Polecane posty

mlody68xD    0

Po złożeniu wniosku w agencji  na MR 2015  na co trzeba czekać  co dalej bo nie ma żadnych wiadomości ?

Teraz czekasz na decyzje z agencji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Decyzję dostaniesz do 180 dni od zakończenia naboru. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

I znając życie tak będzie. W tej chwili sprawdzana jest kompletność wniosków, trwają kontrole na miejscu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

Dziś byłem w agencji w której składałem wniosek na MR 2015, żeby dopytać czy dostali już raport z kontroli którą miałem miesiąc temu bo nie było odzewu. A wiedziałem że mam jedną rzecz do poprawy która wyszła podczas kontroli, Panowie powiedzieli że w ciągu tygodnia odeślą raport i powiedzieli żebym czekał na wezwanie i dopiero robił korektę i czekałby tak nie wiadomo ile ponieważ Pani prowadząca mój wniosek powiedziała że z "góry" nie otrzymała żadnego polecenia żeby wysyłać wezwanie i że jak po prostu zrobię zmianę to to wystarczy. Tylko wydaje mi się że zmiany można była składać  do 14 dni od złożenia wniosku o przyznanie pomoc. I teraz nie wiem czy zrobić zmianę do wniosku czy korektę żeby nie robić tego dwa razy. Na koniec zapytałem czy jest szansa że do końca roku się coś ruszy to tylko pokiwała głową i uśmiechnęła. Tak że koło 16 marca można się spodziewać listy  :) jeszcze jedno pytanie: Czy ktoś wie czy KE wyraziła zgodę na zmianę rozporządzenia odnośnie MR tzn. chodzi mi o tych którzy już złożyli wniosek o dopłaty? bo podejrzewam że jeśli to będzie zakończone to nic nie ruszy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Korektę robisz na wezwanie Agencji. Tutaj wezwania nie ma więc jeśli sam zmieniasz to wtedy jest zmiana do wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

@freetaxi  potrafiłbyś odpowiedzieć mi na pytanie mianowicie: dostałem premię w ostatnim naborze na młodego rolnika, czy mogę ją uzyć jako ,,wkład własny,, w nowej modernizacji na zakup dajmy na to ciągnika i wówczas ufakturowałbym te wymagane 70 % ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

witam jestem z naboru 2015 dzwoniła do mnie babka z arimr i wyszło ze mam kilka poprawek a jedna to mnie zaszokowała a mianowicie w inwestycjach miałem wpisany ciągnik sadowniczy o mocy 68km i wyszło ze nie mozna takiego bo jest przypisane do wielkosci gosp. czyli ja ze mam poniżej 8h to mam miec 35kw czyli około 48koni  nas w teranie górzystym taki ciągnik to jakas sciema... jest ktos w temacie co może doradzic??
i mam kolejne pytanie czy ktos wie ile bedziemy czekac na decyzje i liste
i czy nie  jest przypadkiem tak ze nabory są wojewódzkie i w kazdym może byc inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Decyzje będą wydane do 180 dni od zakończenia naboru. Jeśli chodzi o wezwanie to proponuję uzasadnić potrzebę zakupu ciągnika o takiej mocy w oparciu o sytuację w gospodarstwie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cormay    0

Witam ( stary nabór)

Mama złożyła wniosek o dopłaty bezpośrednie w tym roku, we wrześniu grunty zostały przepisane na mnie, pieniądze z MR dostałem w październiku, czy powinni wycofać wniosek o płatność i czy powinienem złożyć swój?

 

dostała już częściową płatność na konto.

 

Czy składając wniosek w 2015 dopłaty dostaje się za 2014, po zakończonym roku? jeżeli za 2015 to w moim przypadku nie wiadomo kto miałby je dostać, logiczne jest że raczej osoba która "uprawiała" grunty przez większą część roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie kolego. Dopłaty dostanie Twoja mama. Następny wniosek o dopłaty w 2016 roku składasz Ty. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

"W przypadku przekazania gospodarstwa, a więc np. sprzedaży czy dzierżawy, najpóźniej do dnia 31 maja danego roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich przez przekazującego gospodarstwo, płatności bezpośrednie otrzymuje przejmujący gospodarstwo, pod warunkiem, że do dnia 30 czerwca tego roku złoży wniosek. Jeżeli przekazanie gospodarstwa nastąpiło po 31 maja roku, w którym został złożony wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich przez przekazującego gospodarstwo, wówczas płatności przysługują przekazującemu"

 

Wystarczy wpisac w google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cormay    0

Wielkie dzięki za info i poświęcony czas :)

Uspokoiliście mnie

Zadam jeszcze jedno, żeby się upewnić, Kupuję ciągnik, umówiłem się na fakturę zaliczkową 50% i 50% fv po odbiorze.

Nie będzie problemu przy rozliczeniu? oczywiście płatne przelewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

w biznes planie miałem podane agregat uprawowo siewny - jak agencja to rozumie ?

ja podając to w biznes plan miałem na myśli, że kupię bronę uprawową talerzową + siewnik do tego

będzie dobrze czy agencja moze sie czeipac o coś ?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

Panowie, czy jezeli w biznesplanie mam wpisane ze przyczepa bedzie miała ładowność 9-11 ton a przyczepa ma 11,4 tony to trzeba robic zmiane ??  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Parametry techniczne zmieniają się lekko więc może warto zrobić zmiany.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Ja składałem na ciągnik 70-90km w ostateczności wyszło, że biorę 110km. Dzwoniłem do agencji czy tzreba zrobić jakąś zmianę to Pani mi powiedziała, że nie trzeba ponieważ ciągnik to ciągnik i mogę brać nawet 150km byle był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To żebyś się nie zdziwił jak będziesz chciał go rozliczyć.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomrolnik    113

podjadacz przeczytaj wykaz maszyn według ha przyznawanych w mr stary nabór tam jest to wyjasnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

o co chodzi z tym zleceniem na płatność MR2014 to ja cos musze złożyć do agencji bo nie rozumiem tego :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Nic nie musisz składać tylko czekać cierpliwie na kase :)


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ja słyszałem że u nas wychodzą takie kwiatki przy kontroli zakupu z MR że szok. Wystarczy że nazwa będzie się z dużej litery zaczynała a na maszynie będzie na tabliczce z małej i już zonk. Kolega kupił zgrabiarkę i na dokumentach było wnazwie DH a na tbliczce HD i już jazdy że to nie ta maszyna. Jakby ludzie z agencji pierwszy raz takie coś widzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

No DH a HD to jednak jest troszke większa różnica niż mała a wielka litera, to tak jakbyś kupił Ciągnik NH a wpisał JD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj