzień składania wniosku ( a wtedy był stary )??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luuuuk    2

jesli we wniosku wpisalem ładowacz o udzwigu 1300kg a do mojego ciagnika jest o udzwigu 1600kg to musze robic zmiane i pisac podanie? kupilem tez za swoje srodki uzywany ciagnik po zlozeniu wniosku na MR 2014 a we wniosku wpisalem uzyczenie tciagnika od ojca, czy moge taki ładowacz ktory kupie z MR załozyc na swoj ciagnik czy musze na ten z użyczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz121515    14

koledzy, pani z agencji powiedziała mi że po roku od otrzymania pieniędzy na konto przychodzi formularz (ale już nie pamiętam jaki p-7??), czy spełniło się warunki m.in.: 1 rok ubezpieczenia w KRUS. Dostajecie coś takiego??

 

Nie wiem czy czegoś nie pomieszałem, bo pani bardzo niewyraźnie mówiła <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtraczek    2

Witam :) Mam takie pytanie

 

Mam 18 lat ,jestem uczniem Zasadniczej Szkoły Zawodowej (Budowlanej ) chciałbym zrobić kurs na rolnika , czy mógłbym już zacząć kurs czy muszę najpierw skończyć szkołę :)?  zależy mi na czasie ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Jeśli jakakolwiek szkoła przyjmie cie na kurs bez świadectwa ukończenia szkoły to możesz.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelus    4

MR2014 jeżeli będę dzierżawił grunty od Urzędu Gminy to wystarczy tylko umowa na 5 lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. I nie krócej niż do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Witam :) Mam takie pytanie

 

Mam 18 lat ,jestem uczniem Zasadniczej Szkoły Zawodowej (Budowlanej ) chciałbym zrobić kurs na rolnika , czy mógłbym już zacząć kurs czy muszę najpierw skończyć szkołę :)?  zależy mi na czasie ;)

 

W moim przypadku musiałem skończyć technikum i dopiero później R3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj